Quantcast
Channel: Számlázz.hu blog
Viewing all 237 articles
Browse latest View live

Árnyékként követő UX designer?

$
0
0
Ugyanazon weboldal asztali és mobil/tablet verziója legtöbbször nemcsak grafikai megformálásában tér el egymástól. Megszoktuk, hogy mobilon csökkentett funkcionalitással, sokkal kompaktabb tartalommal, és szép, nagy, könnyen tappintható gombokkal találkozunk, még ha az “eredeti” oldal egyértelmű kistestvérét látjuk is viszont mobilon.

Persze, de nemcsak a felület sajátosságai miatt tér el a két verzió: az élethelyzet is teljesen más, amiben felhasználóként találkozunk egyikkel vagy másikkal. Ha otthon ülök papucsban a saját asztalomnál teát szürcsölgetve, tök más információkra vagyok nyitott, mint amikor vezetek, futok, vásárolok, utazom, vizsgázom, bulizom, jövök-megyek. Nemcsak más típusú infóra vagyok kíváncsi, hanem máshogy is fogyasztom az elém tálaltakat: kevesebb az időm a keresésre, a tartalomban való elmélyülésre, gyors konkrétumokra van szükség. Viszont lehet, hogy megvenni nem online fogom a keresett terméket (mert pl. épp a boltba mentem vásárolni, ott végzem el az utolsó gyors összehasonlítást), asztali gépről jellemzően több online vásárlás történik.

A valódi UX designer (a UX valódi leírását Kolboidnál olvasd) körülbelül ott sétál mellettem ezekben az élethelyzetekben, megfigyeli és gondosan elemzi a viselkedésemet, és ennek megfelelően pakolja össze az egyes felületeket. Amit biztosra vehetek - különben nem lenne ő egy valódi UX designer -, hogy a mobilon csökkentett tartalom és funkcionalitás “kedvéért” a felhasználói élmény sokszorosára nő. Nem kell itt hatalmas csinnadrattára gondolni, felhasználói (siker)élmény az is, hogy nem ütköztem problémába, könnyedén használtam, időben megkaptam az infót vagy lezártam a folyamatot, legközelebb is visszatérek. Desktopon viszont talán pont más lesz a sikerkritérium.




Ne gondold azt se, hogy a Számlázz.hu felhasználókra minden sarkon egy UX designer les, mert épp nagyon tervezzük a továbbfejlesztését, és adatokat gyűjtünk.... De ha ismered a szoftverünket, a megoldásainkat, a gondolkodásunkat, akkor sejtheted: a készülő mobilverzió nem egy “sima” mobilverzió lesz.

Kézenfekvő lenne simán csak létrehozni a Számlázz.hu mobilra optimalizált, jelentősen csökkentett funkcionalitású verzióját - de nem ez történik. Mi az okostelefonon történő megjelenésre új lehetőségként gondolunk, nem pedig kötelező feladatként. Számunkra ez remek alkalom arra, hogy alapjaitól gondoljuk újra a számlázást. Mobilon, szabadon, elfelejtve a beidegződéseket, élethelyzettől függetlenül, bárhol, bármikor: számlázz egyszerűen, számlázz másodpercek alatt, számlázz azonnal.

Hamarosan újabb részletekkel jelentkezünk az alapjaitól újragondolt számlázással kapcsolatban, addig is használd a jó öreg Számlázz.hu-t! :)



Ki a vállalkozó?

$
0
0
Tegnap este egy érdekes kerekasztal-beszélgetésen vettem részt, melynek témája a magyar vállalkozók helyzete és lehetőségei voltak. Közvetlenül mellettem egy fiatal diáklány ült, aki Európa egyik legjobb egyetemén tanul (Hollandia). Bár alig ismerjük egymást, annyit azért tudtam róla, hogy az ön-, lét-, és tanfenntartáshoz szükséges összeget diákmunkával teremti elő.

Míg a pulpituson folyt a diskurzus, azon gondolkodtam, hogy valójában ki tekinthető vállalkozónak? Első pillantásra talán azt hinnénk, hogy a válasz egyszerű: aki számlát bocsát ki. Ez a definíció azonban több szempontból is félrevezető.

Helyette inkább a következő négy feltétel látszik helyesnek: az a vállalkozó, aki


  • befektet
  • a jövőbeli haszon reményében,
  • vállalva a kockázatot, és
  • közben keményen dolgozik.

Elfordítottam a fejem, ránéztem a mellettem ülő diáklányra, majd megszólaltam: igen, te is vállalkozó vagy. Riadtan kapta el a tekintetét. Persze nem vagyok biztos abban, hogy egyáltalán tudja, mi az a közösségi adószám. De ez nem is baj: ettől függetlenül állítom, hogy (jó esetben) egy egyetemista lány is ugyanazt a viselkedésmintát követi, mint egy jó vállalkozó.

Miért is?

Az nem kérdés, hogy a tanulás =befektetés. Nem is akármilyen befektetés, hiszen az öt (vagy több) éves munka gyümölcse messze a jövőben érik majd be.

A többéves befektetés célja nyilván a haszon. Jó diplomával, magasan kvalifikált szakemberként biztos egzisztenciára tehetünk szert (feltéve persze, ha a tanulást öt év után sem hagyjuk abba :)  "lifelong learning".

Persze a kockázat is magas. Ki tudja, öt év múlva a választott szakmának mekkora lesz a keletje? OK, vannak kivételek, egy orvos vagy tanár nem tévedhet nagyot, bár a sebészrobotok és az e-learning még itt is okozhat meglepetéseket.

Szükséges a negyedik feltétel is: a kemény munka. És ha ez a munka nem csak a jövőbeni cél elérését szolgálja (tanulás), de a folyamatos befektetéshez szükséges erőforrásokat is biztosítja (napi megélhetés és tandíj), akkor tényleg azt mondom: le a (négyszögletű) kalappal!

Egyetértesz? Vitatkoznál? Tedd meg itt a cikk alatt, vagy Facebook oldalunkon.

Ha pedig vállalkozó vagy és számláznál: ne habozz, REGISZTRÁLJ :-)





Guruló géppark a Számlázz.hu-nál!!!!44!!!

$
0
0
Géppark az irodában
Ezennel HIVATALOSAN is bringás cég lettünk! :)

Munkatársaink közül eddig csak a belbudai vagányok jártak bringával, ma viszont megérkezett az agglomerációból is tökéletesen ember- és környezetbarát napi közlekedést biztosító géppark: összecsukható új guruló pajtások, hárman.

Képünkön a három új pajtás egyike, aki az első tekerhető gépünk, a gurulásképtelen irodabringa mellett pökhendiskedik.

Egy összecsukható kerékpár simán lenyom menőségben akár egy hidroplánt is: annyiban, hogy szállíthat és szállítható is, már mindenképp kétéltű, és mivel repülőgép-közlekedésre alkalmas vizekben igen szegény ország vagyunk, ezért pl. egy hidroplán birtoklásával lényegesen kisebbet villanthatsz, mint ha összecsukhatóbringa-tulajdonos lennél.

Napfogyatkozás-árnyék selfie
Vissza a tényekhez... Immár HIVATALOS bringáscégként megragadjuk az alkalmat egy kis bringa-evangelizmusra, hiszen a kerékpáros közlekedés nemcsak egyszerű, gyors, biztonságos, egészséges, környezetbarát, praktikus, és bizonyítottan pozitív hangulatmódosító hatással bír, hanem még mulatságos is. További tényekért a téma szakértőihez fordulunk:



  • Lehet, hogy már nem is emlékeznek pontosan, hogy hogyan kezdődött, egy biztos, imádják: ismerd meg a bringaboom arcait, hátha te is közéjük állsz majd! Cyclechic sorozat
  • Ha most ülsz bringára - akár először, akár csak egy (indokolhatatlan) téli kihagyás után - ezeket a biztonsági szempontokat mindenképp figyelemmel kell követned. Hogyan ne törjük össze magunkat bringázás közben
  • Forgalomkorlátozások, útlezárások, építkezések a városban - kerületenként újabb 20-25 érv, hogy biciklire válts! - Facebook-bejegyzésben a részletek
  • És úgy általában is: kövessétek a Magyar Kerékpárosklub híreit, nagyon jól tolják, amit tolnak: www.kerekparosklub.hu.
  • Irgalmatlan horderejű tavaszi felvonulás: Minden út bringaút! :)


Ha úgy érzed, hogy a Számlázz.hu-val most minden korábbinál könnyebben azonosulsz, már regisztrálhatod is saját számlakibocsátó fiókodat! :)

Őrülj meg, guríts nagyot, lélegezz vele - startupperek 8 pontja

$
0
0
Mitől annyira izgalmas még mindig a csúcsra járatott startup-őrület? Maguk a startupperek, az ötleteik, a lendületük, a megvalósítás, a szemléletük érdekes? Vagy az a döbbenetes lehetőség, hogy valaki - aki akár te is lehetnél - egyszercsak kitalál valamit, dolgozik rajta néhány-ezer órát megállás nélkül, majd ha tényleg jó a cucc, hatalmas haszonnal eladhatja, aztán kezdheti elölről az egészet? Attól, hogy egy csomó frissen felbukkanó ötlet nagyon konkrét társadalmi problémákat old meg? Attól, hogy multinacionális vagy simán elavult mammutok által uralt gazdaságban üde színfolt egy-egy feltörekvő, fiatalos, vagány próbálkozással találkozni? Attól, hogy ezek a "srácok" itthon is gyakran nemzetközi színvonalú cuccot hoznak létre?

Itthon is sok szó esik erről a merőben modern gazdasági struktúráról, de a tengerentúlon is kitermelődött már egy-két olyan tapasztalt vén róka (Lee Lowden pl. már 21 is elmúlt, amikor eladta az első sikeres vállalkozását), akik saját tapasztalatból nagyszerűen segíthetnek elkerülni néhány tipikus startupper-csapdát.

Lee Lowden öt startupot alapított és irányított 14 és 21 éves kora között, és állítja: a világ egyik legcsodálatosabb dolga eladni egy vállalkozást. Az öt közül kettőt sikeresen eladott (BuyBackBoss és LRLBooks) és van egy folyamatban lévő története (Stock Battle), de két próbálkozásával szépen be is bukott, tehát valóban tudja, miről beszél. Visszanézve és elemezve az óhatatlan hibákat, felbecsülhetetlennek tartja ezt tudást, ezért leírta az Enterpreneur számára az életbevágó tanácsokat.


