Quantcast
Channel: Számlázz.hu blog
Viewing all 237 articles
Browse latest View live

E-számlák aláírása - beszéljünk a tanúsítványról

$
0
0
A jogszabályok értelmében az elektronikus számlát elektronikus tanúsítvánnyal kell aláírni, és időpecséttel kell ellátni. A tanúsítvánnyal kapcsolatban érkezett ügyfélszolgálatunkhoz a következő kérdés:

"Hitelesnek minősíthető-e a saját cégem által aláírt 2048 bites fokozott biztonságú tanúsítvány (openSSL) + egy trusted időbélyegző által adott timestamp?"


Ez már az e-számlázás magasiskolája :-) Jöjjenek a tények!
  1. Az e-számlát minden esetben tanúsítvánnyal kell aláírniés időpecséttel kell ellátni.
  2. Ezt a feladatot minden esetben a Számlázz.hu rendszere végzi el.
  3. A Számlázz.hu rendelkezik saját (belső) tanúsítvánnyal, tehát az ügyfeleinknek nem muszáj saját tanúsítványt birtokolniuk, "használhatják" a Számlázz.hu beépített tanúsítványát az e-számláik kibocsátásakor.
  4. Ugyanakkor van lehetőség arra, hogy bárki vásároljon magának tanúsítványt (tanúsítvány kibocsátótól), azt feltöltse a saját Számlázz.hu-s fiókjába. Ezt követően az e-számlák kibocsátása a saját tanúsítvánnyal történik majd.
  5. A tanúsítvány célja a jogszabály értelmében "az eredet hitelességének biztosítása". Ez azt jelenti, hogy a tanúsítvány használata garantálja a számlakibocsátó beazonosíthatóságát.
Van mód arra is, hogy jól képzett szakember saját maga készítsen tanúsítványt tetszőleges adatokkal (pl. openSSL). Ez a tanúsítvány technikailag alkalmas lesz e-számlák kibocsátására, de a törvényi előírásoknak az így elkészített e-számla nem felel meg, mivel a kibocsátó személye az aláírás alapján nem állapítható meg.

Ha tehát a számlakibocsátónak valamilyen ok miatt nem felel meg a Számlázz.hu beépített tanúsítványa, akkor bármelyik tanúsítványkibocsátó cégtől (pl. Netlock Kft.) vásárolhat saját tanúsítványt. Azok a tanúsítványok azonban nem felelnek meg a törvényi előírásnak, amelyek "házilag" készültek: mindenképp ebből a célból minősített tanúsítványkibocsátó cégtől kell vásárolni. Könnyítés, hogy ez a cég nem csak magyar, de az EU bármely országában jelenlévő tanúsítványkibocsátó vállalkozás lehet.

FONTOS! Fentiekre alapértelmezetten nincs szükség, hiszen a Számlázz.hu esetén az e-számlák kibocsátása azonnal, saját tanúsítvány és technikai hókuszpókuszok nélkül is lehetséges.

Ha nincs még saját számlakibocsátó fiókod, regisztrálj fél perc alatt itt: KATTINTS IDE.





Számlakibocsátásra vonatkozó új szabályok

$
0
0
Június 30-n a Magyar Közlönyben megjelent az a kormányrendelet, amely július 1-i hatállyal módosítja a számla kibocsátására vonatkozó szabályokat. A rendelet egyes részei később, október 1-n lépnek hatályba.

Lássuk a részleteket!

1. Számlázó program csak olyan adóalanynak értékesíthető, aki adóalanyiságát igazolni tudja


Számlázóprogram értékesítésekor a számlán fel kell tüntetni a vevő (tehát a számlázóprogramot használatba vevő) vállalkozás adószámát is.
9. § (2) A  számlázó program fejlesztője, forgalmazója a  számlázó programot kizárólag adóalanynak értékesítheti, aki vagy amely köteles az  értékesítést megelőzően adóalanyiságát igazolni. A  számlázó program fejlesztője, forgalmazója köteles a  számlázó program értékesítéséről kibocsátott számlán feltüntetni a  számlázó programot beszerző adóalany adószámát.

2. A számlázó programnak részletes dokumentációval kell rendelkeznie


A számlázóprogram csak olyan funkciókat hajthat végre, amelyet a felhasználói dokumentáció ismertet.
10. § (2) Az  (1)  bekezdés szerinti dokumentációnak tartalmaznia kell a  számlázó program működésére, használatára vonatkozó részletes leírást és a  számlázó program valamennyi funkciójának ismertetését. A  számlázó program kizárólag a dokumentációban szereplő funkciókat hajthatja végre.
(3) A  számlázó program funkcióinak módosítása esetén az  értékesítő, rendelkezésre bocsátó köteles gondoskodni arról, hogy a vevő, felhasználó rendelkezésére álljon az (1) bekezdés szerinti dokumentáció funkciómódosítást leíró kiegészítése, módosítása.

3. Bejelentési kötelezettség (október 1-től)


Mind a használat kezdetét, mind pedig a használat befejezését le kell jelenteni az adóhatóság felé.
13. §  (1) Az adóalany köteles az általa használt számlázó program
a) nevét, azonosítóját;
b) fejlesztőjének nevét, és – ha van – adószámát;
c) értékesítőjének, rendelkezésre bocsátójának nevét, adószámát;
d) beszerzésének, használata megkezdésének vagy – saját fejlesztésű program használata esetén – a rendeltetésszerű használatbavételének időpontját a d) pont szerinti időpontot követő 30 napon belül az adóhatósághoz, az erre a célra rendszeresített nyomtatványon bejelenteni.
(2)     Az adóalany köteles a használatból kivont számlázó program
a) (1) bekezdés szerinti adatait;
b) használatból történő kivonásának időpontját a program használatból történő kivonását követő 30 napon belül az adóhatósághoz, az erre a célra rendszeresített nyomtatványon bejelenteni.

4. Megbízott számlakibocsátás esetén azonnali számla-továbbítás


A megbízott számlakibocsátási szerződés keretnén belül a megbízott számlakibocsátó köteles a számla másolati példányát haladéktalanul eljuttatni a megbízó (a számlán: szállító) felé.

15 § (1)     A számlakibocsátásra kötelezett meghatalmazottjaként eljáró személy, illetve szervezet által kibocsátott számlának – az e rendeletben meghatározott egyéb feltételek teljesülése mellett – az alábbiakat kell teljesítenie:
a)    papír alapon kibocsátott számla esetében a  meghatalmazott a  számla másolatát haladéktalanul eljuttatja a  számlakibocsátásra kötelezettnek, elektronikus számla esetében pedig elektronikus formában bocsátja haladéktalanul a számlakibocsátásra kötelezett rendelkezésére;

Konklúzió


A Számlázz.hu-t jelenleg használó 13 622 vállalkozásnaksemmilyen teendője nincs. A Számlázz.hu eddig is, és a jövőben is megfelel minden jogszabálynak.

