Quantcast
Channel: Számlázz.hu blog
Viewing all 237 articles
Browse latest View live

Előfizetés a legegyszerűbben

$
0
0

Hogyan tudok előfizetni a Számlázz.hu szolgáltatásaira?


Előfizetni átutalással vagy bankkártyával lehet. A kényelem és az ingyenesség miatt a bankkártyás fizetést javasoljuk.

Bankkártyás fizetésnél milyen adatokat kell megadnom?


A bankkártya számát (pl: 1234-5678-9999-9999), a kártya lejárati dátumát (év/hónap), és a bankkártya ellenőrző kódját (CVC). A CVC szám a kártya hátoldalán, az aláírás mező közelében található számsor utolsó 3 jegye.



Ezeket a kártyaadatokat minden esetben meg kell adnom?


Nem feltétlenül. Az első bankkártyás fizetés során van lehetőséged arra, hogy a kártyaadatokat "megjegyeztesd" a fizetési szolgáltatóddal. Ezt hívják "one click payment"-nek, magyarul "fizetés egy kattintással".

Ebben az esetben a bank (nem a Számlázz.hu!) megjegyzi az általad megadott kártyaadatokat, és a következő alkalommal valóban egy kattintással fizethetsz; egyszerűen ráböksz a regisztrált kártyádra: most ezzel szeretnék fizetni.


A regisztrált kártyámat a későbbiekben el tudom távolítani?


Igen. Minden egyes fizetési folyamat indításakor van lehetőséged arra, hogy válassz a Számlázz.hu-nál regisztrált bankkártyáid közül, és ugyanitt törölheted is a bankkártyáid adatait.

Előfizetési időszakom lejáratakor mi történik?


Van lehetőséged arra, hogy engedélyezd bankkártyádon az automatikus kártyaterhelést. Ha ezt megteszed, akkor a rendszer a következő előfizetési időszakra eső díjat automatikusan beterheli/levonja a bankkártyádról. Ez körülbelül ugyanúgy működik, mint a csoportos beszedési megbízás, viszont ez neked teljesen ingyenes, hiszen nem átutalás történik, hanem bankkártyás fizetés.

Hol tudom engedélyezni az automatikus kártyaterhelést?


A kártyaregisztrációhoz hasonlóan ezt is a bankkártyás fizetés során tudod megadni.


Kapok értesítést a bankkártyám automatikus terheléséről?


Azonnal kapsz email üzenetet, amely tartalmazza a fizetésről szóló elektronikus számlát. Ha a bankodnál aktiváltad a bankkártyás fizetésekről szóló SMS értesítő szolgáltatást, akkor a bankodtól is kapsz rövid szöveges üzenetet.

Nincs még számlakibocsátó fiókod?
1 perc alatt csatlakozhatsz: KATTINTS IDE.



Számla Agent: kifizetett számla kibocsátása

$
0
0
Kényelmi funkcióval bővítettük a Számla Agent interfészt. Mától a számla elkészítésekor automatikusan kifizetettre adminisztrálható az elkészített számla. Ehhez eddig a számla elkészítését követően egy újabb hívást kellett küldeni a Számla Agent felé.

A kifizetettséget az XML adatok között a következő tag-gel jelölheted:


Ne felejtsd el, hogy a készpénzes fizetési módú számlák továbbra is automatikusan kiegyenlítettként jönnek létre a számlakibocsátó fiókban.

Részletek a Számla Agent (automatikus számlakibocsátás) szolgáltatásról: kattints ide.


Saját számlakibocsátó fiók regisztrációja itt: KATTINTS IDE.





Nyomtatásra váró számlák

$
0
0
A beállítások között megadhatod, hogy a kibocsátott papír alapú számlák mely példányait szeretnéd kinyomtatni a számla kibocsátásakor. Itt választhatod azt is, hogy a számlák nyomtatása későbbi időpontban történik majd.



Ezeket a nyomtatásra váró számlákat könnyedén listázhatod a részletes kereső segítségével.

Kattints a "részletes kereső" feliratra a számlakereső oldalon:


Majd pedig közvetlenül a nyomtatásra váró számlák jelölőnégyzetre.


Az így leválogatott számlák a csoportos műveletek segítségével egyetlen nagy PDF dokumentumként lekérhetők, nyomtathatók.


Tudtad, hogy a kibocsátott papír alapú számlák nálad maradó példánya (a másolati példány) digitálisan is tárolható? Ez neked feleannyi nyomtatást jelent (hiszen csak a vevőd példányát kell kinyomtatni), és a szolgáltatás aktiválása néhány kattintás csupán? Részletek itt: papír számlák digitális tárolása.

Saját számlakibocsátó fiók regisztrációja itt: KATTINTS IDE.



Kopizd a természetet

$
0
0
Mitől lesz sikeres egy új, innovatív termék? Többek között attól, állítja a Lean Startup szerzője, hogy az alkotás-mérés-tapasztalás visszacsatolási hurok villámgyors ciklussá rövidül. Az okos startup kijön például egy új fícsörrel, másnapra megmérte, hogy mennyire tetszett a vevőinek, és ha nem eléggé, akkor harmadnapra már le is cserélte az egészet. Vagy még sokkal hamarabb.

Minél gyorsabb a visszacsatolási kör, annál biztosabb a siker, annál kevesebb ideig

  • van kint a tökéletlen fícsör
  • van esélye a konkurenciának kijönni ellenben a tökéletes megoldással. 

Így működik minden természetes tanulási folyamat. Emlékszel, hogy tanultál meg járni? Így. Sőt, maga az evolúció is ilyen elvek alapján működik. Elég régóta, elég jól.

Sikeres szolgáltatást (terméket, vállalkozást, saját elégedettséget) is úgy fejleszthetsz, ha kopizod a természetet. Persze nem mindegy, hogy milyen helyzetre milyen természeti működést kopizol - nehogy véletlenül esőt csinálj, amikor épp a teliholdat szeretnéd felkapcsolni!:)

Ha már elgondolkodtál azon, hogy a saját működésedben hol tudod ezeket a visszacsatolási hurkokat rövidíteni, akkor nézd meg, hogyan dolgozza fel ugyanezt a problémát Monty Python klasszikusában a fehérneműboltba tévedt bankrabló.

A Számlázz.hu is így működik, ha még nem tetted volna, tegyél egy próbát most!

Pénztárgép helyett számlakibocsátás: gyakorlati útmutató

$
0
0

Elkerülhető-e az online pénztárgép vásárlásával és üzemeltetésével járó költség és macera? Véleményünk szerint igen (de feltétlenül konzultálj könyvelőddel is).