Fiatal vállalkozó vagy. Alig van szakmai és élettapasztalatod, alig van ráfordítani-valód. Halmozottan kihívásos helyzetben vagy, minimum kockázatos az erőfeszítés. Ugorj hát fejest egy startupba, mert ígéretesnek tűnik, és hatalmas jutalom vár a végén, de tudd, hogy sokat veszíthetsz, és kíméletlen kitartásra van szükséged. Íme a 8 legfontosabb irányelv:


1. Vállalj kockázatot!


Az első és legfontosabb akadály lehet, ha nem szívesen vállalsz kockázatot. Legyen az a kockázat gazdasági, vagy a karriereddel kapcsolatos, soha jobbkor nem kockáztathatsz, mint a huszas éveid elején. Vállaj kockázatot, csinálj őrültséget, kezdj vállalkozásba! Ha bebukik, tanultál egy csomót, és léphetsz is tovább. Egyszer vagy fiatal, de a “mi lett volna, ha” örökre veled marad.

2. Folyamatosan innoválj!


Sikeres startup vállalkozáshoz innovatívnak kell lenned, és folyamatosan újítani. Ne félj kirukkolni akár egy teljesen buggyant ötlettel vagy üzleti tervvel. Legyél pofátlanul kreatív, és kötelezd el magad mellette. Ne hallgass a nyafogókra és a kritikára. Néhány híres sikertermék vagy sikerszolgáltatás megalkotójának elég buggyant ötletei voltak, amik meg is kapták a hideget-meleget annak idején.



3. Használd a kapcsolatrendszeredet!


Sok fiatal vállalkozó nem használja ki a személyes kapcsolataiban rejlő potenciált. Minden fiatalnak többszáz ismerőse van: család, barátok, iskolai ismerősök, és ott a social media... Ne félj megpingetni őket egy kis segítségért.


4. Tedd magasra a lécet!


Ha magasak a személyes elégedettséged és az anyagi eredmények iránti elvárásaid, akkor a vállalkozói karriereddel kapcsolatban is magasra kell tenned a lécet. Nézz ábrándos szemmel messze a jövőbe, és képzeld el magad multimilliomosként, vagy az iparág kapitányaként. Lehet, hogy ez a tanács kicsit lilaköd, de játssz el vele, biztos, hogy erősíteni fogja a motivációdat és az eltökéltségedet akár most azonnal is.

5. Ne félj segítséget kérni!


Segítséget kérni nagyon könnyűnek tűnhet, de sok fiatal vállalkozó számára a legnehezebb feladatnak bizonyul. Sokan vannak körülötted, akik segíthetnek, vagy akik ismerhetnek valakit, akik ismernek valakit, aki…
Nyelj egyet, tedd félre a büszkeséged, vállalj kockázatot, keress és találd meg a segítséget. Ha valaki a megfelelő helyen és időben be tud mutatni téged egy-két embernek, az a vállalkozásod sorsát fordíthatja meg.

6. Légy rámenős!


Igen, a rámenős embereket néha nem annyira kedveljük, de a stratup világban ez egy kivételesen fontos jellemvonás. Egy kitartó vállalkozó igazán rámenős, sorozatban győzi le minden ellenfelét. Ne állj le addig, amíg valami nagyot nem gurítottál.


7. Tanulj a hibáidból!


A startup világban egy csomószor fogsz kudarcot vallani. Kanalazd össze magad, és szokj hozzá. Ezekből a a kudarcokból rengeteget tanulhatsz magadról és a gyenge pontjaidról, de azt is megtanulod, hogyan fejleszd magad és a stratégiáidat. Vedd komolyan a hibáidat és kudarcaidat, ez sokkal jobban fog motiválni, mint gondolnád. A kudarc egy csodálatos dolog, ami a sikerhez vezető úton minden kanyarnál szembejön. Tanuld meg üdvözölni őket, de ne értékeld le magad miattuk!

8. Élj, lélegezz együtt, álmodj a startupoddal!


Tedd a vállalkozásodat az életeddé! A stratup világban nincs munka-élet-egyensúly. Ha komolyan gondolod az ötletedet, akkor 100%-ot kell belepakolnod. Végső soron úgyis csak azt veszed ki belőle, amit beleraktál. Ha szeretnéd learatni a hasznot, akkor ezt nem úszod meg. Startupot indítani nem sétafikálás a langyos tengerparton. Nehéz, frusztráló, és néha a hajadat téped ki miatta.


Startupperként egy csomó akadállyal fogsz szembekerülni. Lesznek nagyon kemény mélypontok, de eufórikus ünneplések is. Ha megfogadod ezt a 8 tanácsot, bármi is legyen az ötleted, mentálisan máris sokkal felkészültebb leszel egy sikeres vállalkozói pályára.
Forrás: Enterpreneur

Ha startupot indítanál, és még keresed az ideális eszközöket, vagy ha bármilyen hagyományos vállalkozásod van, és MÉG NINCS saját számlakibocsátó fiókod, ez most itt a lehetőség, hogy ingyenesen regisztrálj!

Fegyelmezett adózás mint az üzleti siker kulcsa? Mi van?

$
0
0
Te már jó helyen vagy... Együtt áramolsz a hazai elektronikus kereskedelemmel, lehet hogy egyenesen e-kereskedőként, de az biztos, hogy nem ismeretlen számodra az e-számlázás fogalma, valószínű, hogy online számlázót használsz, vagy készülsz használni - így te már jó helyen vagy.

De hogy kerülsz ide, és főleg miért olyan fontos, hogy feltétlenül a digitális iparág részese legyél?


Történelmileg indoklunk:

'90-es évek

Jött először ugye a rendszerváltás. Sok minden változott, sok minden nem, de ami bizonyosan megmaradt, az például a kapcsolatrendszer-alapú vállalkozási morál. Persze, mindenhol hasznos (a startupoknak szóló 8 legfontosabb tanács közé is bekerült), de Magyarországon a formális intézményeknél mindig is sokkal inkább támaszkodhattunk a személyes networkünkre, mint más országokban.

Vállalkozni ekkor a “szép új világ” ígéretét hozta magával. De az adók mértéke sokat elvett a lendületből, a magas adófizetési kötelezettségek mellett a vállalkozóknak ma is kevés ideje, energiája marad a hatékonyság növelésére.


2000-es évek

Az ezredfordulón beköszöntő digitális kor újabb váltást hozott - megint sok minden változott, megint sok minden maradt a régiben. Az offline gazdaság nagyjából a régiben maradt, viszont a digitális iparágban megmoccant valami.

Ahogy telik-múlik az idő, a két vállalkozói szféra, az offline és a digitális egyre kevésbé érti meg egymást, működési alapelvük gyökeresen eltér egymástól.

Miben?


1. Vevő-központúság, valódi verseny 

Az interneten valóban a vevő áll a középpontban. Éppen három kattintással arrébb ott vár hatalmas kitátott szájával a konkurencia, hogy elegye előled a te kis halacskáidat, amiket a hálódhoz csalogattál - perszehogy tuti tápot adsz nekik, nem akarod, hogy továbbkattintsanak. Neten ha hulladékot árulsz, elhullasz magad is. A valódi verseny miatt az e-kereskedelemben valóban működnek a folyamatok.


2. Átláthatóság, törvény-követő működés

Mivel az elektronikus kereskedők szükségszerűen hatékonyak, ezért “jut” a legális működésre, az adók befizetésére, törvénykövető magatartásra. Máshogy nem is tudnának működni, hiszen működésük teljesen transzparens.


2010-es évek

De még csak elektronikus kereskedőnek sem kell lenned, az is elég, ha átálltál e-számlázásra. Az idén februári Elektronikus számlázás 2015 konferencián ugyanis Czöndör Szabolcs, a NAV osztályvezetője mondott egy nagyon érdekeset:
“Az e-számlázó cégek tipikusan fegyelmezett adózók. Egyrészt nem áfacsalásban utaznak, hiszen fiktív számlát papír alapon kibocsátani könnyebb. Másrészt az e-számlázó cégek vették a fáradtságot, és végiggondolták üzleti folyamataikat, aminek része az adózás is.”

Az üzleti siker és a fegyelmezett adózás tehát nem egymásból következik. De ketten együtt következnek abból, hogy ha egy vállalkozás működése valóban jól átgondolt, akkor nem a kiskapuk, a sógor-mutyik és az “okosba”-megoldások vezetik, hanem a valóban minőségi, kiemelkedően vevő-központú szolgáltatás igénye. 



Egy jóhír a végére: senkinek nem kell benne maradni  az “offline”, az elavult, a vevőt és a szolgáltatót egyaránt lehúzó mechanizmusban. Ahogy szép lassan meg lehet szokni azt is, hogy a számlának nem kötelező tartalma az aláírás és a pecsét (bár sokan úgy hozzászoktak, hogy 14 év alatt sem álltak át az “új” szabályozás szerinti számlázásra), úgy lehet szép lassan megtanulni az új üzleti gondolkodásmódot, mechanizmusokat is.


Elég csak  megnézni, hogyan működik az e-kereskedelem, és eltanulni a “trükkjeit”, ha te magad még csak kívülről kóstolgatod mindezt.


Így lenne?
Kezdésnek nyiss talán egy saját számlakibocsátó fiókot!



Te máris a fenti elvek szerint működsz? Szeretnéd, hogy hozzád hasonló gondolkodású üzleti partnerekkel hozzon össze a sors? Nem kell mást tenned, mint aktívan részt venni az általunk is képviselt értékek terjesztésében (amivel közben ingyen E-számla hónapokat is szerezhetsz magadnak), és hamarosan fellendül a gazdaság.:)


Köszönet: a cikket Kis Ervin Egon különböző workshopokon elhangzott gondolatai inspirálták.

Vevői számlafiókba tojt a nyuszi

$
0
0
Miközben szép csendesen átpördült a nyitó oldali felhasználó-számlálónk a 19 000-en (!), a Számlázz.hu első 10 éve alatt az első 19 000 felhasználó által kiállított számlák száma pedig elérte, majd azonnal el is hagyta az első 5 000 000-t (!) - egy húsvéti meglepetéssel is kedveskedtünk nektek.