Szakembereink megkezdik a felkészülést az október 1-n életbe lépő jogszabályi részlet támogatására. A bejelentési kötelezettség minden esetben a számlakibocsátót terheli, de ehhez a Számlázz.hu jelentős támogatást ad majd.


Kérdések, észrevételek jöhetnek ide a cikk alá, vagy Facebook oldalunkra: https://www.facebook.com/szamlazz.hu


Ha nincs még saját számlakibocsátó fiókod, regisztrálj fél perc alatt itt: KATTINTS IDE.











Online fizetés - kérdések és válaszok

$
0
0
A Számlázz.hu rendszeréből kibocsátott számlák online (interneten keresztül) is kifizethetők mind bankkártyával, mind pedig átutalással. Bár ennek működését korábban taglaltuk, az időközben felmerülő kérdésekből (és válaszokból) összegyűjtöttünk egy csokorra valót.

"A ti szolgáltatásotokkal lényegében annyi történik, hogy az, akinek küldök számlát (manuálisan vagy API-ból) kap egy linket, ahol tud fizetni online is?"
Igen.


"Ez a pénz hozzám érkezik vagy a Számlázz.hu-hoz?"
A pénz a PayU Hungary Kft-hez érkezik, aki hetente egyszer utalja át a te bankszámládra.


"A számlaértesítőben szereplő hivatkozás (értesítő link) szövege változtatható?"
Igen. Részletek ebben a GYIK bejegyzésben: kattints ide.


"Amikor a vevőm erre a linkre kattint, akkor külön kell még regisztrálnia a Számlázz.hu rendszerében vagy egyből csak meg kell adnia az adatokat?"
Fizetéskor a vevőnek nem kell regisztrálnia. A számlaértesítő emailből egy kattintással azonnal a fizetési felülethez érkezik.

 
"Van vmi tesztfelületetek erre? Nem gond ha át kell utalnom 1-200 Ft-ot, de kipróbálnám ezt a dolgot..."
Egyelőre nem rendelkezünk külön tesztfelülettel, de néhány képernyőkép megtekinthető itt: kattints ide. Valójában maga a felület az online fizetés bevezetését megelőzően is tesztelhető, hiszen a fizetés a vevői fiókban történik. A vevői számlafiók pedig "szerves tartozéka" minden számlakibocsátó fióknak (az online fizetés bevezetésétől függetlenül).


"Ennek nincs semmilyen felára, szolgáltatás díja, jutaléka?"
A Számlázz.hu felé semmilyen költség nem merül fel. Az online fizetési szolgáltató (PayU Hungary Kft.) kedvezményes jutalékairól részletes információ itt: kattints ide.


"Ha a vevő egyből befizet, akkor tud ez az én irányomban automata lenni? Tehát meg tud hívni valami php fájlt, ami aktiválja a hozzáférését?"
Dolgozunk azon a modulon, amely sikeres fizetés esetén egy információcsomagot küld a számlakibocsátó informatikai rendszerének.


Ha kérdésed van, tedd fel itt, vagy Facebook oldalunkon.

Ha nincs még saját számlakibocsátó fiókod, akkor nyiss egyet fél perc alatt: kattints ide.





Kell-e digitális aláírás az e-számlára?

$
0
0

A kérdés: mitől lesz e-számla egy PDF formátumú dokumentum? 


Izgalmas, de legalábbis érdekes kérdést feszeget Ruszin Zsolt cikke*: szükséges-e digitálisan aláírni a PDF formátumú számlákat ahhoz, hogy azok elektronikus számlának minősüljenek?


A kérdés fontosságát jelzi, hogy a cikket az Önadózó.hu-tól egy sor egyéb média is átvette. Mivel a szabályoknak meg nem felelő számlázást az adóhatóság jelentős bírsággal sújtja, érdemes a jogszabályok mellett a mai magyar valóságot is megvizsgálni.

E-számlázás az EU országaiban


Az EU fejlett digitális kultúrával rendelkező országaiban mind az e-számlázás jogi szerkezete, mind pedig gyakorlata egyszerű: e-számlának minősül (szinte) minden elektronikus úton kibocsátott számla. Ennek értelmében ezekben az országokban a számlázóprogramokból "kipottyanó" egyszerű PDF dokumentum is e-számla: sem elektronikus aláírásra, sem időpecsétre nincs szükség*.

* Van kivétel is: például német jogrend a magyarhoz hasonlóan 
szigorú követelményeket támaszt az e-számlával szemben

Mit mond a magyar jogszabály?


ÁFA törvény, 168/A§:
"A számla kibocsátásának időpontjától a számla megőrzésére vonatkozó időszak végéig biztosítani kell a számla eredetének hitelességét, adattartalma sértetlenségétés olvashatóságát."
Három követelmény szerepel tehát az ÁFA törvényben:
  • számla eredetének (kibocsátójának) hitelessége
  • adattartam sértetlensége (nem változott meg a számla a kibocsátását követően)
  • olvashatóság (emberi szemmel)
Fontos megjegyezni, hogy ezen feltételek teljesítésének módjára nézve a jogszabály nem tartalmaz megkötést - technikailag azonban valóban a digitális aláírás a legkézenfekvőbb megoldás.


Egy ideális világban


Ruszin Zsolt valóban időt és fáradtságot nem kímélve rágta át magát az EU ide vonatkozó irányelvein. Helyes következtetéseket vont le arra nézve, hogy az irányelvek nem követelik meg az e-számlák ilyen magas fokú védelmét.

Szintén igazat kell adnunk a cikkírónak akkor, ha józan ésszel végiggondoljuk az e-számlák előállításának és kezelésének módját. Magyarországon sem életszerű, hogy valaki egy PDF formátumú számla elektronikus meghamisításával próbálna adót csalni. Őszintén: ennél sokkal, de sokkal egyszerűbb módszerek is "sikeresek" lehetnek.


Nézzünk szembe a valósággal


1.Az ÁFA törvény által egyértelműen megfogalmazott követelményeket a "sima" PDF alapú számla nem teljesíti. Lehet magyarázkodni, szépítgetni, de egy adóellenőrzésnél az adóhatóság álláspontja egyértelmű lesz: a "sima" PDF formátumú számla nem teljesíti az ÁFA törvényben világosan leírt követelményeket, így az NEM e-számla. A számlakibocsátás elmaradása miatt jelentős bírság várható.

2. Online szolgáltatóktól ma már 6 Ft/darab áron is elérhető a digitálisan aláírt, jogszabályoknak mindenben megfelelő e-számla. Egy átlagos kkv évente hány számlát bocsát ki? Százat? Legyen inkább ezer! Ezer számla esetén az éves számlázási költség mindössze 6.000 Ft.

Az ÁFA törvény egyértelműen fogalmaz.

Az olcsó e-számla ma már mindenki részére azonnal és kényelmesen elérhető.

Az évi pár száz forintnyi költség megtakarítása megéri a kockázatot?

Gyere, és regisztrálj saját e-számlázó fiókot: KATTINTS IDE.