Járjuk körül picit a kérdés elméleti, és nagyon a gyakorlati oldalát.

1. Dönthetsz úgy, hogy minden vevődnek számlát adsz, nem pedig nyugtát.

2. Nyugtát csak abban az esetben kell adnod a vevődnek, ha nem adsz számlát.

3. A számlakibocsátás esetén két dologra kell odafigyelned.

3a. A szolgáltatás előtt el kell kérned a vevő nevét és címét, mert ezt a két adatot szerepeltetned kell a számlán. Ha ezt elmulasztod, akkor a kibocsátott számlád nem lesz érvényes, és az adóhatóság megbüntet. Az ügyfeled által mondott nevet és címet nem kell ellenőrizned. Tehát ha a vevőd éppenséggel adóellenőr, és azt mondja, hogy őt Miki Egérnek hívják, nyugodtan bocsásd ki a számlát erre a névre (de kell a címe is!).

3b. Heti rendszerességgel (csütörtökönként) be kell küldened a NAV felé az elmúlt héten kibocsátott számláid adatait. Ezt az Ügyfélkapun keresztül tudod megtenni te magad vagy a könyvelőd. Ha a Számlázz.hu-t használod, akkor a kibocsátott számláid adatait nem kell begépelned az Ügyfélkapun, mert a Számlázz.hu-ból letöltheted azt az adatfájlt, ami közvetlenül betölthető az Ügyfélkapuba.

Még jobb hír, hogy a Számlázz.hu esetén adhatsz csak olvasási hozzáférést a könyvelőd részére. Ez azt jelenti, hogy a heti adatfeltöltést akár ő maga is el tudja végezni anélkül, hogy téged “zaklatna”.

3. Számlakibocsátásra rengeteg számlázószoftvert találsz a neten. Mindegyik megfelel a célnak, de a szoftver használatának kezdetét be kell jelentened az adóhatóságnak. Erről részletek itt: http://blog.szamlazz.hu/2014/10/kisokos-szamlazok-bejelentesi.html

4. Nézzük a szükségleteket és a költségeket!

A Számlázz.hu használata pofonegyszerű, akár laptoról, akár tabletről jelentkezel be. Sőt, rövidesen elérhető lesz egy mobiltelefonról is remekül használható verzió.

El kell döntened, hogy papír alapú számlát bocsátasz ki, vagy elektronikus számlát.

Papír alapú számla esetén értelemszerűen szükséged van egy nyomtatóra, amivel a számlát kinyomtatod (és odaadod a vevődnek). Ebben az esetben a Számlázz.hu Prémium díjcsomagját válaszd. Használati díj: 990 Ft (+áfa) / hó. tehát havi 990 Ft költséggel jár a számlázás (plusz a nyomtatási költség).

Ha e-számlát adsz a vevőidnek, akkor a vevő nevén és címén kívül az emailcímét is el kell kérned. A Számlázz.hu esetén egy e-számla kibocsátása ugyanolyan egyszerű, mint egy papír alapú számla kibocsátása, de a számlázás végén a rendszer bekéri tőled a vevő emailcímét, ahová automatikusan elküldi a számlát. Fontos kitétel, hogy a vevőd elutasíthatja az e-számla befogadását, és kérhet tőled papír alapú számlát. E-számlázás esetén a Számlázz.hu havidíja 1 075 Ft (+áfa), továbbá e-számlánként 6 Ft (+áfa)/db díj is fizetendő.


Részletes információ a jogi háttérről itt: kattints ide.

Részletes információ a számlák NAV felé történő adatszolgáltatásáról: kattints ide.

Számlakibocsátói fiók regisztrációja fél perc alatt: KATTINTS IDE.







Az export devizaszámla kiállításának titkai

$
0
0
Vannak titkai? Olyannyira nincsenek, hogy valójában pofonegyszerű dolog: a titok az, hogy export devizaszámlát kiállítani fikarcnyival sem bonyolultabb feladat, mint sima belföldi forintszámlát, már ha tudod, hogy mik a legfontosabb különbségek. Az exportszámla adattartalma például megtévesztésig hasonlít a belföldi számlákéra, de vannak eltérések is. Kérdeztétek, úgyhogy összegyűjtöttük az exportszámla kiállítására vonatkozó legfontosabb különbségeket. 1. Országnév Apró de fontos részlet, hogy mind a számlakibocsájtó, mind a vevő pontos címénél fel kell tüntetnünk az országnevet. 2. Közösségi adószám Hasonlóan az országnévhez, mind a vevő, mind az eladó közösségi adószámának szerepelnie kell a számlán. Mivel ebben az esetben a számla kibocsátója az Európai Közösség valamely adózójával szeretne kereskedelmi kapcsolatot létesíteni, ezért rendszerünk kötelezővé teszi ezen adatok kitöltését. 3. SWIFT, IBAN Bank nevén és címén, valamint a bankszámlaszámon túl exportszámla esetén IBAN és BIC/SWIFT kódok is kerüljenek a számlára. Hogy mik ezek? “Az IBAN az angol International Bank Account Number (nemzetközi bankszámlaszám) kifejezés rövidítése.” (wikipedia). “Az ISO 9362 (más néven SWIFT-kód, vagy BIC-kód) a bankok azonosítására szolgáló kódnak a Nemzetközi Szabványügyi Szervezet által 1994 óta elfogadott, Bank – Banki adatátviteli üzenetek – Bankazonosító kód elnevezésű nemzetközi szabványa.” (wikipedia).
És hogy mire jók? “A SWIFT-kóddal együtt használva az IBAN lehetővé teszi, hogy nemzetközi viszonylatban is olyan bankközi forgalmat lehessen lebonyolítani, melynek költsége az igénybevevő részére gyakorlatilag nem haladja meg a belföldi bankforgalom költségét.” (wikipedia) Nagyszerű civilizációs vívmányok, az IBAN kötelező, a SWIFT opcionális, használd őket! 4. Áfa-tartalom Létezik EU-n kívüli (EUK) és EU-s áfa-kulcs, mindkettő 0%. Export számlán általában ezt kell használni. Ha a számlának van áfa-tartalma, akkor az áfa összegét is mindig fel kell tüntetni, forintban kifejezve. Ebben az esetben az alkalmazott deviza árfolyamát mindenképpen fel kell tüntetni. Ha ezt nem tesszük meg, akár rajtunk is behajthatják, ezt pedig nem szeretnénk. 5. Belföldi devizás számlák Előfordul, hogy a hatályos magyar törvények szerinti, belföldi számla kiállítása devizában történik. A Számlázz.hu-n rengeteg különböző pénznem közül válogathatsz, a számla kiállítására ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a forintszámlákra. 6. A számla nyelve A Számlázz.hu-n csak kétnyelvű (angol / magyar, német / magyar és olasz / magyar) számlát lehet kiállítani, bár a törvény szerint ez nem lenne kötelező. Azonban mivel a NAV “szereti” a fordítást (időnként még tolmácsot is kér), ezért előfordulhat, hogy hiteles másolatot kell beküldenünk a számlán magyar nyelven fel nem tüntetett adatok miatt. Ugye, hogy valóban nem is bonyolult? Ha még nem tetted volna meg, regisztrálj fél perc alatt, pár kattintással:REGISZTRÁLOK, és számlázz!