A Gmail-es vevői fiókokba érkező számlaértesítő emailek kis gombbal szerelkeztek fel, hogy a vevő könnyebben észrevegye: számlás emailt kapott. A vevői fiókra vivő "Számla megtekintése" gomb kísértetiesen hasonlít ahhoz, amit ábránkon néhány sorral lejjebb láttok: a Google Calendar meghívójának email-értesítőjéből is azonnal az eseményre ugraszt a sor jobb oldalán elhelyezett "RSVP" Google-gomb. 

Reméljük, hogy ezzel a kis nyuszitojásnyi figyelmességgel még gördülékenyebbé tettük számotokra - és vevőiteknek - a számlázást, és a nyitott számlák kiegyenlítésének folyamatát.


Épp neked ne lenne még saját számlakibocsátó fiókod? Nagypéntek van, eljött hát az idő: REGISZTRÁLJ magadnak egyet most!

Csupa-öröm, nyűg-minimalizáló tervezés

$
0
0
Meghívást kaptunk a Piac és Profit "Spóroljunk az adminisztráción!" című konferenciájára. Az eseményen megjelent 100+ mikro-, közép- és kisvállalkozó mind arra volt kíváncsi, hogy hogyan eshet túl a feladatainak azon részén minél hamarabb, ami őt a legkevésbé sem érdekli. A kertész, aki előadás után kérdezett tőlünk az e-számlázásról, az online oktató-szolgáltatást építgető startupper, akit a Számla Agentérdekelt, a kismama-felhasználónk, aki babázás mellől indított saját ötletére vállalkozást, és eddig csak a Facebook-ról ismertük - nagyon magasról tesz a számlázásra. És a vállalatirányítási rendszerekre, a környezettudatos, idő-  és költséghatékony archiválás titkaira, a felhő-irodára, az online kassza használatának rejtelmeire... Őket a saját ötletük, a saját hivatásuk érdekli, és az, hogy a vevőjük is elégedett legyen az ő munkájuk eredményével. Ahogy téged is csak ez érdekel.


Tehát, amire egy ilyen konferencián nekik is szükségük volt, az a következő üzenet:

AMIHEZ MI ÉRTÜNK, AZT NYUGODTAN RÁNK BÍZHATOD - 
- NEKED MEGVAN A MAGAD HIVATÁSA.

És ezt az üzenetet az összes előadótól meg is kapták. Amikor már vállalatirányítási problémáid lesznek, meglesz hozzá a rendszer, amikor már az ügyfeleidet dedikált ügyfélkezelő rendszerben kell kezelned, meglesz hozzá a rendszer - és attól a pillanattól kezdve, hogy számlákat szeretnél kibocsátani, meglesz ahhoz is a rendszer.

Hogy mindezeket hogyan integráld az életedbe? Tervezz.

Ezt nem úszhatod meg - de nem is érdemes. Még egy csupa-öröm, csupa-hobbi világkörüli utazás felhőtlen élvezetéhez is hosszú-hosszú előzetes tervezőmunka szükséges, hogy minél apróbb részletekben kelljen csak a helyszínen improvizálni végül. (Arról nem is beszélve, hogy még a tervezőmunka is lehet csupa-öröm, hiszen mit is tervezünk - hát egy csupa-öröm világkörüli utat.:)




Tervezz, ez a kulcsszó, és amikor megismerkedsz a számlázás-nyűg-és-improvizáció-minimalizáló prezentációval (a "Számlázás okosan" itt elérhető), arra is válaszokat kaphatsz, hogy a számlázás terén - a témában, amihez történetesen mi értünk jobban - hogyan is érdemes.

Neked valamiért még nincs számlakibocsátó fiókod? Most kattintsd össze magadnak!


Konferencia-hangulat rajzolt és valódi felhőkkel




Ami elavult, és ami sosem fog - a számlatömb nem szépirodalom!

$
0
0
Kinek jutna ma eszébe a vidéki képviseleten dolgozó kollégának szóló üzenetet papírra gépelni és postára adni? Vagy a külföldre szakadt unokatesónak levélben küldeni néhány frissen előhívott papírfotót a gyerekekről? Természetesen megtehetnénk, sőt, időnként meg is tesszük, amikor valami nosztalgikus bájt szeretnénk kölcsönözni az üzenetnek… De amikor nincs fölös időnk, költséghatékonyan kommunikálunk és praktikusan ügyintézünk, akkor biztos, hogy elektronikus eszközökkel tesszük.




Nna, akkor most ugorjunk csak 5 évet előre az időben. Nem is az, hogy 2020-ban majd biztos a föld felett néhány centivel suhanó buszokon közlekedünk, meg agyba ültetett nanomobilon beszélgetünk egymással szó nélkül, nem mi vagyunk a Jetson-család... Hanem hogy 5 év múlva feltehetően az e-számla elsődleges használata is épp olyan magától értetődő megoldás lesz, mint ma az email.

De akár nem is kell 5 évet várni arra, hogy praktikusan számlázz. Ezeket az előnyöket már ma is elérheted, saját számlakibocsátó fiókod segítségével:

  • Megsprórolhatod a papírszámlák kiállításának költségeit (számlatömb, postázás, tárolás költségei, stb.)
  • Törvénykövető programot használhatsz, amivel egy csapásra elkerülöd a döbbenetes mennyiségű adóhatósági csapdát számlázáskor.
  • Időt is megtakaríthatsz: az e-számla célba juttatása sokkal gyorsabb, mint a papírszámláé, hiszen email-szárnyon száll, 
  • ráadásul az e-számlát gyorsabban ki is fizetik, hiszen épp a postázási idő kiesése miatt rövidebb fizetési határidőt írhatsz rá.
  • Védheted a fákat! A papírszámlákkal szemben az elektronikus számlákat fájl formában szükséges tárolni, tehát irgalmatlan mennyiségű nyomtatópapírt spórolhatsz, a Föld minden lakójának legnagyobb örömére.
  • Támogatja az együttműködést a könyvelőddel: ha adtál neki olvasási jogot a felhasználói fiókodban, ő bármikor, bárhonnan, önállóan hozzáférhet a számláidhoz, nem kell téged vegzálnia értük minden hónapban.
  • Bónusz: egyáltalán nem bonyolult! Pontosan olyan egyszerű e-számlát, mint papírszámlát kibocsátani, az adatmezők kitöltése után egyetlen gombnyomásnyi választás dönti el, hogy papír- vagy elektronikus számla lesz-e belőle.

Nagyon szépen megférnek egymás mellett a különböző történelmi korokból származó különböző technológiák. Van, ami sosem avul el, mint például a könyv (hiszen a Gutemberg-galaxis halálának 1962-es jóslata szerencsére nem jött be), és van, amit ma már nem szívesen használnánk (mint például egy jókis kőbalta - szerintem állandóan lerepült a feje). 

De válogass a lehetőségek közül a valódi, aktuális célodnak megfelelően: ha gyorsan, könnyedén, költséghatékonyan, környezetvédő és könyvelő-barát módon szeretnél számlázni, itt az idő az e-számlázásra.
A Számlázz.hu-val természetesen mindez megvalósítható, ráadásul a titokzatosan alacsony 6 Ft-os darabáron
Nincs még nálunk számlakibocsátó fiókod? Ezen egy percen belül változtathatsz: kattints!

Miért, miért, miért? - gyökérokok, bukfencek, finomhangolás

$
0
0
A képen nem Dóri szerepel :)
Kétségbeesetten hívott fel egy kedves ismerősöm, Dóri, aki két hónapja használja a Számlázz.hu-t. Tökre tetszik neki az egész, szuperjól működik, meg minden, de elrontotta az első néhány számlát, megjelenik rajtuk a “pénzforgalmi elszámolás” felirat, pedig nem kéne, és most hogyan módosítsa őket?, sztornóznia kell mindet?, vagy mi lesz???!!?!?!?

Egyrészt igyekeztem megnyugtatni, hogy egy (vagy több) számla az csak egy (vagy több) számla, nem a világvége. Másrészt megkértem, hogy ha bármilyen, a számláival, vagy a rendszer működésével kapcsolatos kérdése van, mindig bátran vegye fel velünk a kapcsolatot írásban, mert az ügyfélszolgálati kollégák alig várják, hogy pontos, szakszerű és gyors válaszokat adjanak neki, ráadásul a rendszerbe való betekintési lehetőséggel felvértezve.

Harmadrészt szöget ütött a fejembe, hogy vajon hol is lehet a probléma valódi gyökere.

Dórinak, egy grafikai megoldásokkal foglalkozó mikrovállalkozás munkatársának - aki ráadásul tanult szakmája, hivatása gyakorlásától, vagyis értékteremtő munkájától kénytelen lecsípni időt az adminisztrációra - nem kell mindent tudnia a könyvelésre vonatkozó kismillió szabályozás potenciális buktatóiról! Bár igyekszünk mindent a lehető legegyértelműbben elmagyarázni a Számlázz.hu felületén, kifejteni a Tudástárban, vagy részletesebb iránymutatást készíteni itt a blogon (illetve ezek kombinációja), úgy tűnik, mégis elkerülhetetlenek a kisebb-nagyobb bukfencek. Miért?

A következő okokat látjuk:
  1. Pocsék adórendszer - nem támogató, nem kedvez az induló és pici vállalkozásoknak, helyi kezdeményezéseknek, civil céloknak, nem kell ragozni.
  2. Áthatolhatatlan bürokrácia - bonyolult, átláthatatlan, lassú, szintén mindannyiunknak vannak tapasztalatai a rendszerrel kapcsolatban.
  3. Vállalkozói struccpolitika (tisztelet a kivételnek!) - sok vállalkozó idealizálja a vállalkozói létet, és nem ismerkedik meg a valódi kihívásokkal, így hajlamos az előző két okra fogni a balsikert. (Itt idézzük Zsolt és Éva olvasók által szépen szétcincált történetét, akik belebuktak a streetfood vállalkozásukba és elhúztak külföldre, valamint a 10 jótanácsot, ami a hozzájuk hasonló kisvállalkozók komment-cunamijából született.) Dóri, ne vedd magadra, te nem vagy strucc! :)
  4. Ésszerűtlen alvállalkozói együttműködések, kizárólag spórolás végett - dehát a könyvelő-választás nem játék! Többször hangsúlyoztuk már, és sosem elégszer, hogy a hozzáértő könyvelő valódi kincs, nem úszhatjuk meg, hogy fizessünk is érte! Ha gondosan választunk könyvelőt, és megfelelően is “használjuk” (pl. olvasási jogot adunk neki a Számlázz.hu rendszerében), rengeteg időt, energiát, bünti-pénzt spórolhatunk meg magunknak, akár sokkal többet, mint amit az olcsóbb könyvelő díján spóroltunk volna. A különbözetet pedig visszaforgathatjuk a vállalkozásba!
  5. Mert ami nem öl meg, az megerősít! :) Csak az nem hibázik, aki nem is dolgozik, tehát a bukfenceket hasznos tanulópályának is tekinthetjük, amelyek közelebb visznek a célunkhoz. Ha nem is a talpunkon, hanem átmenetileg gurulva, de biztos, hogy ugyanabba az irányba mozdítanak, hát nem csodálatos? :)

A képen nem a Toyota alapítója szerepel :)
Ismered a Toyota alapítójától származó 5W (5 miért) módszertant? Olyan kitartással kérdezd, hogy “miért?”, mint egy nyiladozó értelmű hároméves, aki megállás nélkül képes tolni ugyanazt az egy kérdést egész álló nap, minden útjába eső tárgyra és eseményre egyenként rámutatva a kis mutatóujjával...
Te is légy állhatatos, és menj le kérdéseiddel a probléma gyökeréig!