Valós cégadatok azonnal

$
0
0

Új, egyedülálló szolgáltatás a Számlázz.hu-nál: ellenőrizd vevőid, mielőtt számláznál!


Azt már mindenki megszokta, hogy a vevő adatait (név, cím adószám) nem szükséges begépelni - a Számlázz.hu automatikusan kikeresi egy központi cégadatbázisból.

Valahogy így:

Választhatsz


A mai naptól adatokat kérdezhetsz le partneredről. Ellenőrzött, megbízható adatokat a Bisnode  Magyarország Kft. folyamatosan karbantartott, minőségi cégadatbázisából.

A lekérdezés alapja a vevő adószáma.

Lekérdezés indítása


Adatlekérés esetén a következő információk érkeznek:
  • alapítás éve és alaptőke mértéke
  • főtevékenység és nettó árbevétel
  • alkalmazottak száma
  • tulajdonosok és egyéb érdekeltségek
  • kapcsolt vállalkozások (érdekszféra)
  • van-e köztartozása
  • bírósági eljárás alatt áll-e
A szolgáltatás díjköteles, ugyanakkor kockázatmentesen kipróbálható. Minden számlakibocsátó fiók három ingyenes lekérdezést hajthat végre. A megjelenített adatok teljes körűek, tehát pontosan ugyanaz az adatkör jelenik meg, amely a később végrehajtott, díjköteles lekérdezésnél.

Példa:

Cégadatok

Mindez azonnal, megbízható forrásból, közvetlenül az új számla szerkesztésekor.


Próbáld ki most! 

Ha nincs még számlakibocsátó fiókod, REGISZTRÁLJ- egy perc az egész!





Önszámlázás és megbízott számlakibocsátás

$
0
0

Mi az a megbízott számlakibocsátás?

Megbízott számlakibocsátás akkor történik, amikor nem az értékesítő (szállító) állítja ki a számlát, hanem ezzel a feladattal harmadik személyt bíz ki.

Megbízhatja a számlakibocsátással a vevőt is?

Igen. Ezt hívjuk önszámlázásnak. Az önszámlázás a megbízott számlakibocsátás speciális esete: amikor a vevő bocsátja ki a számlát a szállító helyett. Ilyen esetekben a számlán fel kell tüntetni: "önszámlázás".

Mi az önszámlázás előnye?

Ha a vevő "jobban tudja" milyen összegeknek és hogyan kell a számlán szerepelnie, átvállalhatja a szállítótól (számlakibocsátásra kötelezettől) a számlázás feladatát. Így biztos lehet benne, hogy a számlán az és úgy fog szerepelni, amire szerződött a beszállítójával. További előny a számla kézbesítése: ilyenkor a vevő bocsátja ki a számlát, tehát nem kell "várnia" a beszállítójára.

Hogyan támogatja a Számlázz.hu a megbízott számlakibocsátást?

Kérhetsz speciális, megbízott számlakibocsátásra alkalmas hozzáférést a megbízó fiókjához. A Vezérlőpulton kattintson erre gombra:


Add meg a megcélzott fiók adószámát:


Válaszd ki a céget a találatok közül, és jelöld be, hogy megbízott számlakibocsátóként szeretnél eljárni. A megbízó kap egy emailt, amellyel engedélyezheti a hozzáférést.

Ha a megbízónak még nem lenne számlakibocsátó fiókja, akkor regisztráljon ingyen.

A Vezérlőpulton megtekintheted azokat a felhasználóidat, akik megbízott számlakibocsátói jogkörrel rendelkeznek egy másik fiókban:


A megbízó cég számára fontos információ: a megbízott felhasználó csak azokat a számlákat látja, amelyeket ő maga bocsátott ki. Ez azt jelenti, hogy a megbízó cég a saját fiókját tetszőleges egyéb számlakibocsátásra is használhatja: nem kell félnie attól, hogy a többi számlájába a megbízott vállalkozás "belelát".

Ez működik automatikus számlakibocsátás (Számla Agent) esetén is?

Igen, de itt is él a megkötés: a Számla Agenttel kapcsolatot tartó felhasználó (bejelentkezési név) csak egyetlen fiókhoz férhet hozzá. Ebben az esetben ez (értelemszerűen) a megbízó fiókja.

További extra szolgáltatásunk: van lehetőség arra is, hogy a megbízó számlakibocsátó fiókját a megbízott automatikusan létrehozza (automatikus regisztráció). Erre egy specializált Számla Agent rendszerhívás szolgál. Részletes információért vedd fel velünk a kapcsolatot.

A számlázás költségeit ki viseli?

Megbízott számlakibocsátás esetén mind a e-számla, mint az esetlegesen használt Számla Agent szolgáltatás költségeit a megbízott viseli. Ez azt jelenti, hogy megbízottként állíthatsz ki e-számlát a megbízó fiókjában akkor is, ha a megbízó fiókja az ingyenes (Free) csomagban van.

További kérdés esetén vedd fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal: kattints ide.


Ha nincs még saját számlakibocsátó fiókod, regisztrálj: KATTINTS IDE.





Önszámlázás bevezetése

$
0
0

A probléma


Sok a beszállítód? Össze-vissza számláznak? 
Nem az kerül a számlára, ami kellene? 
Nem úgy, ahogyan a szerződésben szerepelt?
Nem pont az elszámolás szerinti összeg?
Időnként még az áfakulcsot is elrontják?
A számla teljesítési dátumáról pedig ne is beszéljünk...?

A megoldás: ÖNSZÁMLÁZÁS


Az önszámlázásról (és a megbízott számlakibocsátásról) részletesen írtunk korábbi blogcikkünkben. Vegyük sorra azokat a lépéseket, amelyek szükségesek ennek a költséghatékony számlázási módnak a bevezetéséhez.

Először két gyors definíció.

Megbízott számlakibocsátás: a számlát nem a termék értékesítője (szolgáltatás nyújtója) állítja, ki, hanem ezzel megbíz egy harmadik felet (aki esetenként lehet maga a vevő is).

Önszámlázás: ha szállító a vevője részére ad megbízott számlakibocsátási meghatalmazást, tehát a számlát a szállító helyett a vevő bocsátja ki*.
* Ebben az esetben a számlán kötelező feltüntetni az "önszámlázás" szót.

A bevezetés lépései


1. Szükséged van saját számlakibocsátó fiókra

A regisztráció egy perc alatt megvan: kattints ide.

2. A beszállítóddal/megbízóval köss írásbeli szerződést

Megbízott számlakibocsátás esetén nem az adófizetésre kötelezett állítja ki a számlát. Ehhez mindenképpen írásbeli szerződés szükséges. Egy szerződésmintát találsz itt: kattints ide.