EU-ba számlázol? Változnak az áfakulcsok!

$
0
0
"Új áfa-szabályozás lép életbe a távértékesítésekkel kapcsolatban 2015. január 1-jével az Unióban." - írja az adó online.

Ez a változás egyáltalán nem vonatkozik rád, ha
  • csak Magyarországra számlázol
  • csak Magyarországra és/vagy EU-n kívül számlázol
  • nem számlázol elektronikus szolgáltatást (távközlési szolgáltatást, műsorszolgáltatást, vagy elektronikus szolgáltatást)
  • nem számlázol magánszemélyeknek, csak cégeknek

Ha mindezek után még mindig olvasol - tehát elektronikus szolgáltatást számlázol (ilyeneket például, mint e-book, pénzért letöltött PDF dokumentum vagy Skype-os nyelvoktatás, stb.),és magánszemélyeknek -, AKKOR mostantól mindig a vevőd országa szerinti áfakulcsot kell alkalmaznod a számlán.

Az áfát az EU-s országokban kell bevallanod (és befizetned), tehát ez jelenthetné, hogy hirtelen 27 db "APEH"-nál fogsz sorban állni, de hogy ez ne történhessen meg, létrehozták a mini-one-stop-shop („MOSS”) nevű egyablakos rendszert, melyen keresztül mindent egy helyen, Magyarországon tudsz intézni.


Mik a teendőid tehát?

1) EU-n belüli számlázásnál figyeld a szabályokat (elektronikus terméket számlázok? magánszemélynek?), és mindig a megfelelő áfakulcsot alkalmazd - ehhez itt találtsz segítséget.

2) A többit bízd a könyvelődre (bevallások, MOSS).


Jó ez nekünk?

A magyaroknak ez egyrészt jó, mert olcsóbbak tudnak lenni EU-n belül (mindenhol kisebb az áfa, mint itt).

A magyaroknak ez másrészt rossz, mert a külföldről igénybe vett szolgáltatások drágábbak lesznek (az ok ugyanaz: az egész EU-ban nálunk a legmagasabb az adókulcs).

Az adó online cikke szerint"hosszú távon a piac és a verseny élénkülését várhatjuk az új szabályozástól, ami végső soron alacsonyabb árakhoz is vezethet."
Úgy legyen.






"Rabul ejtő, ha mosolyogsz"

$
0
0
Bora, és Lívia, a könyvelő és kutyája
Itt az utolsó munkanap, mi fér még bele? Át lehet még gyorsan tekinteni a 2015. évi adótörtény változásokat, mert az áfa, és a helyi adók szabályozása is változik - és miután átnéztük például a Könyvelési Kisokos Vállalkozásoknak blogposztját, továbbgördül a szemünk a következő bejegyzésre, melynek címe: A könyvelő kutyája... Hogy kerül kutyamancs a számviteli asztalra?

A blog könyvelőként megismert szerzője, Pósa Lívia beszámol róla, hogy élete második hivatásának az állat-asszisztált terápiát választotta, melyben társa Bora, az 5 éves keverék szuka. Bora olyan intelligens tekintettel néz a kamerába, hogy elhinném róla, könyvelni is tud, de ő nem ehhez ért, hanem kutya-gyerek kommunikációs tréningeket, és fogyatékos emberek életének javítására irányuló terápiás foglalkozásokat “tart”. Ő a könyvelő kutyája, és így nemcsak közvetlenül azokhoz jut el, akik részt vesznek a “tréningjein”, hanem áttételesen Lívia minden ügyfeléhez és olvasójához is.



Arkagyij
Nem kevesebb csodálkozással találtam rá annak idején Kis Ervin Egon “másik” blogjára. Az ördögien dörzsölt e-commerce stratéga szabadidejében hajléktalanokkal beszélget, és a fotós társával közösen készített interjúk kivonatait a Homeless of Budapest blogon közli. “A bloggal semmi más célunk nincs, mint bemutatni néhány hajléktalan portréját, és történeteikkel gondolkodásra serkenteni azokat, akiknek fedél van a fejük felett.” - írja az “About”-ban.

Lehet, hogy Egon “hobbija” is cseppet jelentett a tengerben, amely idén túlcsordulni látszik, és a szépemlékű ice bucket challange mintájára hajléktalanoknak bevásárló mémet ihletett?




De a sikeres webergonómus, Kolboid is, akinek amúgy semmi szüksége nincs az extra felhajtásra, “mókából” megcsinálta az udvaronc szolgáltatást, amivel a szükséges önbizalmat gyűjthetik össze maguknak a rászorulók. A napi rohanás, a fejvesztett kihívások, a félelemből fakadó tehetetlenség érzése Kolboid szerint néhány jól célzott bóktól semmivé foszlik, vagy legalábbis enyhül, és ezzel segít hozzá egy elégedettebb és sikeresebb élethez.


Mik ezek? Furcsa hobbik? Megmentő-komplexus? Eltévelyedett kreativitás?
Vagy szelepek, amelyeken át kisüvíthet a világ igazságtalansága felett érzett feszültség, az ember és ember közti egyenlőtlenség miatt felgyűlt gőz? Úgy, hogy közben a melegénél felengedhet néhány átfagyott másik-ember?

És te hol engeded ki ezt a gőzt?


Kívánunk nektek nagyon-nagyon szép ünnepeket, sok bejglit és szép ajándékot - és egy olyan fincsi, ellazult, pihenős időszakot, amiben a visszatekintésre, összegzésre, sőt, még egy kis inspirált újratervezésre is jut kedv és idő.








Döbbenetes lépés az emberiségnek, és nekünk

$
0
0
Mindjárt itt a Szilveszter, és ami utána következik, soha nem lesz már olyan, mint “régen”. Természetesen ez bármely tetszőleges évről elmondható, de mivel éppen egy 2014-et búcsúztató blogposztot olvasol, ezért éppen erre az évre döbbenjünk együtt egy nagyot: az idén élesített technológiák, és a Számlázz.hu fejlődési üteme is olyan, hosszú távú társadalmi átalakulásokat vetítenek előre, melyekről csak a legbátrabbak találgathatnak... Olvass figyelmesen az összefüggésekért, és ha van kedved, oszd meg, neked mi szólt idén ekkorát?