(Amúgy ténylegérdemes megismerkedni az 5 miért módszertannal, mert nagyon értékes megközelítés, ha nem találnád esetleg a linket, itt a leírás.:)


Namost mi van Dórival? Ha ránézünk megint az ő példájára, láthatjuk: nem ő a hibás abban, hogy a “pénzforgalmi elszámolás” beállítását nem ismerte fel helyesen Számlázz.hu-s regisztrációjakor. Ha a vállalkozás bejelentkezett a pénzforgalmi elszámolás hatálya alá, akkor ennek szerepelnie kell a számláin, de ha nem hallott még ilyesmiről, akkor valószínűleg nem érintett. Pontos információt erről a könyvelőjétől kaphatott volna, de a hiba továbbra sem őbenne, nem is a könyvelőjében keresendő, a probléma gyökere az, hogy egy kezdő vállalkozás simán elvérezhet a legváltozatosabb adminisztratív buktatókon, ha nem figyel eléggé, és ennek éppen ellenkezőképpen kéne történnie: ideális az lenne, ha tanulhatna, fejlődhetne, erősödhetne, és amikor már stabilan áll a lábán mint önfenntartó vállalkozás, akkor következzenek az adminisztratív finomhangolások.

Amíg pedig nem áll elő az ideális helyzet, addig sajnos rá kell szánni a plusz időt, és természetellenesen magasra fokozott figyelemmel lenni a részletekre.

Közben persze Dóri is megkapta eredeti kérdésére a megnyugtató választ, és kiderült: se baj nem történt, se sztornóznia nem kell feltétlenül. Az is bőven elegendő, ha kibocsát egy “számlával egy tekintet alá eső okiratot” a hibás adat korrigálására, amiről megint a könyvelője tud neki részletesebb információt adni. Mindeközben pedig arról is meggyőződhetett, ha korábban lettek volna kétségei, hogy valóban számíthat ránk, még az első, kezdeti bizonytalan lépések megtételekor is.


Neked megvan már a saját számlakibocsátó fiókod? Ha nincs, akár 5 perc alatt létre is hozhatod, itt regisztrálj!


Sakichi és Dóri kocogni indul

Érkezik a Számlázz.hu-család új tagja

$
0
0

Rendszeresen, és egyre gyakrabban kérdezitek tőlünk, hogy mikor érkezik a “Számlázz.hu mobil applikáció”. De nemcsak ti, április 21-től lassan már a Google-nak sem lesz elég jó barátja a 10 éve stabilan működő, kiemelten felhasználóbarát, piacvezető online számlázó.


Biztos ismerős az élmény: felmész egy évek óta rendszeresen használt weboldalra. Megszoktad, minden porcikáját ismered, reflexből kattintod, neve fogalommá vált az életedben, otthon érzed rajta magad, minden kis hibáját megengedő mosollyal elnézed neki, hiszen hűségesen szolgál, amióta digitális eszedet tudod... De mivel nem a mobil-érában készült, ezért valszeg még nem is adaptálódott az új korhoz.


Te magad működtetsz sok éve sikeres weboldalt? Neked például hatalmas kihívásként jelenhet meg a mobil. Mit kezdj vele? És mit kezd vele a konkurenciád? Talán évek óta központi kérdés: versenyelőny lenne, ha mobilra optimalizálsz? Vagy sokkal inkább a saját halálos ítéletedet írod alá azzal, ha nem optimalizálsz mobilra...?


Rengeteg tervezés, gondolkodás, újra-gondolás és újat-gondolás után a Számlázz.hu UX-gurukkal kiegészült csapatában kialakult a kép: olyan számlázót szeretnénk ma is a kezetekbe adni, mint ami a Számlázz.hu volt a desktop-érában, az online számlázás őstörténetének hajnalán.

Ha az azóta érvénybe lépett “mobilogeddon”, és felhasználóink teljesen jogos kérdései nem is lettek volna elegendőek - mi magunk is tökéletes pontossággal látjuk, hogy mobilon és tabletről is épp olyan flottul kell tudnotok számlázni, mint desktopról. Hiszen az életünk, az ügyintézésünk, a vállalkozásunk jó része máris átköltözött mobil felületekre, és a Google sem véletlenül, hanem az internethasználók kattintásokba kódolt állásfoglalása alapján léptette érvénybe a szankciókat. Miért pont a számlázás ne lehetne lehetséges ezekről a felületekről? És miért pont ugyanolyan számlázót kéne mobilra költöztetnünk, mint amilyen a Számlázz.hu desktopon...?


Így talán nem is árulunk el titkot azzal, hogy a Gépházban már régóta készül a Számlázz.hu mobilra optimalizált kiadása. 10 év online számlázási tapasztalattal, 20 év fejlesztői szaktudásával, és persze a hihetetlenül profi UX szakikkal, akik a tervezésben társaink voltak - gondolhatjátok, milyen eszköz készül...


A május a finiselésé, június 4-én pedig a Szek.org által szervezett XII. Elektronikus Kereskedelem Konferencián evolúciós esettanulmányba csomagolva prezentáljuk számotokra a Számlázz.hu-család legfiatalabb tagját.

A konferenciára még egy hétig “early bird” kedvezménnyel regisztrálhattok, a szép, új, csillogó mobilszámlázót pedig azonnal mutatjuk nektek, amint kipróbálhatjátok.



Nem használod még a Számlázz.hu-t? 
Regisztrálj magadnak saját számlakibocsátó fiókot itt!

Miért NE használj kézi számlatömböt? 10+1 lefegyverző, végső érv a számlatömb nyugdíjazására

$
0
0
Még a saját területükön vérprofi, piacvezető szolgáltatók esetén is találkozni néha a megdöbbentő szokással, hogy egy rongyosra lapozgatott kis füzetkébe (avagy: kézi számlatömb) körmölgetik a számláikat tollal és kézzel... Mikrovállalkozót is ismerünk, aki túl kicsinek gondolja magát ahhoz, hogy egy igazi, "naagy" számlázóprogramot használjon. Pedig ugyanúgy sokat spórolhat vele (pénzt, időt, energiát), mint bármely más méretű cég.

Tegyük rendbe: nem kell rögtön e-számlára váltanod, papírszámlát is ugyanúgy kiállíthatsz a felhő-alapú online számlázórendszerekből (sőt, bizonyos előnyökkel még a telepített szoftverek is bírnak), viszont a következő problémákkal biztos, hogy nem kell szembenézned online számlázás esetén: 

1. Hibalehetőség
Annyi adatmezőben követhetsz el számítási hibákat, hogy szinte az a csoda, ha sikerül helyesen kiállítani egy papírszámlát (adunk azért ehhez is segítséget, ha ragaszkodsz hozzá). Egy számlázóprogram tud helyetted számolni, és figyelmeztetni esetleges hibákra: bízd rá, hogy ezt megtegye, és csökkentsd drasztikusan a sztornó számláid számát!

2. Nem elegáns
Amellett, hogy gyakorlatilag lehetetlen cafatosodás nélkül kitépni lapot a számlatömbből, ha sikerült is eltalálni a perforációt, nem lesz egy kifejezett matyóhímzés a girbegurba kézírásoddal készülő gyűrött fecni. (Tisztelet a kivételnek, persze.:)

3. Lassítja az ügymenetet
Számlatömböd - akármilyen intelligens is lenne - nem emlékszik az előző számláid adataira. Az intelligens online számlázókba viszont autocomplete funkciót is építettek (mint például a Számlázz.hu-ba), így az új cég felvitelének megkezdésekor a rendszer ki is egészíti az elkezdett gépelést. Kézzel tehát sokkal lassabb számlát kiállítani, ami már havi 6-8 számla esetén is nagyon komoly időkiesést jelent. Ha maradsz a kéziszámlák körmölésénél, a bizniszre szánt értékes idődet pazarolod!

4. Lassítja a számla kiegyenlítését
Nemcsak a számla létrehozását, hanem annak kifizetését is lelassítja. A gépi számlát elküldése után - akár a kiszámlázott szolgáltatás átadásával párhuzamosan, mint pl. egy futárcég esetében - rögtön ki is fizetheti a vevő. Egy kéziszámlát el kell hozzá juttatni, a postán bóklászás idejét hozzá kell kalkulálni a fizetési határidőhöz, sokkal lassabban jutsz a pénzedhez. Miért várnál rá annyit?

5. Drága
A kézi számlatömb pénzbe kerül, míg a legtöbb számlázóprogram kínál ingyenes csomagot is. Számlatömb megvételekor már a puszta lehetőségért, hogy te most egy számlát fogsz kiállítani, máris fizetned kell. Ára ráadásul nemcsak a te pénztárcádba van belekalkulálva (kikalkulálva belőle inkább), hanem a környezetébe is: az a rengeteg felesleges papír!

6. A könyvelők sem szeretik
Legalábbis sokkal jobban szeretik a géppel kiállított számlákat. Főleg akkor, ha az általuk használt könyvelőprogramhoz adatkapcsolat is ki van építve, ami hihetetlen mértékben megkönnyíti a dolgukat. Emellett kézzel lényegesen több sztornó számlát gyártunk, mint géppel. És emlékeztek azokra a régi számlatömbökre, amikben a második-harmadik oldal szinte már teljesen olvashatatlan volt? Régi szép idők…:)

7. Elvesztése bírsággal jár
Akár több milliós bírság is kiszabható a számlatömb elveszítéséért - ami durva. Bármilyen számlázóprogramot is használsz, bár bejelentési kötelezettség jár vele (nálunk elég flottul megy), elveszíteni egész biztosan nem fogod. 