3. Dönts a számlázás módjáról

Az önszámlázás történhet kézzel, böngészőn keresztül is, de ilyen esetekben általában nagyobb tömegű számlák kibocsátására van szükség. A Számlázz.hu esetében ez történhet Excel (CSV) fájl alapján (részletek itt), vagy emberi beavatkozás nélkül. Ez utóbbi a program - program kommunikáció (API), amely a Számla Agent fantázianevű kapcsolódási felületen keresztül valósítható meg. Részletekért kattints ide.

Fontos kérdés, hogy a beszállítód (megbízód) rendelkezik-e már a Számlázz.hu rendszerében saját számlakibocsátó fiókkal?

4/a Beszállítómnak van saját számlakibocsátó fiókja

Ebben az esetben hozzáférést kell kérned ehhez a létező fiókhoz.

  • hozd létre a saját fiókodban azt a felhasználót, aki majd kapcsolódik a megbízó fiókjához (részletek itt: kattints ide).
  • küldj csatlakozási kérelmet a beszállítód (megbízód) számlakibocsátó fiókja felé (részletek itt: kattints ide).

4/b Beszállítómnak még nincs saját számlakibocsátó fiókja

Természetesen a szerződés megkötésekor megkérheted, hogy regisztráljon egyet :) , ebben az esetben a 4/a pont lép érvénybe. A Számlázz.hu azonban biztosít lehetőséget arra is, hogy te megad létrehozd a fiókot beszállítód (megbízód) részére. Ehhez egy specializált Számla Agent rendszerhívást kell kiadnod. Ennek részleteit ebben a fájlban találod: kattints ide. Ha szeretnéd így létrehozni beszállítód helyett a számlakibocsátó fiókot, kérlek vedd fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal.

5. Engedély megbízott számlakibocsátásra

A 4. pont bármelyike esetén szükséges az, hogy beszállítód (megbízód) engedélyt adjon neked a számlakibocsátó fiókja használatára. Erről email üzenetet fogsz kapni.

6. Számlakibocsátás

A közted és a beszállítód (megbízód) számlakibocsátó fiókja között ilyen módon létrejött kapcsolat két fontos tulajdonsággal bír.

  • Hozzáférésed csak az általad kibocsátott számlákra korlátozódik.A fiók tulajdonosa (beszállítód vagy megbízód) szabadon használhatja a fiókját egyéb gazdasági tevékenységének számlázására. Az általa kibocsátott számlákat a megbízott (azaz te) nem láthatja.
  • Beszállítódnak (megbízónak) nem szükséges előfizetnie. Akár az ingyenes (Free) díjcsomag esetén is tudsz e-számlát kibocsátani megbízottként (beszállítód helyett). A számlakibocsátással járó költség (pl. e-számlázás) ilyen esetben az önszámlázót (megbízottat), azaz téged terhel.

7. Bankkártyás fizetés bevezetése

Hab a tortán, hogy önszámlázás esetén a saját magad által (a beszállítód nevében) kibocsátott számlákat akár bankkártyával is kifizetheted. Ehhez a beszállítódnak online kártyaelfogadási szerződést kell kötnie, de ez ingyenes, továbbá nem kell elmenni sehova, otthonról, a fotelből (irodai forgószékből) intézhető. Részletekért kattints ide.


Egyszerű? Hát nem éppen ;-) Viszont sokat nyerhetsz, ha bevezeted,és segítünk mindenben: kérdezd ügyfélszolgálatunkat!


Ne feledd az első lépést: saját számlakibocsátó fiók 1 perc alatt! Kattints ide!




Mennyire fontos a számla fizetési módja?

$
0
0
Felmerült a kérdés:
Sziasztok!Olyan kérdésem lenne, hogy (kissé fáradtan készítettem el egy számlát) ha egy átutalással teljesített befizetést készpénzes számlának állítottam ki, de a teljesítés, számla kelte és a befizetés határideje nem azonos, akkor hogyan tudom ezt helyrehozni? helyesbítő számla, majd egy újabb pluszos jó számla? vagy esetleg maradhat így?

Igaziból nincs szükség korrekcióra. Hihetetlen ugyan, de a számla fizetési módja nem kötelező eleme a számlának. Ez gyakorlatilag a könyvelőnek szóló útmutató, hogy ezt a számlát valószínűleg azzal a fizetési móddal bocsátották ki. Azért csak 'valószínűleg', mert arra sincs semmilyen előírás, hogy egy 'készpénz' fizetési módú számlát valóban készpénzzel egyenlítettek ki, és persze egy átutalásos számlával is beballaghat a vevő a cég telephelyére azért, hogy azt készpénzzel kifizesse.

De hogy hozzunk egy extrém példát is. A Számlázz.hu-val kibocsátunk egy olyan elektronikus számlát, amelynek:

A vevő tehát ezt a számlát:
  1. vagy átutalja (pl. az internetbankja segítségével),
  2. vagy a mobiljával fizeti ki (MasterCard Mobile),
  3. vagy a vevői fiókon keresztül végrehajt egy online bankkártyás fizetést.
Na ugye, hogy ezt előre nem lehet lekövetni a számla fizetési módjával :-)

A kérdéses számla egyébként valahogy így néz ki: 




A lényeg: ne vacakolj a fizetési móddal, regisztrálj saját számlakibocsátó fiókot

KATTINTS IDE






Számlázás Excel fájl adataiból

$
0
0
Tudtad, hogy a Számlázz.hu képes nagy tömegű számlakibocsátásra fájl adatai alapján?

Ha havi rendszerességgel kell közel ugyanazokat a számlákat kibocsátanod, akkor ezeket az adatokat összeszedheted egy Excel táblázatban.

Ha folyamatosan gyűjtöd a megrendeléseidet, és havonta egy alkalommal szállítasz/számlázol.

Ezekre a feladatokra egy Excel táblázat a legkézenfekvőbb megoldás. A Számlázz.hu segítségével könnyedén legenerálhatsz több száz vagy több ezer számlát.

Jól hangzik, ugye?

Az ehhez szükséges minta Excel fájlt letöltheted innen: minta fájl letöltése.

FONTOS! Ez a minta fájl a jobb átláthatóság miatt Excel (XLS) formátumú. A számlagenerálás előtt azonban ezt CSV formátumban kell elmentened. Ehhez válaszd a 'Fájl' menü 'Mentés másként' menüpontját, majd válaszd ki a formátumot: 'CSV (pontosvesszővel határolt)'.

Az Excel fájl felépítése kötött, a következő módon.


Fejléc sorok


Az 1-3 sorok magyarázó fejlécet tartalmaznak. Ne töröld ki ezeket a sorokat.

Számla alapadatok sora


A 4. sortól lefelé következnek a számla adatok. Először a számla alapadatait kell szerepeltetni egy sorban, a mintának megfelelően.