Itt van például a magát vezető autó: 2014. decemberében jelentette be a Google, hogy elkészült az önvezető autó prototípusával. Az izgalmas kis szappantartó nemcsak biztonságos és egyszerű utazást ígér, hanem a közlekedés-megosztás egyik alapeszközévé is válhat. Gondoljunk bele, hogy egyetlen autó nemcsak egy sofőrt “szolgálhat ki”, hanem akár egész nap közlekedhet, jelentősen csökkentve az egy főre vetített autószámot az utakon.

Ha már az utakon, és a sharing economy-nál tartunk: idén télre érkezett meg Budapestre a hírhedett Uber, ami önjelölt sofőröket és felvilágosult utasokat applikál össze egymással. Botrány a világ taxitársaságai számára, de örömhír a saját és a természet erőforrásaival tudatosan gazdálkodó tömegek számára.

Vagy ott az Amazon által piacra dobott Echo, ami egy minden kérdésre válaszoló henger: beállítod a szobába, nevén szólítod, kérdést teszel fel neki, és ő tudja, tudja, és tudja. Lehet, hogy soha nem hallunk róla többet (hány ilyen killer technológia süllyedt már el a világon örökre), de lehet, hogy magányos emberek milliói fognak vele "értelmesen" társalogni néhány éven belül…

Az ékegyszerű nevet viselő Cash talán nem akkora 2014-es truváj, mint a Google Car vagy az Uber, de első olvasásra te is lehidalsz tőle: beírod egy email tárgymezejébe az összeget, amelyet a következő gombnyomással küldhetsz el a kedvezményezett mobiljára. Ezek ilyen apró, helyes kis cuccok, amikből rengeteg van, egyik intuitívabb mint a másik, és csak azt vetítik előre, hogy hamarosan bármit egyetlen gombnyomással intézhetünk el (vagy gombnyomás nélkül, pl. hangvezérelve, amire már a Google sima keresője is képes bizonyos nyelveken), és ha valami nem ilyen ékegyszerűséggel működik, nem fogjuk használni. Kattints, ha rácsodálkoznál te is az email-tárgyban dollárt utaló eszközre!




Mindezek után egyáltalán nem meglepő, hogy egy olyan számlázóprogram, mint a Számlázz.hu, év végére épp átlépte a 17 000 felhasználót! :) Számunkra ez azt jelenti, hogy már több mint tizenhétezren tartjátok fontosnak az egyszerűen kezelhető, fokozottan felhasználóbarát, intelligens felhő-szoftverek használatát, és a számlázás terén legkésőbb 2014-re rátaláltatok ideális szolgáltatótokra.

Köszönjük, hogy itt vagytok, akkor most örüljünk együtt a közösen összehozott számoknak:

  • rendszerünkben csak idén 2,3 millió számlát bocsátottatok ki (a tavalyi 1,2 milliót közel megduplázva)

  • idén mindebből 918 000 volt az e-számla (a tavalyi 484 000 után)

  • idén már több mint 7 000 új számlakibocsátó fiókot hoztatok létre (a tavalyi 4 700 után), tehát idén szintén majdnem dupláztunk

  • idén volt 1 olyan nap, konkrétan a dec. 1., amikor történetünkben először több mint 20 000 számlát bocsátottatok ki a rendszerünkön keresztül (tavaly 12 255-tel nyert a dec. 16.)


  • emellett idén már majdnem 2 500-an adtatok hozzáférést a könyvelőtöknek, ami azért jó, mert így nektek is sokkal kényelmesebb az életetek, és a könyvelőtök is sokkal jobban szeret benneteket, mint bármely más ügyfelét. :)



A 2014-es év tehát nekünk, nektek, és az emberiség többi részének is nagyon izgalmasan alakult - és őszintén reméljük, hogy jövő év még az ideinél is sokkal csodálatosabb lesz, mindazoknak, akiket az előbb említettünk.

Ha szeretnéd, hogy másokhoz is eljussanak ezek az információk, akkor ne habozz megosztani a posztot, és ha neked véletlenül még nincs nálunk felhasználói fiókod, ez egy tökéletes pillanat arra, hogy REGISZTRÁLJ!

BOLDOG ÚJ ÉVET!


Fotó: Garrett Gill, Flickr

Még tutibb Számlázz.hu - mi is teszünk érte, te is kellesz hozzá!

$
0
0
Hatodika van! Halványul már az újévi elhatározások fénye? :) Ha a nagyívű, és nyomasztó elvárásokkal terhelt, a tavalyihoz kísértetiesen hasonlító fogadalmak nem is érnek sokat, év elején érdemes friss szempontokat keresni a még hatékonyabb munkához - és be is építeni őket.

Van, amihez elsősorban Te kellesz, és van, amivel Újév alkalmából mi leptük meg a Számlázz.hu felhasználóit:


1. Üdv 2015-ben! Most már tényleg felejtsd el a fölösleges papírgyártást!
Miután már rég kihajítottad a kukába a kézi számlatömböt, ez az évváltás tökéletes alkalom arra, hogy mostantól a számláid archiválását se papíralapon, hanem digitálisan oldd meg. Ha ugyanezt pl. május 18-án tennéd meg, nehezebben emlékeznél utólag, hogy melyik számládat hol keresd, így viszont pontosan tudhatod: a 2015-ös számláidat már a digitális archívumból keresheted elő - csak kapcsold be a funkciót, és voilá.


2. Üdv 2015-ben! Most már tényleg válts számlázót! 
Ez a tanács csak akkor vonatkozik rád, ha Te még nem a Számlázz.hu-t használod. Ha igen, akkor nem! :) Viszont az “új év, új élet, új számlázó” kérlelhetetlen logikával felépülő, ősi bölcsesség, így az évváltás még arra is jó alkalom lehet, hogy ismerőseid figyelmébe ajánld a lehetőséget. Beépített ajánlórendszer “in action”, ha még nem használod, akkor itt az idő.


3. Áfakulcsok - bővítettük
2015. jan. 1-én lépett érvénybe az EU-s áfa-szabályozás változása (itt olvasd el a vonatkozó blogbejegyzést), ami szükségessé tette a tetszőlegesen választható áfakulcsok alkalmazását. Mostantól legördülőből szabadon válogathatsz 1-27%-ig.