8. Nem mindig elérhető
Aránylag jól tervezhető a számlázási kötelezettség, azonban vannak kivételek, amikor nem számítottál rá, hogy hirtelen számlázni kell, vagy számítottál rá, csak egyszerűen elfelejtetted magaddal vinni a számlatömböt. Súlyosbítja a helyzetet, ha egy vállalkozáson belül többen is számláznak ugyanazzal a számlatömbbel, “Kinél van már megint a számlatömb?”, kérdezhetnénk, vagy válthatnánk online számlázóra is.

9. Nem válaszol a kérdéseidre
Hiába is faggatnál egy kéziszámlatömböt, nem tud neked válaszolni arra, hogy ebbe a fránya ÁFA-mezőbe most milyen számot is kell beírni... Online számlázói ügyfélszolgálatról viszont hallottunk már. Élj a lehetőséggel!

10. Nem tartja számon a kintlevőségeidet
És olyan számlatömbről hallottál már, amelyik sikkant egyet, amikor valamelyik belőle kiállított számla kifizetése késedelembe esik? A papírtechnológiának is megvannak a korlátai… Az online számlázók többsége olyan kényelmi funkciókkal van felszerelve, amilyeneket például a leveleződtől már rég alapszinten elvársz. És az automatikus fizetési felszólítás csak az egyik ezek közül! Legegyszerűbben itt láthatod át őket, listázva. 

+1. Nem jogszabálykövető!
Természetesen ez a hátrány is csak a gépi számlázással szemben merül fel. Amíg csak kéziszámlatömböt használhattunk, eszünkbe sem jutott a jogszabálykövetést elvárni tőle. De a világ változik, ezen belül a számlázást érintő jogszabályok is, méghozzá egyre gyorsabban, úgyhogy amit csak lehet, érdemes a profikra bízni.



Ha BÁRMIKOR, BÁRHOL találkozol egy kézi számlával, EZ az a blogcikk, amit a számla kiállítójának el tudsz küldeni.
Tégy így!


Neked nincs még Számlázz.hu-s számlakibocsátó fiókod? Akkor MOST hozd létre, akár ingyen, itt!

OpenCart - Számlázz.hu kapcsolat

$
0
0
Számla Agent illesztőmodulunk segítségével bármely webáruház (vagy egyéb üzleti alkalmazás) kapcsolódhat a Számlázz.hu-hoz. Ilyen módon számlák százai, ezrei vagy tízezrei bocsáthatók ki automatikusan, emberi beavatkozás nélkül. Persze szükség esetén indíthatja a számlázást egy adminisztrátor, de a webáruház 0-24 órás nyitvatartása alatt még erre sincs szükség: számlázás bármikor, bárhonnan, emberi beavatkozás nélkül.

Mi teszi lehetővé azt, hogy a számlázási kapcsolat könnyen kiépíthető legyen?

Egyrészt a legnépszerűbb bérelhető webáruházak már jelenleg is tartalmazzák a kapcsolat lehetőségét: elég a webáruház vezérlőpultján aktiválni azt.

ShopRenter webáruházak: pipa!
Unas webáruházak: pipa!















Ha valaki nem bérelt, hanem saját webáruházat használ, akkor is letölthetők kész kiegészítők (plugin-ek) az adott webáruház-típushoz. Ezt az előnyt eddig csak a Joomla VirtueMart-osok, a WooCommerce-esek, PrestaShop-osok és Magentósok élvezhették, a mai naptól azonban kész kapcsolódási modul tölthető le az OpenCart típusú webáruházakhoz is.

OpenCart webáruházak: PIPA!

A letöltéshez részletes információkat találsz ebben a GYIK bejegyzésben: kattints a letöltéshez.



Neked nincs még Számlázz.hu-s számlakibocsátó fiókod? Ez pillanatok alatt orvosolható.. Regisztrálj, akár ingyen, itt!




20.000-ből 20: Ismerkedjetek meg egymással! - 1/4

$
0
0
Fontos ünnephez közeledünk! Pontos dátumot ne kérdezzetek, annyit tudunk a felső kis ügyfél-számlálót figyelve, hogy hamarosan megérkezik a húszezredik Számlázz.hu-felhasználó.

Nagyon-nagyon sokan használjátok a Számlázz.hu-t! Ennyi vállalkozás talán semmilyen más hazai fejlesztésű online munkaeszköz használatára nem regisztrált még.

Ha pedig kicsit beljebb nézünk a statisztikákba, látjuk, hogy az aktív felhasználók aránya is meglepően magas, és hogy a kiegészítő szolgáltatásokat is nagyon nagy arányban használjátok. Számla Agent nevű szolgáltatásunkat például a hazai webshopok közel 10%-a igénybe vette idén! A Számlázz.hu alapszolgáltatása értelemszerűen a számlázás, de egy sor egyéb, a számlázáshoz kötődő extra, kényelmi szolgáltatásunk van, amelyek szintén nagyon népszerűek.



Nem egyszerűen örülünk, és hatalmas lelkesedéssel nézünk vissza a növekedés mérföldköveire, hanem számunkra mindez azt is jelzi, hogy:
  • olyan szolgáltatást fejlesztünk, amit tényleg érdemes használni,
  • tehát valódi értelme, valódi haszna van a munkánknak,
  • és a rengeteg bizalom, a puszta használat mint visszajelzés afelől is megerősít minket, hogy érdemes mindig továbbfejleszteni.
A Számlázz.hu egyik sajátossága, főleg így 20.000 felé járva, hogy úgy általában ismerjük a hazai vállalkozások működését, számlázáshoz kapcsolódó folyamatait, igényeit - de személyesen egy bizonyos mennyiség fölött már nem ismerhetünk mindenkit!:) Legtöbben úgy használjátok az általunk nyújtott szolgáltatást, hogy a fejlesztői csapat tulajdonképpen nem hallotta a cégetek nevét - ennek pedig csak azért örülünk, mert jelzi: ügyfélszolgálatunkkal karöltve egy magától értetődő, magasan felhasználóbarát szoftvert és háttértámogatást tudunk rendelkezésre bocsátani.

Most viszont eljött a pillanat, hogy a "jubileumot" veletek együtt ünnepeljük, és a 20.000-ből 20-at, vagyis húsz Számlázz.hu-s vállalkozást bemutassunk részletesen is. Bemutatjuk őket, mert büszkék vagyunk rá, hogy ezek a profik velünk számláznak, és bemutatjuk őket, hogy feléjük is kimutassuk a hálánkat: köszönjük nekik, hogy velünk vannak, hogy hírünket viszik, hogy visszajeleznek, akár csak azzal, hogy teljesen láthatatlanul velünk számláznak. Ebben, és még három elkövetkező blogposztban öt-öt Számlázz.hu-s céggel ismerkedhettek meg.

Lássuk hát a húszezerből húszból az első ötöt!


1. A legnagyobb hazai játék-webshop: Játéknet

Akinek a környezetében vannak gyerekek, majdnem biztos, hogy vásárlóként is találkozott vele, de az e-kereskedők mind alaposan ismerik a Játéknetet, Magyarország legnagyobb gyerekjáték webáruházát, akik kis családi vállalkozásból fejlődtek hatalmas választékot kínáló, mégis emberközelben maradó online bolttá. Milliós nagyságrendű gyerejáték-csomag kiküldésén vannak túl - számlázási feladataikhoz pedig már 2011-ben a Számlázz.hu-t választották. Bognár Ákos, a Játéknet ügyvezetője itt részletesen is elmondja a választásuk hátterét.




2. Könyvelők, adótanácsadók gyöngye: Ökrös Erika

Számtalanszor hangsúlyoztuk már, hogy szeretjük a könyvelőket. Közülük is kiemelkedően szivecskés viszony fűz minket egy konkrét könyvelőhöz, Ökrös Erikához, aki nemcsak a maga szakmájában alkot felbecsülhetetlent, hanem fontos információs csomópontként is működik. Családi vállalkozása elsősorban a hozzájuk hasonló kisvállalkozásoknak dolgozik, mindeközben pedig hihetetlen fontos szakmai tájékoztató munkát vállal fel könyvelésről, adózásról, számlázásról is. Jól ismeri és szívesen ajánlja a Számlázz.hu-t, mi is ajánljuk, hogy kövesd a tevékenységét, tanácsait!




3. Virághírű virágküldő: Virágneked

A Virágneked.hu volt Magyarországon első olyan virágküldő szolgálata, amely küldetésének tűzte ki: a virágnyelven történő romantikus kommunikációt vissza kell emelni a köztudatba, és újra aktívan használatba venni. Hogy a küldetés hogy áll, azt nem tudjuk, de a Virágneked több mint egy évtizede töretlenül fejlődik, és immár nemcsak virágküldő és virágbolt, a Parlament tövénél működő üvegportálos bolt tavaly design-kávézóvá nőtte ki magát. Melyik más számlázót is választhatta volna nemes céljai szolgálatára a világ első és egyetlen virághírű virágküldője, ha nem éppen a Számlázz.hu-t?



4. UX-guruk: fps webügynökség

Az fps webügynökség részben tipikus Számlázz.hu-felhasználó: miskolci alakulásuk óta már több nagyvárosban is működtetnek irodát, a UX hazai nagymesterei, zseniális cuccokat tolnak ki a webre “nap mint nap”, főként a munkájuknak élnek, az adminisztráció nyűg. Másrészt egyáltalán nem tipikus usereink, mert a Számlázz.hu belső felületeket ők tervezték újra 3 éve, a többi user nagy örömére. Kívánjuk, hogy a minden egyes meglévő és leendő Számlázz.hu-s ennyire magával ragadó lelkesedéssel, profizmussal és látható örömmel végezze a maga munkáját.