A - sorszám
B - vevő neve
C - vevő cím: irányítószám
D - vevő cím: város
E - vevő cím: utca és házszám
F - fizetési mód
G,H,I - számla dátumai: kelt, teljesítés és fizetési határidő (ÉÉÉÉ.HH.NN)

Ezek a legfontosabb adatok, de a további oszlopokban megadhatsz postázási címet, bankszámlaszámot, számla megjegyzés szöveget, és még vagy tíz további adatot. Persze nem kötelező, a számlázáshoz csak az A - I oszlopig terjedő adatok szükségesek

Számlán szereplő tételek


Minden egyes számla alapadat sort követnie kell legalább egy számla tételnek a következőképpen:
A - minden számla tételnél legyen üres ez a cella
B - termék/szolgáltatás neve (szöveges leírás)
C - mennyiség (egész vagy tört szám)
D - mennyiségi egység (pl. darab, óra, hó, stb...)
E - nettó egységár
F - áfakulcs

Ezek az adatok elegendőek ahhoz, hogy a termék felkerüljön a számlára. A Számlázz.hu a megadott:

  • mennyiség
  • nettó egységár és
  • áfakulcs

alapján ki fogja számolni a számla tétel

  • nettó értékét 
  • áfa értékét és 
  • e kettő összegeként a bruttó értéket.

Ha a Számlázz.hu által kalkulált értékek kerekítés miatt nem felelnek meg, akkor bátran végeztesd el a számítást az Excellel:

G - tétel nettó értéke
H - tétel áfa értéke
I - tétel bruttó értéke

Ha ezeket az adatokat megadod, akkor a Számlázz.hu nem kalkulál, hanem az általad megadott értékeket használja a számla tétel adatainál.

Tetszőleges számla tételt megadhatsz, nincs korlátozás.

Az utolsó számla tétel adatsort követően felvehetsz egy újabb számla alapadat sort olyan módon, hogy az A oszlopban a következő sorszámot jeleníted meg. Ez azt jelenti, hogy onnantól egy új számla kezdődik majd.

Mire figyelj?


1. Fejlécsorok

Az első három sor a mintának megfelelő fejléc legyen. Ezeket a Számlázz.hu figyelmen kívül hagyja majd.

2. Pontosvesszők

Amikor az Excel fájlt elmented CSV formában, mezőelválasztónak mindig pontosvesszőt válassz.

3.Dátumok formája

A Számlázz.hu kétféle formában fogadja el a dátumokat (számla kelte, teljesítése, stb.): 
  • EEEE.HH.NN
  • EEEE-HH-NN

4. Soremelések

Ne használj sehol soremelést (sortörést) még akkor sem, ha pl. a megjegyzésmezőben erre szükséged lenne. A soremelések összekuszálják a CSV fájlodat.

5. Karakterkódolás

Fájl elmentésekor választhatsz a magyar (ISO-8859-2) és az UTF-8 között (a betűszavak jelentése és értelme nem fontos :)  ). A CSV fájl feltöltésekor is kiválaszthatod a két kódolás egyikét. A lényeg: passzoljanak a jelek, különben az ékezetes betűid krixkrax-szá válnak.


További kérdésekért és válaszokért kattints ide.

Saját fiók regisztrálás 1 perc alatt: kattints ide.




Forgalmi lekérdezés

$
0
0
Kíváncsi vagy arra, hogy:
  • adott időszakban
  • adott termékből
  • melyik vevődnek 
értékesítettél legtöbbet?

Legújabb lekérdezésünkkel könnyedén kaphatsz információt az elmúlt időszak forgalmáról.


Keresd a 'Listák' menüpanelen a 'Forgalmi lekérdezés' menüpontot, vagy egyszerűen csak kattints ide.


A szokott módon megadhatod a lekérdezés intervallumát. Tetszőlegesen kiválaszthatsz egy terméket és/vagy egy vevőt. Ezeket az adatokat nem kötelező megadnod, de szűkítheted a számláid listáit, ha csak egy termék értékesítését vagy egy vevőd vásárlásait szeretnéd látni.


Kérhetsz összesítést is: akár termékenként, akár vevőnként.

A lekérdezés Excel formátumban érkezik.


Észrevételeket szívesen veszünk itt a cikk alatt, vagy a kapcsolatfelvételi oldalon.

Saját számlakibocsátó fiók regisztrációja: kattints ide.




NAV tájékoztató a számlázóprogramok bejelentési kötelezettségéről

$
0
0

TÁJÉKOZTATÓ
a számlázó programok és online számlázó rendszerek használatához kapcsolódó, 2014. 
október 1-jétől teljesítendő bejelentési kötelezettségről

A számla és a nyugta adóigazgatási azonosításáról, valamint az elektronikus formában
megőrzött számlák adóhatósági ellenőrzéséről szóló 23/2014. (VI. 30.) NGM rendelet
(továbbiakban: NGM rendelet) 2014. október 1jétől hatályos 11. és 13. §-a alapján az
adóalany köteles az általa használt, illetve használatból kivont számlázó programot és/vagy
online számlázó rendszert az adóhatósághoz bejelenteni.

Az NGM rendelet 21. §-a alapján a 2014. október 1-jét megelőzően beszerzettés 2014.
október 1-jén még használatban lévő számlázó programok, igénybe vett online számlázó 
rendszerek, továbbá használatba vett, számla kibocsátására alkalmas saját fejlesztésű 
programok adatait az adóalanynak 2014. november 15-ig kell bejelenteni. A 2014.
október 1-je és 2014. október 15-e között használatból kivont számlázó program, online
számlázási szolgáltatás igénybevételének befejezését ugyancsak 2014. november 15-ig kell az
adóhatósághoz bejelenteni.

Egyéb esetekben a bejelentési kötelezettséget a számlázó program rendeltetésszerű
használatbavételétől, illetve használatból való kivonásától számított 30 napon belül (NGM
rendelet 11. §), valamint az online számlázó szolgáltatás igénybevételének kezdetétől, illetve
az online számlázási szolgáltatás igénybevétele befejezésétől számított 30 napon belül (NGM
rendelet 13. §) kell teljesíteni.

Az NGM rendelet 2. § 2. pontja szerint számlázó program a számla kibocsátására alkalmas
számítástechnikai program, programfunkció, programmodul, ideértve az online számlázó
rendszereket is. Ennek értelmében a bejelentési kötelezettség kiterjed azokra a többfunkciós
informatikai megoldásokra is – pl. komplex ügyviteli rendszerek – amelyek más funkciók
mellett számla kibocsátására is alkalmasak. Online számlázó rendszer alatt – az általános
fogalomhasználat szerint – a hálózaton keresztül elérhető, számlázó szolgáltatást nyújtó
rendszer értendő.

A bejelentésnek a következő adatokat kell tartalmaznia:

1.1 a használt számlázó program

  • nevét, azonosítóját,
  • fejlesztőjének nevét, és – ha van – adószámát,
  • értékesítőjének, rendelkezésre bocsátójának nevét, adószámát,
  • beszerzésének, használata megkezdésének vagy – saját fejlesztésű program 
  • esetén – a rendeltetésszerű használatbavételének időpontját;

1.2 a használt online számlázó rendszer

  • az online számlázó rendszer nevét és elérhetőségét,
  • az online számlázási szolgáltatást nyújtó nevét, adószámát,
  • az online számlázási szolgáltatás igénybevételének kezdő időpontját;

2.1 a használatból kivont számlázó program

  • 1.1 pont szerinti adatait,
  • használatból történő kivonásának időpontját;

2.2 a használatból kivont online számlázó rendszer

  • 1.2 pont szerinti adatait,
  • az online számlázási szolgáltatás igénybevétele befejezésének időpontját.