4. Auto-complete - bővítettük
Újabb kényelmi szolgáltatás a Számlázz.hu rendszerében: felhasználóknak már ismerős lehet a számlaszerkesztés felületen a vevő megadásakor automatikusan megjelenő cégnevek listája (auto-complete funkció). Tegnap egy új adatmezőhöz, a számla tétel megnevezés megadásánál is élesítettük a funkciót.
Tehát számla szerkesztésekor, ha elkezded gépelni a számla tétel megnevezését, akkor nemcsak a saját terméktörzsedből jelennek meg az eddig kiszámlázott tételek, hanem egy központi termék/szolgáltatás adatbázisból is kiegészítjük mindenféle termékkel, valahogy így:

Itt látszik, hogy az első két sor a cikktörzsből érkezett, a földgömb ikonnal jelöltek pedig ebből a közös adatbázisból, mintegy segítségül. A földgömb ikonos sorok azonban kikapcsolhatók a beállítások oldalon, ahogyan a GYIK-ban is olvasható.
Ezt az új funkciót a 3 hónapnál nem régebben regisztrált fiókoknál kapcsoltuk be, ami azt jelenti, hogy a régi (3 hónapnál öregebb) fiókok ebből nem látnak semmit (csak, ha bekapcsolják a “Beállítások” oldalon).



5. Új szerver a láthatáron!
Mondhatnánk, hogy Karácsonyra leptük meg magunkat egy új szerverrel, de ez azért nem így van. Egyrészt ez nem egy egyszerű szerver, amivel “megleptük” magunkat. Eddig sem volt gond nálunk a szerverekkel, mert aki összerakta a rendszert, az egy zseni, de most konkrétan 100-szor erősebb szerveren fog futni a Számlázz.hu, mint eddig. Ráadásul a szerverfarmunkon folyamatban van a fürtözés (avagy: clustering) bővítése, pusztán az új szem a fürtön az, ami a korábbinál százszor erősebb. Mi nagyon örülünk, és mi azért örülünk, mert ti is örülhettek.

Regisztráltál? Nem Fogod Elhinni, Mi Történik Ezután!!!

$
0
0
Kedves Frissen Érkezett Számlázz.hu Felhasználó! Ennyire Örülünk, hogy Megérkeztél!



Ebben a bejegyzésben Téged köszöntünk, de nemcsak látványos (és őszinte) hip-hip-hurrával, hanem néhány nagyon rövid tippel is. Mivel a rendszert nem kell “tanulni”, vagyis azonnal tudod használni (ugye, rögtön ment minden?), ezért az alábbi tippek inkább a mélyebb funkciók és lehetőségek feltérképezésére invitálnak. Ezekkel a következő hetekben részletesebben is megismertetünk, de íme a rövid összefoglaló, hogy ha már regisztráltál felhasználói fiókot, segítsünk a következő lépések irányában is.


1. Testreszabás
Bejelentkezés után a Beállítások gombra kattintva szerkesztheted a saját adataidat, és a számla alapadatokat is. Adatainknál az egyik leghasznosabb kis segítség, hogy az áfa bevallási határidőkről emailes értesítést kérhetsz. A számla alapadatoknál pedig, ha valóban végigböngészed, az a luxus, hogy alapértelmezett értékek beállításával akár sokszorosan rövidíthető az egyes számlák kiállításának időtartama.
Ezek azok a lehetőségek, amik miatt az online számlázás valódi üzleti értéket teremt - tök felesleges százszor kitölteni valamit, ha egyszer is lehet, van hova tenni a megtakarított időt, nemdebár?


2. Szerepkörök
Felfedezted már, hogy a felhasználói neveddel akár több számlakibocsátó fiókot is használhatsz, vagy másik céges fiókhoz is csatlakozhatsz? Öt különböző (Fiókgazda, Adminisztrátor, Kezelő, Számlázó és Könyvelő) jogkör dolgozhat egymás mellett kényelmesen, úgy, hogy mindenki éppen azt látja, és ahhoz tud hozzányúlni, amire épp szüksége van. Olvass a fiók hozzáférések és jogkörök témáról bővebben is!


3. Szolgáltatási csomagok
Akár ingyenesen használod a rendszert, akár előfizettél valamelyik szolgáltatási csomagra, bármikor válthatsz, ha úgy látod, hogy a jelenlegi díjcsomagod funkcionalitása már nem szolgálja a céljaidat. A teljes funkcionalitással rendelkező “E-számla” csomag is szinte luxus-számlázás érzetet nyújt, éves előfizetés esetén mindössze havi 1.075 forintért, és nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy ez a legnépszerűbb opció, így lehet, hogy számodra is ez lesz az ideális választás. Tanulmányozd a díjcsomagokban rejlő lehetőségeket itt.


4. E-számlázás
Az imént javasolt díjcsomag legfontosabb előnye, hogy e-számlák kibocsátására is lehetőséget nyújt, 6 Ft/db áron. Ez azért nagyon-nagyon fontos, mert az e-számlának mind a célba juttatása, mind pedig a tárolása OLCSÓ (főleg nagy mennyiségek esetén érezhető), GYORS ügymenetet tesz lehetővé, és borzasztó EGYSZERŰ, hiszen pontosan úgy készül, mint a papírszámla - csak közben e-számla.
Ráadásul a könyvelőd is áldani fogja a nevedet érte, és egy könyvelői áldás sokat ér a piacon…
Az e-számlázás elmélete és gyakorlata címmel egy 13 oldalas szakértői dokumentumot is összeállítottunk, olvasd el ezt a legmélyebb részletekért.


5. Kényelmi szolgáltatások
Ezek azok a lehetőségek, amelyeket “kényelmi” funkciónak nevezni szinte degradáló, hiszen konkrét, forintosítható megtakarítást jelentenek a vállalkozásod számára. Ilyen a vevői számlafiók, amelyben a számlabefogadó folyamatosan hozzáfér a részére kibocsátott számlákhoz, a papírszámla, amit nem kell kinyomtatni, mert digitálisan archiválható (bővebb infó a digitális archiválásról itt), vagy a postai szolgáltatásunk (ide kattints érte).
Akár napi több ezer számlát is kiállíthatsz, teljes mértékben emberi beavatkozás nélkül, ez a Számla Agent (amiről itt tájékozódj). Főleg webshop tulajdonosoknak érdekes - de nekik nagyon.



6. Listázások
Ha neked is olyan struktúrálós agyad van, aki szereti listában látni a dolgokat, meg persze hasznos is, akkor a különböző paraméterek alapján elvégezhető adatexportok lehetőségét is nagyon fogod szeretni: kérhetsz áfa listát, áfa analitikát, adatexportot a könyvelési rendszer felé, kijelölhetsz számlákat csoportos nyomtatásra, vagy kérhetsz pénzforgalom listát Excel formátumban, ami az egyik leghasznosabb információforrás.