5. Olaj-sommelier: Igazioliva
Az Igazioliva sorsát szinte magzati korától követjük. Kis belsős anekdota, hogy amikor Bori és Guszti kiköltözött a saját házuk előszobájából az olivakereskedéssel, és megrendezték az új boltban az első kóstolást, a Számlázz.hu egyik tulajdonosa volt az első vendég. Akkor ők még nem a Számlázz.hu-t használták, de nagyon hamarosan már igen, és azóta is elégedett felhasználók - erről nem kell ezt a közvetett blablát elhinnetek, hamarosan meglepünk benneteket egy részletesebb beszámolóval is... De a hálánkat itt is kifejezzük nekik, hogy hűséges Számlázz.hu-sok - és hogy ennyire irgalmatlan finom olivaolajakat hoznak Magyarországra. :)


Ismerjétek meg őket, a szolgáltatásukat, a működésüket, a filozófiájukat, és a jó példa mentén a saját bizniszetekhez is inspirálódjatok - a Számlázz.hu ajánlásával! :)

Ha pedig neked még nincs saját Számlázz.hu fiókod, most próbáld ki - lehet, hogy te leszel a húszezredik! Regisztrálj, akár ingyen, itt!



20.000-ből 20: Ismerkedjetek meg egymással! - 2/4

$
0
0

A feszültség pedig egyre csak fokozódik: MOST 19.941…! Vajon mikor fordul át a kis ügyfél-számláló a 20.000-en?

Múlt héten indítottuk a sorozatot, amelyben húsz vállalkozást mutatunk be - kicsiket, nagyokat, online és offlline működőket, szolgáltatókat és kereskedőket. Egy a közös bennük: nemcsak tolják a bizniszt, hanem gondolkodnak is. 

Ha az első pillanattól nem is, de egy bizonyos ponton kénytelenek voltak elkezdeni gondolkozni. Meg kellett tervezzék az üzleti folyamataikat, hiszen:

  1. sikeresek lettek, 
  2. és a felmerült kérdésekre adott válaszok között ott volt a Számlázz.hu is. 

A Játéknet, Ökrös Erika könyvelő, az fps webügynökség, a Virágneked, és az Igazioliva mind velünk számláz, most pedig ismerkedjetek meg még öt hasonlóan profi vállalkozással: töltsük a 20.000-ig hátrelévő időt kellemes társaságban! :)




6. A háziállat felsőfoka: Petissimo

Ahogy a Játéknet a gyerekes családokban, úgy a Petissimo a háziállatot tartók közös alapélménye. Előde, a Webkutya már 2006 óta szállítja a tápot, és a Játéknethez hasonlóan szintén személyes érintettség inspirálta a létrehozását:
“A Webkutya ötletét Dézikének, egy boxer kölyöknek köszönhetjük, akinek a családunkba kerülésekor természetesen a legjobb termékeket szerettük volna biztosítani, de akkoriban az interneten még szinte semmilyen szuperprémium száraztáp nem volt elérhető.”
Dézike és másik sokezer kutyus és cicus nevében köszöntjük a nagyszerű áruházat, amelynek vevői szintén Számlázz.hu-számlákat kapnak a finomságok mellé.




7. Karácsonyi ajándék mélyszegényeknek is: Mikulásgyár

Egy non-profit alapítvány életében kiemelten fontos, hogy a szervezet adminisztrációjával tényleg ne kelljen a szükségesnél többet foglalkozni. Ám ahogy minden gazdálkodó szervezetnél, a számlázás itt is szükséges folyamat. Örömmel tapasztaljuk, hogy a számos civil szervezet és alapítvány között, akiknek a számlázónkkal támogathatjuk a munkáját, az egyik legkomolyabb hazai kezdeményezéssel is találkozunk. A Mikulásgyár a 2014-es, tízéves jubileumi rendezvényén már 350 000 mélyszegénységben élő családnak tudott segíteni adománycsomaggal. Ősztől üzemelő gyűjtőpontjain tartós élelmiszert, ruhákat, játékokat, könyveket gyűjt a rászoruló családoknak, majd önkéntesek becsomagolják, a Vöröskereszt pedig szétosztja az adományokat.



8. Friss házi tojás, online: Youtyúk

Tartottál már bér-tyúkot? Tudod egyáltalán, hogyan készül a “boldog tojás”, amibe a tyúk életmódjának köszönhetően valódi élet szorult? Belegondoltál már, vajon hogy tudja egy gazda hatékonyan értékesíteni tyúkjai “termését”? A Youtyúk elképesztően kreatív neve alatt egyedülálló kezdeményezés fut, a hozzá csatlakozó gazdák, az átvevőpontok és a tyúk-foglalók száma pedig egyre nő... Amikor egy olyan vállalkozás választja a Számlázz.hu-t, amely a maga területén kiemelkedően innovatívat hozott össze, különösen fontos visszajelzést kapunk: az innováció háttértámogatása szükségszerűen innovatív eszközrendszerrel történik.



9. Az üzleti történetmesélés nagymestere: Forbes

Május elején regisztráltam a második Forbes Flow fesztiválra, majd látom ám, hogy érkezik emailen a Számlázz.hu rendszeréből küldött e-számla. Nem lehetett nem örülni neki, főleg a Forbes Magazint ismerve. Mindazok a cégek, amelyeket bemutatnak a magazin lapjain, a maguk területén példaértékűt, kiemelkedőt, értékteremtőt, de egészen biztosan valami nagyon érdekeset tettek le az asztalra. A Forbes témáiról képtelen lennék eldönteni, "magánemberként", vagy “szakmailag” érdekel jobban - függetlenül attól, hogy épp mi a szakmám.
A Forbes közösségét felépülését célzó Flow pedig új színnel fest a hazai rendezvény-tájképre.







10. Akik a leendő Forbes-szereplőket már ma ismerik: FIVOSZ

“Az ország legnagyobb ifjúsági sikerközössége a gazdaságban. A FIVOSZ a fiatal magyarországi vállalkozók és vállalkozókedvű fiatalok közössége és hivatalosan elismert érdekképviseleti szerve az EU-ban. Független fórumként fogjuk össze és segítjük a következő vállalkozói generációt.” - definiálja magát a FIVOSZ, és velünk számláz. Ez csak azért érdekes, mert tevékenységi köréből adódóan kénytelen volt megtalálni a kiemelkedő vállalkozás-támogató eszközöket, olyanokat, amit nemcsak maguk használnak előszeretettel, hanem saját tagságuknak is szívesen ajánlanak. Az egyiket már egészen biztosan megtalálták.:)


A sorozat első részét, benne az első öt Számlázz.hu-s vállalkozás bemutatását itt olvashatjátok.


Neked még nincs Számlázz.hu fiókod? Még pont lehetsz a húszezredik, regisztrálj itt és most!

A Számlázz.hu ingyenes

$
0
0
Sok ingyenes (vagy ingyenesnek hirdetett) szolgáltatás érhető el az interneten. Az ingyenesség azonban sokszor csak látszat, vagy eleve csak bizonyos feltételek esetén létezik.

A Számlázz.hu Free verzióban azonban valóban ingyenes. Mit jelent az ingyenesség a Számlázz.hu esetében?


Végtelen számú számlát bocsáthatsz ki ingyenesen


Nincs darabszám korlát. Egyáltalán nem korlátozzuk a kibocsátott számláid darabszámát. A Számlázz.hu esetében nem ritka, hogy egy vállalkozás akár több ezer számlát bocsásson ki havonta. És ha a számlakibocsátás mellé nem vesz igénybe extra szolgáltatásokat, akkor mindez számára teljesen ingyenes!

Az ingyenesség megmarad az idők végezetéig


Nincs időbeli korlát. Az ingyenesség nem az első hónapra vagy az első évre vonatkozik. Nagyon sok vállalkozás használja a Számlázz.hu-t hosszú évek óta teljesen ingyenesen. 

Nincs rejtett költség, nem trükközünk


A Számlázz.hu-n csak bizonyos kényelmi szolgáltatásokhoz való hozzáférésért kell fizetni, de azokat a pontokat, ahol az ingyenes és fizetős verziók között különbség van, mindig világosan kommunikáljuk. Nem fordulhat elő, hogy valakinek olyasmiért számolunk fel díjat, amit nem kért, azaz nincs semmilyen rejtett költség. Fizetni pedig csak szolgáltatásért kell, azaz ha valami pluszt adunk az ügyfélnek. Olyan korlát sincs például, hogy csak bizonyos mennyiségű, vagy netán bizonyos értékű számla lenne ingyen, hiszen mi nem is látjuk a számláidon szereplő összeget.


Mi tehát a lényeg?


Ha teljes értékű (a számlázáshoz szükséges minden szolgáltatást nyújtó), korlátozások nélküli ingyenes számlázót keresel, akkor megtaláltad: REGISZTRÁLOK a Számlázz.hu-n (hiszen nálunk a regisztráció is ingyenes :)   )










20.000-ből 20: Ismerkedjetek meg egymással! - 3/4

$
0
0
Mondtuk már, hogy 20.000 regisztrált felhasználója van a Számlázz.hu-nak? :) 2015. május 27-én egyszercsak átléptük a bűvös húszezret, amit többféle módon is ünneplünk...

Egyrészt nem győzzük köszönni nektek, hogy velünk vagytok, hogy használjátok a rendszert, és hogy visszajelzéseitekkel segítitek a folyamatos továbbfejlesztést. Rengeteg fícsör úgy került bele a rendszerbe - például a bankkártyás fizetés is ilyen volt - hogy valakinek közületek egyszerűen szüksége volt rá.

Ezért lett az ünnepségsorozat része a Ti bemutatásotok - a húsz Számlázz.hu-s vállalkozásról szóló poszt-sorozat első, második, és (hamarosan) negyedik részét is olvassátok el!

… másrészt nem maradhatott ki az ünneplésből kedvenc tortánk (ismételt) megkóstolása sem, a fent megcsodálható triplacsokis költemény már anno az ötmilliomodik kiállított számla napján is nagyon mély hatást tett ránk… :)

Jöjjön tehát a következő öt Számlázz-hu-s, akiknek történetét, gondolatait, a bizniszhez való hozzáállását legjobb, ha mindannyian megismeritek.



11. Ahova rendszeresen visszajársz: Harisnyadiszkont

Mit szoktál csinálni a gonosz zoknimanó által hátrahagyott maradék félpár zoknikkal? És azokkal, amiken csak egy kis liki-luki található, szinte egyben van, de 95%-ra csappant állapotában már nem vennéd fel többet? Még mindig lehet belőle újrahasznosított szigetelőanyag, ha a Zokni Csereprogramban második életet szavazol neki. Eddig több mint 7000 család több mint egy tonna (!) zokniját hasznosítottak újra ilyen módon, a Harisnyadiszkont szervezésében. Biztos, hogy ismered őket is: a szegedi webshop híreit csak a FB-on közel hetvenezren követik, hozzávetőleg 500 (!) különböző fehérneműmárkát forgalmaz, és 2013-ban, és 2014-ben is (V. és IV. helyezés) az Év Internetes Kereskedőjének választották.
Talán nem véletlen, hogy a legnépszerűbb hazai online fehérnemű-kereskedés szintén minket választott.