A számlázó program azonosítója bármilyen, a fejlesztő által meghatározott szám-, betű-, vagy
egyéb karakterkombináció lehet, ami a számlázó program egyedi azonosítására szolgál (ami
alapján a fejlesztő, a forgalmazó a számlázó programot az értékesítéskor nyilvántartásba
veszi). A számlázó program értékesítésekor, rendelkezésre bocsátásakor a vevőt, felhasználót
tájékoztatni kell a számlázó program nevéről és azonosítójáról.

A számlázó program frissítése, verzióváltása esetén nem kell ismételten bejelentést tenni,
miután ez esetben a használatba vett és már bejelentett program nem – csak annak működése
– változik, vagyis a korábbi név és azonosító alapján maga a program továbbra is
beazonosítható marad.

Amennyiben az adóalany helyett, de az adóalany nevében más állítja ki a számlát, a számlázó
programot használó adóalanynak azt az adóalanyt kell tekinteni, akinek/amelynek a nevében a
számlázó programmal a számlát kibocsájtják, vagyis nem a meghatalmazottat. Mindez nem
zárja ki annak a lehetőségét, hogy ténylegesen (fizikálisan) – a képviseleti szabályok
figyelembe vételével – a bejelentési kötelezettségnek a meghatalmazott tegyen eleget.

A bejelentés teljesítéséhez az adóhatóság a SZAMLAZO megnevezésű nyomtatványt
rendszeresíti. A SZAMLAZO adatlap internetes kitöltő-ellenőrző programja és a hozzá
tartozó kitöltési útmutató 2014. október 1-jétől lesz letölthető a Nemzeti Adó- és Vámhivatal
honlapjáról (http://www.nav.gov.hu> Letöltések > Nyomtatványkitöltő programok >
Egyszerű keresés/Összetett keresés, illetve az alábbi linkre kattintva:
http://nav.gov.hu/nav/letoltesek/nyomtatvanykitolto_programok).
A nyomtatvány elektronikus kitöltését ezúttal is aktív súgó segíti.
(A nyomtatvány és kitöltési útmutatója előzetesen, tájékoztató jelleggel 2014. szeptember 1-
jétől a honlapon elérhető.)

A SZAMLAZO nyomtatvány elektronikus úton az ügyfélkapun keresztül, illetőleg papír 
alapon nyújtható be 2014. október 1-jétől az állami adóhatóságnak.

Nemzeti Adó- és Vámhivatal




A Számlázz.hu minden felhasználójának segítséget nyújt a bejelentési kötelezettség teljesítéséhez. Részletek rövidesen itt (blogunkban), Facebook oldalunkon, de regisztrált felhasználóinkat emailben is tájékoztatjuk.

Saját számlakibocsátó fiók regisztrációjához: kattints ide.



Bejelentési kötelezettség

$
0
0
Talán már mindenki számára ismert tény, hogy a kormányzat döntése értelmében* a számlázóprogramok használatát a jövőben be kell jelenteni az adóhatóság felé.


Ennek lényege dióhéjban:
  • rendelet hatályba lépése: 2014. október 1.
  • mind a számlázóprogram használatának kezdetét, mind pedig a befejezését be kell jelenteni a NAV felé
  • a bejelentési kötelezettséget 30 napon belül kell teljesíteni
  • az október 1-n már használatban levő számlázóprogramok esetén ez a határidő 45 nap

Ez azt jelenti tehát, hogy a Számlázz.hu rendszerét már használó vállalkozásoknak a bejelentést október 1. és november 15. között kell megtenniük.

A bejelentés elektronikus úton, az Ügyfélkapun keresztül történik (ahogyan az adóbevallások benyújtása is). Jelen cikk írásakor (2014. szeptember 15.) a NAV még nem készítette el azt az űrlapot, amelyen a bejelentést teljesíteni lehet.

A Számlázz.hu segít!


1. Minden regisztrált vállalkozás részére biztosítjuk a bejelentéshez szükséges adatfájlt. Ez az adatfájl a szokásos módon betölthető lesz az Ügyfélkapuba, így a bejelentési kötelezettség pár perc alatt teljesíthető.

2. Az adatfájl letölthető lesz a számlakibocsátó fiókodból, továbbá segítünk abban is, hogy ezt a lehető leghatékonyabban eljuttasd könyvelődhöz.

3. Az aktuális teendőkről folyamatosan tájékoztatunk (email).

4. Ma - 2014.09.15. - még nincs teendőd: egyrészt a bejelentési intervallum kezdetéig még több mint két hét van hátra, másrészt a bejelentéshez szükséges adatlapot sem készítette még el a NAV.

Ne felejtsd el: nem vagy egyedül!

Ha kérdésed van, tedd fel ügyfélszolgálatunknak: kattints ide.

Ha nincs még számlakibocsátó fiókod, és nem szeretnél lemaradni a bejelentéssel kapcsolatos támogatásról, akkor

regisztrálj ingyenesen 2 perc alatt: KATTINTS IDE.




Vidáman utálkozni?

$
0
0
Mindannyiunk életében vannak nemszeretem dolgok, amiket mégis meg kell tennünk.

Sokszor halogatjuk ezeket a dolgokat, ameddig csak lehet.

A piros lámpánál azonban muszáj megállni.

Számlázni is muszáj.

Ki kellene találni valamit, ugye?

De mi lehet unalmasabb a piros lámpa előtt ácsorgásnál? Vagy kinek van kedve a számlázással piszmogni?

Mégis... lehet, hogy van orvosság mindezekre?

Szerinted?





Kérlek, mindig állj meg a piros lámpánál. És ha nincs még számlakibocsátó fiókod, szánd rá azt a 60 másodpercet, és regisztrálj itt: KATTINTS IDE. :)

Számlázók bejelentési kötelezettsége

$
0
0
A számlázóprogramokkal kapcsolatos NAV bejelentési kötelezettségről részletesen írtunk ittés itt.

A bejelentésre rendelkezésre álló 6 hetes idősáv 5 nap múlva kezdődik (október 1.).

Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.

A bejelentési kötelezettség intervalluma október 1. és november 15 közé esik. Ez azt jelenti, hogy a bevallási kötelezettségének ezen az intervallumon belül kell eleget tenni, legkésőbb 2014 november 15-ig.

Az adóhatóság egyelőre nem bocsátotta rendelkezésünkre a bejelentéshez szükséges elektronikus nyomtatványt. Amint ez megtörténik, a Számlázz.hu azonnal segítséget nyújt a bejelentés teljesítéséhez.