Reméljük, hogy ez az összeállítás is, és általában a Számlázz.hu használatát támogató összes segédletünk hasznodra van, és hogy hamarosan ráérzel, milyen hatékonyan támogatja a munkádat a felhő-alapú számlázás. 

Válj a Facebook-oldalunk rendszeres olvasójává is, és kommentben jelezz vissza, ha kérdésed vagy észrevételed van!

Valamiért nincs még számlakibocsátó fiókod? Ide kattints!

Csütörtök helyett 15-e

$
0
0
Kivételesen ez egy olyan évkezdés, amikor nem szabták újra keresztbe-kasul a teljes rendszert NAV-éknál, így jelentős változásokhoz nem kell alkalmazkodnunk.

Érvénybe lépett viszont egy enyhítés a pénztárgép használata helyetti számlakibocsátások adatszolgáltatásával kapcsolatban. Mostantól nem kell csütörtökönként küldözgetni a PTGSZLAA adatszolgáltatási nyomtatványt,  hanem elég lesz minden hónap 15-én, a PTGSZLAH* adatlapot. Az új adatlapot a 2015 első napjától kibocsátott számlák adatairól lehet és kell benyújtani, az eddigi gyakorlattal megegyezően, napi bontásban feltüntetve az adatokat.

Első ilyen alkalom pont egy hónap múlva, február 15. lesz, ekkor fogunk megint szólni, addigra elkészül a Számlázz.hu vonatkozó frissítése is.

Még részletesebben az RSM DTM blogon tájékozódj: Pénztárgép használatára kötelezettek, figyelem: 2015. január 1-től hatályos szabályok!

A pénztárgép vs. számlakibocsátás saga teljes történetét ezekben a bejegyzéseinkben követheted.

*Adatlap a pénztárgép használatra kötelezett, bizonylat-kibocsátási kötelezettségét számlával teljesítő adózók havi adatszolgáltatásához 

Most billent át nálad valami végleg, és épp MOST elkezdenél online számlázni? REGISZTRÁLJ akár ingyenesen SAJÁT számlakibocsátó fiókot!

Elő a naptárral, MOST!

$
0
0
Javasoljuk, hogy MOST nyiss naptárat, és most írd bele ezeket a dátumokat - amelyek rád vonatkoznak közülük -, mert sok potenciális problémától, esetleg büntetéstől kímélheted meg magad, ha figyelsz. Ezek itt az idei adóbevallási határidők, nem érdemes lemaradni róluk.




Gazdasági szervezetekre, magánvállalkozókra vonatkozó bevallási határidők:

ÁFA: 

- ha havi rendszerességű áfa-előleg befizetést választottál: továbbra is minden hónap 20-áig
- ha te negyedéves előlegfizetést választottál:

  • 2015. április 21. 
  • 2015. július 21.
  • 2015. október 20. 
  • 2016. január 20.

Ha éves bevalló vagy: 2016. február 25. lesz a határidőd.

TÁRSASÁGI ADÓ: 

Ugyanezekben a fenti időpontokban kell a társasági adót befizetni, minden típusú vállaló esetében.

EVA: 

Az EVA-bevallási határidő: 2016. február 25., kettős könyvelést végzőknek: 2016. május 31.

Evaelőleg befizetésének dátumai:

  • 2015. április 14. 
  • 2015. július 14.
  • 2015. október 13. 
  • 2015. december 20.


Szociális hozzájárulási adót a következő hónap 12-ig kell befizetni.


Kisvállalkozó adó:

- havi rendszerességű előleg fizetése esetén minden következő hónap 12-ig befizetendő,
- negyedéves adóelőleg fizetés esetén ezek lesznek a teljesítési dátumok:

  • 2015. április 14. 
  • 2015. július 14.
  • 2015. október 13. 
  • 2016. január 12.

KATA:

Katásoknak minden hónap 12-ig kell adóelőleget fizetni. Ha katás vagy, az adóbevallásodat 2016. február 25-ig készítsd el.


Most már hátradőlhetsz, élvezd az utazást! :)


Nyelveken szól - érkezik a francia, a horvát, a román, és a szlovák!

$
0
0

Mára virradóra megtanulta a Számlázz.hu a negyedik, ötödik, hatodik és hetedik idegen nyelvet melyeken tud.

A számla második nyelveként választható angol, német és olasz után most itt a francia, a horvát, a román és a szlovák választható számlanyelv.
Ha meglátogatod a számlaszerkesztő felületet, már látod is őket a legördülőben.

Hogy miért pont ezek a nyelvek?


Mert ezeket kértétek, és mert ezeket fejlesztettük le, kábé közösen. Mert nemcsak a Számlázz.hu tolta bele a fejlesztői munkaórákat, hanem azok az ügyfeleink / barátaink is fordítói munkaórákat, akik francia, horvát, román, szlovák ügyfeleik felé szeretnének Számlázz.hu-val számlát kiállítani. Mindezzel pedig mind a soktízezer regisztrált felhasználó számlázóját segítettek még funkció-gazdagabbá, intelligensebbé tenni.



"Tolmácsot kér"


És hogy miért mindig kétnyelvű, vagyis a számla választott nyelve mellett mért szerepel mindig magyar is? Mert a NAV bármikor bekérheti a számlák (akár több-tízezer kibocsátott számla) hiteles fordítását, aminek fájdalmas költségvonzata lehet, tehát egyáltalán nem baj, hogy mindig szerepel minden magyarul is, és "default" adunk tolmácsot ..


Mostantól tehát újabb európai nemzetek képviselői felé számlázhatsz saját anyanyelvükön, kíváncsian várjuk a visszajelzéseiteket, hogy milyen fogadtatásra találnak francia, horvát, román, szlovák vevői oldalon az első francia, horvát, román, szlovák számlák!

Végül egy kis "hördi-gördi"


Bár a Számlázz.hu teljesen intelligens módon fordít, a téma nagyon magas fokú relevanciája miatt egyszerűen muszáj megosztanunk a világ legviccesebb beugrását: az ikonikus tolmács szintén 7 nyelvet bír:






Ha nincs még saját számlakibocsátó fiókod, és esetleg a nyelvtudás hiánya választott volna el tőle, itt az idő, most nyiss saját fiókot!

Hekker a Magyar Marketing Fesztiválon!