12. Úton az egyensúly felé: SlowBudapest

“Azért rohanunk, hogy ne maradjunk le a fontos dolgokról, vagy azért maradunk le a fontos dolgokról, mert rohanunk?” - teszi fel a modern társadalom alapkérdését a Slow Budapest mozgalom.
Csak címszavakban, mivel foglalkoznak ők: alternatívák a lassabb, nyugodtabb életre, gyakorlati tanácsok a lassításhoz, tudatosabb, kiegyensúlyozottabb életmód, kommunikációs és művészeti projektek, termelői piac térkép, séták, Slow@Work a munkahelyi kiegyensúlyozottságért növeléséért, fotósorozat az ajándékozott idő fontosságáról, anti-határidőnapló. Multitasking helyett unitasking, bambulás, csend az autóban. Lehet, hogy ezek a fogalmak távoli vágyálomnak tűnnek, sokaknak már egy-egy elem magától is eszébe jutott, csak talán nem volt lehetősége az eredményekig is eljutni - ami biztos, hogy a Slow Budapest nagyon fontos munkát végez a XXI. századi “rohanó világunk” balanszírozására. Bár az kicsit furcsa, hogy a legegyszerűbb és leggyorsabb számlázási megoldást választották…:)



13. E-kereskedelmi csomópont: Szek.org

Zseniális infografika segít elveszni, és újra előbukkanni a hazai e-kereskedelem gigászi számai közül.
A Google alapításának évében (!), 2003-ban, amikor a hazai web még jócskán tipegően járt, az első Elektronikus Kereskedelem Konferencia megelőlegezte a Szek.org (Szövetség az Elektronikus Kereskedelemért) 2005-ös alapítását  Újabb három évvel később, 2008-ban az iwiw 4 millió felhasználót, a teljes világháló 1,5 milliárd felhasználót, a hazai e-ker pedig 63 milliárdos éves forgalmat tudhatott magáénak... Ezek a számok azóta is folyamatosan nőnek, a Szek.org azóta is a hazai e-kereskedelem legfontosabb csomópontja: szakmai ismeretterjesztés, információs csomópont, kapcsolatrendszer, érdekvédelem, mára cca. 250 tag, akik a hazai web-kereskedelem történetének és jelenének meghatározó szereplői - a legtöbben közülük egyébként szintén velünk számláznak, de a Szek.org az elsők között választotta a Számlázz.hu-t.




14. Akik újraírták az ajándékozás fogalmát: Nagynap.hu

Vezess Lamborhinit, focizz buborékban, próbáld ki a szabadesést, vagy repkedj Budapest felett - ha mázlid van, és valaki a szeretteid közül a NagyNap ajándékaiból választ a következő szülinapodra, emlékezetes ünnepre számíthatsz. A NagyNap küldetése éppen erről szól: a megajándékozott, és az ajándékozó - akár közös - élménye mindkettejüknek felejthetetlen marad, miközben teljesen valószínűtlen kalandokon mentek keresztül.
Különösen nagy segítség azokban a helyzetekben, amikor az utolsó pillanatban jut eszünkbe az ajándékozás: szűrünk a keresővel, kiválasztjuk az ideálisat, kifizetjük online, és máris az email-fiókunkban találjuk az átadásra kész ajándékot. Ez a szolgáltatás webáruház-jellegű számlázási metodikát kíván, amit a NagyNap esetében is tökéletesen integrált módon működik.




15. A kontinens kétszeres legjobbja: Sziget.hu

Magyarország egyik legfontosabb export-termékéről beszélünk: az idén huszonharmadik (!) alkalommal megrendezett kulturális fesztivál már kétszer nyerte el a kontinens legjobb fesztiválja címet, a bérletesek 90%-a külföldről érkezik, és a Sziget ideje alatt épp háromszor annyi turista jön hozzánk, mint a szintén turistacsalogató Forma-1-idején (index.hu). Az, hogy a Sziget.hu is megérkezett Számlázz.hu felhasználói közé, számunkra is mérföldkövet jelentett. Hasonló nagyságrendű számlaforgalmat más ügyfelünk is bonyolít, főleg karácsonyi webáruház-csúcsforgalomban, de a Sziget azért mégiscsak a Sziget.:) A gyakorlatilag 100%-os ismertséggel rendelkező márka, de tulajdonképpen bármilyen vállalkozás, amelyik ekkora közönséget szolgál ki, mindig nagyon alaposan felméri a piacot, mielőtt szolgáltatót választ. Ebben az esetben sem volt ez másként, és örülünk, hogy a Számlázz.hu a tavaly 400 ezer látogatót számláló nemzetközi fesztivál igényeinek is megfelel.



Neked már van Számlázz.hu fiókod? Ha véletlenül még nincs, akkor itt regisztrálhatsz magadnak, ingyen!

Megújult a vevői számlafiók

$
0
0
Kaptál valaha panaszt a vevőidtől a vevői számlafiók felületére vonatkozóan? Ez egy olyan területe a Számlázz.hu-nak, amit nem te használsz elsősorban, mégis nagyon fontos találkozási pont: innen éri el és fizetheti ki a számládat a számla befogadója - kiemelten fontos tehát, hogy könnyen kezelhető legyen.



Ha nem is jelezték eddig, hogy problémájuk lenne vele, elkészítettük a sokkal kényelmesebb, szebb, gyorsabb, áttekinthetőbb, még inkább felhasználóbarát, ergonomikus, és főként mobilbarát vevői számlafiókot.

Amellett hogy végre mobilról is tökéletesen használható, mostantól elérhető a magyaron kívül angolul, németül, olaszul, szlovákul (és hamarosan érkezik a további három nyelv.)

Mától ezt látják a vevőid, amikor számlát kapnak tőled: 










Mostantól tehát bármilyen mobil eszközről, és még a magyarnál is sokkal elterjedtebb nyelveken is üdvözölheted a vevőidet, hogy még szívesebben fizethessék ki az általad kibocsátott számlákat.

Vonatkozik ez nemcsak elektronikus, hanem papírszámlákra is, úgyhogy ha eddig nem tetted volna, küldd el a számláidat emailben, hogy vevőid a megújult, és minden eddiginél menőbb vevői számlafiókban találkozhassanak a cégeddel.

Örömmel vesszük a visszajelzésedet akár itt kommentben, vagy a Facebook-on!


Szeretnéd te is minden eddiginél menőbb vevői fiókkal várni a vevőidet, de még nincs Számlázz.hu fiókod? Regisztrálj magadnak, akár ingyen, itt és most!




MostSzámlázz - bejelentettük, most próbáld ki te is!

$
0
0
Épp egy éve, a SzEK.org tavaszi konferenciáján a képen látható teremben Bőgel György mesélt egy nagyon érdekes innovációról: az embermagasságú, R2D2-szerű ultrahang készülék alternatívájaként egy "startup" piacra dobott egy kis kézikészüléket, ami mikrofon-méretével és laikusok által is megszerethető egyszerűségével gyakorlatilag letaszította a trónról R2D2-t. Ami a sztori csattanója, hogy a kézikészüléket ugyanaz a gyártó tervezte és hozta forgalomba, mint amelyik a professzionális, kórházi nagygépet.

Ezzel a sztorival kezdődött az idei SzEK.org konferencián a mi előadásunk is, és azzal folytatódott, hogy bejelentettük a Számlázz.hu "kihívóját", a még egyszerűbb, még gyorsabb, még esztétikusabb számlázó, a Számlázz.hu kistestvére, a MostSzámlázz érkezését.



Mobilra optimalizált, ék-egyszerűségű, és ráadásul irgalmatlanul szép az új számlázónk, amit a Virgo-val közösen terveztünk. A Számlázz.hu okossága, felkészültsége, átgondoltsága, felhasználó-központúsága, biztonsága, szakemberei és motorja áll mögötte, a felület viszont újraértelmezi a számlázás fogalmát. 

Még mindig egy csomó munka van vele, mert nem is lennénk 2015-ben, ha nem béta verzióban tettük volna ki, úgyhogy tudjuk, hogy látjátok, hogy mi is tudjuk, hogy észreveszitek benne az apróbb szépséghibákat, amiken folyamatosan dolgozunk, de számlát simán és biztonságosan ki tudtok belőle állítani máris, és tegyetek is így!

Nagyon várjuk az első visszajelzéseiteket (itt kommentben, vagy a FB-on), mert nektek készítettük: a Számlázz.hu felhasználói saját adataikkal beléphetnek, mobilról vagy tabletről mostantól érdemes ezt a felületet használni - aki pedig frissen érkezik a felhő-számlázás varázslatos világába, válogathat is, hogy a bőséges funkcionalitású Számlázz.hu-n, vagy a vadiúj, mobilra optimalizált MostSzámlázz-on indítja a kalandot.:)






Próbáld ki a tegnap bemutatott MostSzámlázz-t, ingyen!



20.000-ből 20: Ismerkedjetek meg egymással! - 4/4

$
0
0
Az élet pedig csak robog tovább: húszezres sorozatunk elindítása óta a főoldali ügyfél-számláló már a húsz és félezret is átpörögte, azóta nem mellesleg egy újabb számlázót dobtunk a piacra (ha még nem láttad volna, ismerkedj vele is: MostSzámlázz), plusz még a nyár is jól kitört...

De még mindig vannak a tarsolyunkban olyan vállalkozások és szervezetek, amelyekről úgy gondoljuk, feltétlenül meg kell őket ismernetek: mert elhivatottak, mert valami nagyon értékeset tesznek le a társadalom asztalára (jóétvágyat!), mert profik, és mert ők is a Számlázz.hu-t használják.

A sorozat záró epizódjában megismerhetsz még öt Számlázz.hu-s vállalkozást, ha pedig a korábbi részeket még nem olvastad volna, kattints értük: első rész (benne: Játéknet, Ökrös Erika, Virágneked, fps webügynökség, Igazioliva), második rész (benne: Petissimo, Mikulásgyár, Youtyúk, Forbes, FIVOSZ), harmadik rész (benne: Harisnyadiszkont, Slow Budapest, Szek.org, Nagynap.hu, Sziget Kft).