A bejelentéshez szükséges, pontos adatokkal kitöltött nyomtatványt rövidesen letöltheted számlakibocsátó fiókodból, sőt, azt elküldheted egyenesen a könyvelődnek.

Az aktuális teendőkről emailben folyamatosan tájékoztatunk.

A lényeg tehát:
  • a bejelentési kötelezettség valós határideje 2014. NOVEMBER 15.
  • egyelőre nincs teendőd
  • a szükséges teendőkről és határidőkről folyamatosan tájékoztatunk

Számlaértesítő és díjbekérő értesítő

$
0
0
A számlakibocsátó fiókodon keresztül a kibocsátott számláid és díjbekérőid könnyedén elküldheted vevődnek. Ezt az értesítőt nevezzük számlaértesítő emailnek.

Az értesítő elküldése valahogy így néz ki:



Ez gyakorlatilag egy olyan email-küldő ablak, ahol a számlát az email mellékleteként küldhetem el a vevőnek. Látható, hogy küldés előtt az email tárgya és szövege szabadon módosítható.

Mielőtt megnéznék, hogy a felajánlott sablonszövegeket hol lehet beállítani, tekintsük át a rendszer által küldött email értesítők típusait.
  1. Számláról a számla elkészítését követően számlaértesítő emailt küldhetünk.
  2. Kifizetetlen számláról (utólag) küldhetünk fizetési felszólító emailt.
  3. Az elkészített díjbekérőről küldött email neve: díjbekérő értesítő.
  4. Ha a díjbekérő kiegyenlítése nem történt meg, akkor a díjbekérő utólagos küldése: díjbekérő emlékeztető.
Email küldésekor valójában szabadon dönthetünk arról, hogy:
  •  a számláról számlaértesítő emailt küldünk vagy fizetési felszólító emailt.

A két email értelemszerűen más szövegezésű.

Díjbekérő küldésekor szintén választhatunk, hogy:
  • díjbekérő értesítő emailt küldünk, vagy (kifizetetlen díjbekérő esetén) inkább díjbekérő emlékeztető emailt.
A számla/díjbekérő küldésekor a jobb felső részen tudunk megváltoztatni az értesítő email típusát:




...és vissza:



A négyféle email értesítőhöz négy különböző sablonszöveget lehet megadni a beállítások varázsló hatodik lépésénél:



Külön szeretném felhívni a figyelmet a Számlázz.hu által nyújtott kényelemre:
  1. Az értesítő emailek szövege és tárgya egy ajánlott sablonszöveg, amelyet a beállítások oldalon tetszőlegesen megváltoztathatsz.
  2. Az általad megadott egyedi sablonszöveget ismét módosíthatod (ha szeretnéd) közvetlenül az email elküldése előtt.
  3. A sablonszövegekben használhatod a [vevőneve] címkét: a Számlázz.hu az emailben ezt automatikusan kicseréli majd a vevőd nevére
Így lesznek egyediek és kedvesek még a számlaértesítő emailjeid is. Számlázásra fel!



Nincs még számlakibocsátó fiókod? KATTINTSés SZÁMLÁZZ!





Bejelentési kötelezettség nyomtatványa

$
0
0
Megkezdtük a bejelentési kötelezettséghez tartozó NAV nyomtatvány begyúrását a Számlázz.hu rendszerébe. Külön rész szolgál a használat megkezdésének bejelentésére, és külön rész arra, ha befejezed egy számlázó használatát.



Nézzük csak meg jobban a bejelentési rész legelső rubrikáját!




Mit jelenthet a "Használatba vétel bejelentésének törlése" opció, ha külön rész szolgál a kijelentkezésre? Ötleteket kommentként várunk, feketeöves könyvelők hagyjanak egy kis időt a többieknek. :-)




Bejelentési kötelezettség megoldva

$
0
0
A Nemzetgazdasági Minisztérium által előírt bejelentési kötelezettséget a Számlázz.hu-val könnyedén teljesítheted.
  1. Jelentkezz be a számlakibocsátó fiókodba.
  2. A menüben kattints a Számlázó bejelentése feliratra.
  3. Küldd el könyvelődnek a bejelentéshez szükséges adatfájlt.
A bejelentés határidejére figyelj oda:
  • ha 2014 október 1. előtt regisztráltál, akkor a határidő 2014. november 15.
  • ha 2014 október 1-n (vagy utána) regisztráltál, akkor a bejelentést 30 napon belül kell megtenned

Ha kérdésed van: tedd fel nekünk, szívesen segítünk (itt a blogcikk alatt vagy Facebook oldalunkon).



Nincs még számlakibocsátó fiókod? Regisztrálj fél perc alatt pár kattintással: REGISZTRÁLOK.



Nincs több kifizetetlen számla!

$
0
0
De legalábbis jóval kevesebb, hiszen a Számlázz.hu automatikus fizetési felszólítást küld vevőjének. Megmutatjuk, hogyan tudod testreszabni, hogy mikor és milyen szövegezéssel menjenek ki az értesítők "emlékezetkiesésben" szenvedő vevőid felé.

A beállítások között megadhatod, hogy a fizetési határidő lejáratát követő hányadik napon küldjön a Számlázz.hu értesítő e-mailt nem-fizető vevődnek.





A rendszer mind a lejárt fizetési határidejű számlákról, mind pedig a díjbekérőkről e-mailt küld vevődnek a megadott napokon.

FONTOS! Csak az itt beállított napokon küld fizetési felszólítást az automata, tehát az ennél régebben lejárt számláidat ez a beállítás nem érinti.

A felszólító emailek szövege és tárgya testreszabható: külön a számlákról küldött fizetési felszólítás, és külön a díjbekérőkhöz tartozó ún. díjbekérő értesítő.



Látszik, hogy négyféle email szöveg adható meg:
  1. A számla első küldésekor számlaértesítő emailt küldünk. Ez általában rögtön a számla kibocsátásakor történik.
  2. Később (ha a vevő nem fizet) akár kézzel, akár automatikusan küldhetünk számla fizetési felszólítást.
  3. A díjbekérő elkészítésekor az ügyfélnek díjbekérő értesítőt küldünk.
  4. Ha a díjbekérőt a fizetési határidőig nem fizeti ki, akkor - kézzel vagy automatikusan - küldhetünk részére díjbekérő emlékeztetőt.
Az automatikus küldés csak a 2. és a 4. pontokat érinti: a rendszer a számlákról fizetési felszólítást küld, az elfelejtett díjbekérőkről pedig díjbekérő emlékeztetőt.

Ne felejtsd el, hogy az automatizmustól függetlenül te magad is bármikor küldhetsz értesítő emailt számláidról és díjbekérőidről. Erről részletesen olvashatsz korábbi cikkünkben.