$
0
0
Tegnap sokrétű problémával találtuk magunkat szemben... Az idei Magyar Marketing Fesztivál egyik kiemelt támogatójaként lehetőségünk volt roll-up banner elhelyezésére a konferencia színpadán, ahol 600 marketinges és cégvezető figyelmének gyújtópontjában állt egész nap. Ez még nem lenne probléma, az viszont igen, hogy mindenképp szerettük volna ráírni, ahogy a nyitó oldalunkon is szerepel, és amire igen büszkék vagyunk, hogy hányan használják a rendszerünket, és összesen hány számlát állítottak ki a működésünk kezdete óta - viszont ezek az adatok percről percre változnak. Ám nekünk nagyon fontosak a számok, a pontosság, a hitelesség. Mi lesz most?


Az lett, hogy kénytelenek voltunk megkérni Adriennt, hogy időnként javítsa ki a banneren szereplő számokat, mégsem állíthatunk valótlant egy egész konferencia-napon keresztül. Így történt, hogy bár a konferanszié egy ízben megpróbálta felelősségre vonni a hekkert, hogy mégis mit csinál, ő tette a dolgát, és még olyan előadó is akadt, aki szándékosan félreállt, nehogy eltakarja az update folyamatban lévő a reklámhordozót... Fogadjátok szeretettel képriportunkat a rendezvényről!

Check-in - a háttérben piciben látható a még érintetlen számlázz-felhő

Nőnek a számok, javítjuk a bannert

Varga István igyekszik nem kitakarni

"Van erre engedélye?!?!?!??!"

Hekker & design-hű kézírás

Térdre kényszerült a sajtó

A háttérben Kasza Tamás

Tömeg







12 dolog, amit nem tudtál a számlázásról

$
0
0
Mivel olvasod a Számlázz.hu blogját, talán rendszeresen, ezért - brit tudósok is megállapították -, neked az átlagosnál sokkal magasabb a számlázás-intelligenciád. Neked tehát azt javasoljuk, hogy könnyed játékossággal teszteld a tudásodat, és számold össze, mennyi meglepetés ér a poszt olvasása során. Az ismerőseidnek viszont, barátaidnak, üzleti partnereidnek, megrendelőidnek, akik még nem rendszeres olvasónk, nagyon hasznos lehet, úgyhogy bátorítunk a megosztására! Olyanoknak állítottuk össze az alábbiakat, akiket esetleg magába zárt a bürokrácia ragacsos csapdája...


* A kép nem Magyarországon készült.
... mert Magyarország* sok más országhoz képest nagyon bürokratikus. Ám előfordul, hogy számos korábbi beidegződés nyomán Te magad őrzöd szokásaidban a bürokratikus nehezítő körülményeket, akár még évekkel a megszüntetésük után is. Előfordul, hogy egy-egy területen a szabályozások egyszerűbbé válnak, például EU-s szabályozásokhoz igazodva, vagy a technikai fejlődés teszi lehetővé az egyszerűbb, biztonságosabb ügyvitelt.

A számlázást tipikusan egy csomó elavult beidegződés nehezíti, úgyhogy a Számlázz.hu összegyűjtött 12 olyan információt, amelyek alapján most frissítheted a számlázási szokásaidat, megsokszorozva hatékonyságodat számlázás terén.



  1. TUDTAD, hogy a papírszáma pecsét és aláírás nélkül is hiteles?
  2. TUDTAD, hogy a kéziszámlatömb használatának költségei postázási költségekkel együtt sokszorosa a számlázóprogrammal számlázás költségeinek?
  3. TUDTAD, hogy papírszámlák esetén még csak nem is a nyomtatás és postázás a legnagyobb költségtényező, hanem a másodpéldány hiteles megőrzése 8 éven keresztül?
  4. TUDTAD, hogy papírszámla esetén sem kell a másodpéldányt nyomtatnod, mert a törvényi szabályozás lehetővé teszi a digitális archiválást?
  5. TUDTAD, hogy az elektronikus számlát emailben is küldheted, nem kell postázni? Természetesen könyvelési céllal kinyomtatható, de a jogszabályok nem teszik kötelezővé a kinyomtatását.
  6. TUDTAD, hogy Magyarországon az EU-s előírásokkal összhangban már 2008 óta törvény garantálja az elektronikus számla kibocsátásának lehetőségét?
  7. TUDTAD, hogy elektronikus számlázással a számlázási költségek 90%-a megtakarítható, míg a bevezetése kevesebb mint egy vacsora ára?
  8. TUDTAD, hogy nem kell megkülönböztetni az eredeti és másolati példányokat?
  9. TUDTAD, hogy egyszerre több számlázóprogramot is használhatsz, és bármikor válthatsz számlázóprogramot, akár év közben is?
  10. TUDTAD, hogy az általad választott számlázóprogramot be kell jelenteni a NAV-hoz, ami a Számlázz.hu rendszerében borzasztó egyszerűen megoldható?
  11. TUDTAD, hogy a pénztárgépet ki tudod váltani számlázóprogram használatával, ha az ügymeneted megengedi?
  12. TUDTAD, hogy van olyan számlázó, ami nem egy telepítendő program, hanem bárhonnan, akár a mobilodról is elérheted, mindent egy helyen tárol, nem veszíthetsz adatokat?


Ennél egyszerűbben nem lehet számlázni.
Próbáld ki a Számlázz.hu piacvezető online számlázót!


Szeretnéd egy elegáns pdf formájában birtokolni és megosztani a 12 pontot?
Töltsd le a "12 dolog, amit nem tudtál a számlázásról"-t a Magyar Marketing Fesztivál oldaláról!

Kérdésed van, vagy további pontok jutottak eszedbe? Használd a komment-mezőt!

Még szorosabb webshop-integráció

$
0
0
Több száz webáruház által használt szolgáltatásunk a Számla Agent, ami az automatikus számlakibocsátás élményét nyújtja internetes vásárlás esetén:

  • kosár összeállítás,
  • megrendelés,
  • online fizetés,
  • azonnali és automatikus számlakibocsátás.
A webáruházak egy része azonban a termék csomagolása és postázása előtt díjbekérőt küld a vevőnek - a webáruház logisztikája (raktár) csak a díjbekérő kifizetését követően mozdul meg.

Milyen jó lenne, ha ezekben az esetekben a díjbekérő vagy számla kifizetéséről a webáruház automatikus jelzést kaphatna!Így "riasztaná" az üzemeltetőt: sikeres fizetés, indulhat a csomag!

Jó hír, hogy a mai naptól a Számlázz.hu képes visszafelé is kommunikálni a webáruházzal. Ez azt jelenti, hogy a beállítások adati között megadható az a speciális hivatkozás (URL), amelyre a számla kifizetettségéről nyugtázó üzenetet küld a Számlázz.hu rendszere.