Neked is van olyan Számlázz.hu-s történeted, amit szívesen megismertetnél? Írd meg kommentben, vagy a FB-oldalunkon!



16. Aki azóta már egyáltalán nem is: Dagadt Köcsög

Ha valaha is volt súlyproblémád vagy ha szeretsz futni (vagy mindkettő egyszerre), Moós Gergely nevével biztosan találkoztál már. 124 kilónál járt, amikor rájött, hogy így nem élhet tovább, és mára egy teljesen átlagos, de inkább sportos testalkatú, egészséges ember, plusz ezrek számára motiváció, biztatás, követendő példa, remény, iránymutatás, tanácsadó. Élete fordulópontján “egyszercsak” futni - illetve legelőször inkább csak gyalogolni - kezdett, aztán folytatta, és végül úgy lefogyott, és olyan jól dokumentálta mindezt, olyan inspirálóan osztotta meg az élményeit, hogy újabb és újabb fogyásra, életmódváltásra elszánt férfiak és nők csatlakoztak hozzá.
A kissé túlságosan is provokatív márkanév, a Dagadt Köcsög lassan DK-vá szelídült, webshop és sportegyesület működik alatta, Gergely a Magyar Tehetség Nagykövete, és egy valódi mozgalom atyja. Az egészséges életmódot nemcsak népszerűsítő, hanem annak megvalósítását minden lehető eszközzel támogató kezdeményezés pedig ezrek életét változtatja meg. A DK is velünk számláz!



17. Webshop-bérlés profiktól, profiknak: Shoprenter

Amikor el szeretnénk adni valamit, első dolgunk az internethez fordulni. Főleg akkor, ha sokat szeretnénk eladni belőle, vagy ha szeretnénk ebből élni, esetleg ha máris sokat eladtunk belőle, csak újabb platformokon is szeretnénk nyitni újabb vevők felé. A kereskedők ma már nemcsak a reklámozási tevékenységük nagyrészét csoportosítják át a netre, mint a hazai netezés fellendülésekor, hanem egyenesen a termékeiket, a kiskereskedelem egyre nagyobb hányada online zajlik. A ShopRenter ezt a tendenciát támogatja webshop-eszközével, a rendszerébe pedig integrálta a Számlázz.hu webshopoknak szóló szolgáltatását, ezért a sokszáz ShopRenteres webshop szintén Számlázz.hu-t használ. Az integráció pofonegyszerű, akárcsak a webshop-üzemeltetés vagy a számlázás, főleg, ha ilyen szolgáltatókat választasz hozzá.




18. Gyerekruha minden mennyiségben: Ruhafalva

Akárcsak a Petissimo vagy a Játéknet, a Ruhafalva alapítói is saját problémáikra keresgéltek megoldást, amikor a saját webshop létrehozását együtt elhatározták. Két kismama használt gyerekruhákkal kezdett kereskedni, majd bővültek és bővültek, megjelentek az új ruhák és a gyerekcipellők is, és az elmúlt években olyan webshopot építettek, amit a vevők családtagként szeretnek, a szakma elég komoly díjakkal ismer el, és a közgazdász és informatikus alapító két sikeres és elégedett vállalkozóvá vált. Szakolcai Dorina és Szegedi Rita azt meséli - és ez nem mese - hogy a profitnál sokkal fontosabb az élmény, amivel mi sem tudnánk jobban egyetérteni. A Számlázz.hu és a Ruhafalva alapítói a SzEK.org rendezvényein szoktak találkozni, és mindig kiderül, hogy tényleg nagyon hasonlóan gondolkozunk és vállalkozunk. Jó ilyen emberekkel lenni közös “e-kereskedő-családban” :)



19: Békés harcos: Levegő Munkacsoport

Hogyan szervezzük úgy a főváros közlekedését, hogy a lehető legkevesebb környezeti kárt okozzuk? Ezt nem nekünk kell tudnunk, hanem a főváros vezetésének, ha pedig ő sem tudja, akkor kap egy ajánlást a Levegő Munkacsoporttól, ahogy az 2014-ben történt. A környezetvédelemért felelős államtitkárnak a helyes lakossági fűtés népszerűsítésére tettek javaslatot, a kampány 2014 októberében el is indult. Sikerrel álltak ki tavaly amellett is, hogy az illegális hulladékégetőket bírságolják meg, hogy a hatóságok akadályozzák meg újabb kavicsbányák megnyitásával újabb termőföldek tönkretételét, vagy hogy a BKV mielőbb lecserélje elavult járműveit, vagy karbantartással csökkentse károsanyag-kibocsátásukat.
A Levegő Munkacsoport tudatot formál: kiadványokat készít és terjeszt, honlapot üzemeltet, hírlevélben, blogon, FB-on tájékoztat, ellátja a sajtót háttéranyagokkal, lakossági fórumokon vesz részt, és minden hozzájuk fordulót értékes tanácsokkal lát el. Nagy szükség van rájuk és a hozzájuk hasonló civilekre, a számlázási folyamataikat pedig ők is Számlázz.hu-n bonyolítják (de inkább egyszerűsítik:).



20. "Ideas worth spreading": TEDxDanubia

Mi jut eszedbe a konferencia szóról ma? És mi jutott eszedbe 2010 előtt, amikor még nem volt TEDx Magyarországon? Ugye, hogy más fogalmak kapcsolódtak hozzá anno? Az első hazai TED (is) akkorát durrant, mint egy ágyú, és nemcsak azért, mert Barabási-Albert László, Mérő László, Zwack Péter és Zwack Izabella, Hetesi Zsolt, és hasonlóan nagynevű magyar és külföldi "érdekes-emberek" adtak elő. Azért is, mert a konferencia szót új tartalmakkal töltötte fel, és a tudományt, a művészetet, az innovációt, a világmegváltás mindenféle altémáját szórakoztató formában tette ellenállhatatlanul vonzóvá. Embertelenül sok munka áll minden egyes előadás minden egyes perce mögött - természetesen az előadó saját, hosszú évek során gyűjtött élettapasztalatán kívül, és ez meg is hozza a hatást. Ha még nem voltál személyesen TEDx-en, a világ TED-jeinek videóit biztos, hogy te is láttad már, és ez szuper dolog. Ha pedig TEDxDanubiára jelentkezel, Számlázz.hu-s számlát kapsz a belépődről.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok ezen a user-körúton, amelyen végiglátogattunk civil és for-profit, online és offline, egész picike és hatalmas piacvezető vállalkozásokat, hogy együtt győződjünk meg róla: a Számlázz.hu mindazoknak valódi alternatíva, akik komolyan gondolják, amit csinálnak.



Neked már van Számlázz.hu fiókod? Ha véletlenül még nincs, akkor itt regisztrálhatsz magadnak, ingyen!

Olvasd el a sorozat első részét, meg a másodikat, és harmadikat is! 

Suhanj Alapítvány, tandembringa, és a reinkarnáció

$
0
0
Ez a blogposzt nem arról szól, hogy milyen jófejek vagyunk, hogy tárgyi eszközt adományoztunk egy civil szervezetnek. Ez a blogposzt nem is arról szól (bár arról már nyugodtan szólhatna), hogy milyen hihetetlenül fontos küldetést teljesít a Suhanj Alapítvány*, amikor egészséges és fogyatékkal élő emberek közös sportolását teszi lehetővé, hogy ezzel sehogyan máshogy nem létrehozható, csodálatos sport-élményt adjon mindannyiuknak. Ez a blogposzt még csak nem is arról szól - mert arról a mellékelt kép szól, hogy - “egy tandemet tekerünk”, vállalatok és civilek csak közösen érhetnek el valódi társadalmi eredményt. 

Gusztos Péter, a Suhanj Alapítvány társ-alapítója, és Regász Imre, a Számlázz.hu társ-alapítója




Ez a blogposzt valójában a reinkarnációról szól.:)
Egész pontosan arról, hogy miért is fontos, hogy új életet biztosíthassunk a tárgyaknak. A HVG lenyűgöző tendenciát foglalt össze “ezekről a mai fiatalokról” szóló cikkében:  a mai huszonévesek, fiatal harmincasok (vagyis az Y generáció) már nem annyira birtokolni, mint megosztani szeretne, már nem annyira felhalmozni, mint szabad hozzáférhetőséget a javakhoz: autót nem feltétlenül vesz, mert használhatja a közösségi autózás különböző formáit, saját nyaralóra semmiképp nem költene, mert az utazásait, de akár még a hosszú távú lakhatását is megoldhatja közösségi alapon. Amire valóban szüksége van, azt pontosan tudja, hogy hol találhatja meg, mert a közösségi szolgáltatásokban tökéletesen otthon, és biztonságban érzi magát.

Ez a szemlélet az, ami sokkal inkább megengedi a használati tárgyak vándorlását is tulajdonosról tulajdonosra, egészen addig, amíg bárkinél is jól szolgálnak. Minek újonnan venni, vagy kidobni valamit, amikor a neten pillanatok alatt megtalálom az előző vagy új tulajdonosát? Beállhatok a tárgyak használóinak sorába, ahelyett, hogy egyetlen tárgyat birtokolnék, egyedül viselve annak egész élettartamára szóló költségét, és aminek "elavulásakor" csak a pincém légterét töltöm fel, akár évekre. Porosodó régi tárgyak, végleg szevasztok!

Vegyük elő, újítsuk fel, ajándékozzuk el, hadd kezdjen új életet! Főleg, ha új életében jó célt támogat.

Ez történt ezzel a tandem bringával is: mostantól a Suhanj Alapítványnál szolgál, és gyengén látókat, értelmi fogyatékosokat ajándékoz meg a bringázás pótolhatatlanul csodálatos élményével.

Sok örömteli suhanást kívánunk nekik!:)



*A Suhanj Alapítványról

Közhasznú szervezet, azzal a céllal jött létre, hogy megossza a mozgás örömét sérült és fogyatékkal élő társainkkal. Jótékonysági sporteseményein a mozgásukban korlátozottak és épek együtt sportolnak, emellett rendszeres edzéslehetőséget biztosít látás- és mozgássérülteknek több sportágban.
Akciókat és kampányokat szervez a fogyatékkal élőket sújtó előítéletekkel és mindennapi hátrányokkal szemben, kapcsolatot teremt ép segítők, önkéntesek és fogyatékkal élő gyermekek között.
A jellegzetes kékpólós, mosolygós csapatokkal a legnagyobb futóeseményeken rendszeresen találkozhatsz.

Viewing all 237 articles
Browse latest View live