A lényeg tehát: akár kézzel, akár az automatikus értesítést beállítva, de a kifizetetlen számláidról folyamatosan küldhetsz fizetési felszólítást feledékeny vevőidnek. Szerintünk válaszd az automatikus funkciót: dolgozzon helyetted a Számlázz.hu! Közben pedig gondolkodjunk el közösen, nem hiányzik-e valaki a lenti képről (szerintünk igen: TE :)   ).

  1. Regisztrálj saját fiókot itt: KATTINTS IDE.
  2. Állítsd be az automatikus email-küldést.
  3. Dőlj hátra a tengerparton :)





Kézi számlatömb használatának feltételei

$
0
0

Idén nyáron változott meg az a rendelet, amely pontosan előírta a kézi számlatömb használatának feltételeit. Röviden összefoglaljuk, mi is kell ahhoz, hogy egy kézzel, számlatömbből kibocsátott számla megfeleljen az adóhatóság kívánalmainak.


Három fő követelménynek kell megfelelni:

  1. A nyomtatványt nyomdai úton, az adóhatóság által előre kijelölt sorszámtartományban kell előállítani. A sorszámtartománynak folyamatosnak kell lenni (kihagyás és ismétlés nélkül).
  2. A nyomtatvány beszerzéséről a számlakibocsátónak számlával kell rendelkeznie.
  3. A belső nyilvántartásban a nyomtatványt szigorú számadású nyomtatványként kell kezelni.

A kézi számlatömbben szereplő sorszámtartományt az adóhatóság közzéteszi a honlapján.

A számlatömb vásárlásakor a vevőnek az adóalanyiságát igazolnia kell. Az új rendelet ennek módjaként már nem tartalmazza (példaként sem) az aláírási címpéldány vagy a cégbíróság végzés bemutatásának kötelezettségét.

A számlatömb vásárlásáról szóló számlának tartalmaznia kell a nyomtatvány megnevezése mellett az első és az utolsó sorszám megjelölését, továbbá a vevő (számlakibocsátó) adószámát is.

A számlatömböt szigorú számadású bizonylatként kell nyilvántartani, részletezve a következőadatokat:

  • a számlatömb sorszámtartománya az első sorszám és az utolsó sorszám megjelölésével
  • a számlatömb beszerzését igazoló számla sorszáma
  • a számlatömb beszerzésének dátuma
  • a számlatömb felhasználásának időtartama (az első kibocsátott számla dátumától az utolsó kibocsátott számla dátumáig)
  • a számlatömb kiselejtezésének dátuma


Ugye milyen egyszerű? Nem. Egyáltalán nem egyszerű. Viszont tele van banánhéjakkal.


Ennél SOKKAL egyszerűbb regisztrálni egy online számlakibocsátó fiókot.Mutatjuk:



Próbáld ki! KATTINTS IDE.



Kisokos: számlázók bejelentési kötelezettsége

$
0
0
"Minden, amit tudni akartál a számlázóprogramok bejelentési kötelezettségéről, de soha nem merted megkérdezni."

1. Hová kell bejelenteni a számlázóprogram használatát?


A adóhatóság felé kell megtenni a bejelentést (NAV).

2. Ha abbahagyom a számlázást, azt is be kell jelenteni?


Igen. A számlázószoftver használatának megkezdését és befejezését is be kell jelenteni.

3. A bejelentést papíron be lehet küldeni a NAV-nak?


Nem. A bejelentést csak elektronikus úton lehet megtenni.

4. Hogyan kell a bejelentést megtenni?


Az adóhatóság által fejlesztett Általános Nyomtatványkitöltő program segítségével (ÁNYK).

5. Milyen adatokat kell beküldeni?


Online számlázóprogram esetén a beküldendő adatok:
  • számlázóprogram neve és elérhetősége: Számlázz.hu, www.szamlazz.hu
  • szolgáltatást nyújtó cég neve és adószáma: KBOSS.hu Kft., 13421739-2-13
  • szolgáltatás igénybevételének napja: a számlakibocsátó fiók létrehozásának dátuma

6. Mi a bejelentés határideje?


Ha a regisztráció 2014. október 1. előtt történt, akkor a bejelentés határideje 2014 november 15.

Ha a regisztráció 2014. október 1-jén vagy azt követően történt, akkor a bejelentést 30 napon belül kell megtenned.

7. Hogyan jutok hozzá a bejelentendő adatokhoz?


A Számlázz.hu esetében egy külön erre a célra létrehozott oldalon: https://www.szamlazz.hu/bejelentem Még NE kattints, fontos információk lejjebb!

8. Tehát a fenti adatokat kell bepötyögni valakinek a NAV bejelentő programjába?


A "bejelentő program" becsületes neve: ÁNYK, és nem csupán a számlázóprogram bejelentésére szolgál, de minden egyéb adóbevallást is ezen keresztül lehet (elektronikusan) benyújtani az adóhatóságnak. Az ÁNYK-t a könyvelők profi módon, napi rendszerességgel használják: azt javasoljuk, hogy a bejelentési kötelezettség teljesítését bízd a könyvelőre.

9. Nincs könyvelőm. Mit tegyek?


Lehetséges, hogy ideje "beszerezned" egyet. Szerencsére pont van egy remek útmutatónk arról, hogyan válassz könyvelőt: kattints ide (új ablakban nyílik). A választás előtt beszélj ismerőseiddel: egy jó ajánlás mindennél többet ér. Végső esetben indulj el innen: http://konyveles.lap.hu/ .

Magad is bejelentheted a számlázód használatát, de ehhez telepítened kell az ÁNYK-t. Innen indulj el: ÁNYK telepítése (előtte kapcsold be a biztonsági övedet).

10. Mégis, hogyan fogjak hozzá a bejelentéshez?


A Számlázz.hu segít! A fent említett ÁNYK programba be lehet tölteni a szükséges adatokat olyan módon, hogy még gépelned sem kell (a könyvelőd számtalanszor alkalmazza ezt a módszert mindenféle bevallásoknál). Ehhez a bejelentendő adatokat egy adatfájlban kell a könyvelőd rendelkezésére bocsátanod. Ez a Számlázz.hu esetében egy kattintás!

Direkt erre a célra létrehoztunk egy képernyőt. Így néz ki:


Látogasd meg ezt az oldalt (link lejjebb), majd pedig:
  1. Ha van könyvelőd, akkor kattints az "Elküldöm a könyvelőmnek" gombra.
  2. Ha magad szeretnéd elvégezni a bejelentést, akkor kattints a másik két gomb közül a megfelelőre (emailben kéred vagy közvetlenül letöltöd).
  3. Ha valamilyen ok miatt nem kérsz adatfájlt (hanem kézzel akarod bepötyögni az ÁNYK-ba), akkor a szükséges adatokat az oldal legalján találod (szövegesen).

Most pedig látogasd meg a fenti képernyőt és küldd el az adataid a könyvelődnek. Hálás lesz érte!

Irány a bejelentési oldal: KATTINTS IDE!

Ha további kérdésed lenne, tedd fel itt a cikk alján: nagyon rövid időn belül válaszolunk.


Viewing all 237 articles
Browse latest View live