A beállítást követően a Számlázz.hu minden esetben nyugtázó üzenetet küld a webáruház felé, ha egy számla kifizetettségi információi megváltoztak. Tehát nem csak akkor, ha egy számlát kifizettek, hanem akkor is, ha részteljesítés történik.

A webáruház felé küldött üzenet a következő adatokat tartalmazza:

  • a kiegyenlített számla száma
  • rendelésszám (ha szerepelt a számlán)
  • a számla bruttó végösszege
  • a kifizetett összeg (kiegyenlített számla esetén ez megegyezik a számla bruttó végösszegével)

Webáruházat üzemeltetsz? Ha még nincs számlakibocsátó fiókod IDE KATTINTVA regisztrálhatsz (ingyenes).







Killer élmény

$
0
0
Láttál már három informatikust, egy fejlesztési vezetőt, egy UX designert és egy grafikust összeborulni néhány gomb fölött, hogy az azokon megjelenő felirat pontosan hogyan helyezkedjen majd el? Nem, valószínűleg még nem láttál olyan fejlesztést belülről (de terméket kívülről sem túl sokat), ahol az utolsó, lényegtelennek tűnő részlet is ennyi figyelemmel, gondossággal - törődő profizmussal készül. Ebben az esetben sem az a konkrét gomb számít olyan sokat, és rajta a felirat, hanem a felhasználói élmény, ami végül milliónyi apró és hatalmas részletből áll össze.

A felhasználói élmény miatt szeretsz bele egy szolgáltatásba, a felhasználói élmény az, ami valóban sikeressé teszi - mert azt, hogy tűpontosan válaszoljon a problémádra, alapból elvárod: a tény, hogy tökéletesen működik, “csak” belépési korlát.


A Számlázz.hu rövidesen olyan termékkel lép piacra, ami - az önfényezés szándéka nélkül - a tőlünk megszokott szintet is jócskán ugorja. Többet egyelőre nem árulhatunk el a fejlesztésről, annál többet fogtok hallani róla később, de a saját felhasználói élményünket meg tudjuk osztani: mindazt a szaktudást, profizmust célzottan felhasználni, ami a projekten dolgozó arcoknál, saját munkatársaknál, partnereknél összegyűlt, konkrét “felhasználói” csúcsélmény.

Nemsokára ti is kóstolhattok a készülő sütiből, ez itt az illata, időben fogunk szólni - nektek elsőként - ha eljött az ideje. Reméljük, hogy ti is épp annyira lelkesedni fogtok érte, mint mi máris!


Hogy le ne maradj a friss híreinkről, kövess minket a FB-on is!

Apró trükk, avagy a 27%-s áfakulcs átka

$
0
0
990 Ft sokkal, de sokkal kevesebb, mint 1 000 Ft - ezt mindenki tudja, aki az eladási adatokat böngészi. A számmágia működik: sokkal inkább megveszünk valamit 990 Ft-ért mint egy ezresért. A 27 százalékos áfakulcs azonban számlázásnál megtréfálhat, illetve legyünk őszinték: állandó és idegesítő korrekciókra kényszeríthet. Miért is?

Tegyük fel, hogy bruttó (tehát áfás ár) 990 Ft-ért szállítjuk ki vevőnknek a terméket (webáruház). Ez a tétel külön sorként jelenik meg a számlán, valahogy így:


Ha újabb számlára szeretnénk felvenni ezt a 990 Ft-os szállítási költséget, meglepetés érhet:




Hoppá! Ez nem infláció, hanem számítási hiba, ami a 27 százalékos áfakulcs miatti kerekítésből származik. Bruttó 990 Ft nettó ára ugyanis 990 / 1,27 = 779,527559055 Ft. Ezt az összeget kerekíti a rendszer akkor, amikor az első számlára felvett 'Szállítási költség'-et elmenti a termék törzsadatok közé:



Sajnos a matematika könyörtelen számításai szerint nettó 780 Ft-ból 27 százalékos áfakulccsal éppen bruttó 990.6 Ft adódik, ami kerekítve 991 Ft - és máris javítgathatjuk minden egyes számla kibocsátásakor a bruttó árat.

Vagy mégsem?

Hát persze hogy nem, hiszen a Számlázz.hu esetén (majdnem) mindenre van megoldás :). A termék adatlapon a 'Szállítási költség' nettó árát javítsuk ki a korrekt értékre valahogy így:


Öt tizedesjegy pontosság mindenre elég :) Új számla szerkesztésekor a 'Szállítási költség'-et kiválasztva immár a korrekt összeg fogad minket:



Tetszett a megoldás? Oszd meg másokkal is (Facebook, Google Plus), lájkoldFacebook oldalunkat, vagy hozd létre pár kattintással saját számlakibocsátó fiókodat: REGISZRÁCIÓ ITT.




Szüntesd meg, mielőtt megoldanád

$
0
0
Továbbfűzve a gyors, pofonegyszerű, ám annál elegánsabb megoldások gondolatmenetét, amit pénteken indítottunk, itt a következő szuper Számlázz.hu lifehack.

Figyeld magát a hozzáállást: mielőtt megoldanánk egy problámát, mindig megnézzük, hogy megoldás helyett nem lehet-e egész véletlenül megszüntetni.

Felhasználónk egy - szerinte - hiányzó funkcióra hívta fel a figyelmet: postázási cím alapján szeretne borítékot nyomtatni az elkészült számla kiküldéséhez. Megoldhattuk volna a problémát, és kínálhatnánk ilyen opciót. Van viszont a Számlázz.hu-ban egy olyan számlakép, amely elrendezésénél fogva jobb ablakos francia borítékba hajtogatható. Ha szeretnéd kipróbálni, kérd az ügyfélszolgálattól, hogy a felhasználói fiókodban aktiválják ezt a számlaképet, és máris nincs szükség borítéknyomtatásra: a számlát behajtogatod egy jobb ablakos borítékba és hajrá Magyar Posta.:)
Tehát nem készítünk boríték nyomtató funkciót, mert nincs szükség arra, hogy bárki is borítékot nyomtasson - vehetsz sima ablakos borítékot, és megspóroltál egy csomó időt, munkaerőt, mi pedig jól megszüntettünk egy problémát, mielőtt megoldottuk volna.

Van olyan probléma a vállalkozásodban, amit megszüntethetsz, mielőtt megoldanád? Követtél is el már hasonlót? Megosztod kommentben?


Ha bejön a gondolkodásmód, képzeld csak el a többi funkciót... :)
Próbáld ki a Számlázz.hu piacvezető online számlázót!
Viewing all 237 articles
Browse latest View live