Quantcast
Channel: Számlázz.hu blog
Viewing all 237 articles
Browse latest View live

"Papíralapú számlát kérek"

$
0
0

Menj ki az erdőbe. Vágj ki egy fát. Cipeld el egy üzemig. Aprítsd össze apró kis darabkákra. Ne fűrészpor legyen, hanem kis rostok. Áztasd, préseld, színezd, fehérítsd, vegyszerezd, lapítsd, nyújtsd, szárítsd. Ez a papír.


Áss egy lyukat a földbe. Mássz le a föld alá, de több száz méterre. Rég elmúlt idők hatalmas páfrányait találod ott összenyomva és megfeketedve. Kapard ki, rakd csillékbe és talicskázd a felszínre. Őröld finom porrá. Vegyszerezd, zömítsd, lazítsd. Szálljon, mégis tapadjon. Töltsd kis dobozkákba. Ez a nyomtatótoner.


Készíts egy dobozt. Legyenek benne görgők, amelyek behúzzák a papírlapot. Tedd bele a festékes tonert. A szerkezet ügyesen szedje ki a festékport a kis dobozból, és kenje a papírra. A papírt közben melegítsd fel: így sülnek rá a betűk. Ez a lézernyomtató.


A papírt tedd borítékba. Dobd be egy nagy piros ládába. Emberek kiszedik majd, központi helyre szállítják. Hangyaként rendezgetik kis dobozba, nagy zsákba. Megint szállítják, végül nagy bőrtáskába teszik. Kerékpárral hozd ki hozzám. Dobd be a levélszekrényembe.


És hogy miért írunk erről?


Érdekességként kaptuk egy Számlázz.hu-t használó vállalkozástól:






* a kép forrása: https://twitter.com/szoges



Tudtad, hogy nálunk az e-számla mindössze 6 Ft/db?
Tudtad, hogy a regisztráció ingyenes?
Tudtad, hogy most azonnal te is e-számlázhatsz?


"Nem a nagy hal eszi meg a kicsit, hanem a gyors a lassút”

$
0
0
Közös kulcsszavunk, az októberi Számlázz.hu Műhely (egyik) megfejtése az innováció lett - ma délelőtti beszélgetésünk során kiderült, hogy azok a mára sikeres vállalkozók, akik kiálltak a többiek elé megosztani saját történetüket, a megújulás művészetét fejlesztették és fejlesztik magukban folyamatosan.

Hittel, kitartással, akár őrült elszánással tolják előre a bizniszt, ötletüket, a stratégiát, és akár a piac, saját üzlettársaik, vagy családjuk értetlenségének ellenében is... Ha így tesznek, és közben képesek a megújulásra is, akkor egy mágikus pillanatban egyszercsak elkezd összejönni, és szép lassan kiderül, helye és piaca van az elképzelésüknek... Nem ellentmondás ez? Hogyan találkozik vajon a határozott, makacsul eltökélt cél, és a környezethez, a piac igényeihez való folyamatos alkalmazkodás? Valószínűleg ez az a titkos együttható, amit mindenki csak a saját vállalkozásában tud kikísérletezni, amit senki nem fog neked receptre átnyújtani.

Amit viszont át tudtunk nyújtani a ma délelőtti Műhelyen, az három emberi történet, három márka, három valódi vállalkozás felépülésének útja, a hallgatók pedig magukra ismertek bennük, új ötleteket, és rengeteg inspirációt kaptak. Hamarosan láthatjátok filmen is az eseményt, addig is íme egy rövid élménybeszámoló, a legfontosabb tanulságokkal:

Feszült figyelemmel hallgattuk ötvenen Dobosi Győzőt - aki a poszt címadó mondatát is kimondta -, Bertényi Gábort, aki élete második jelentős márkáját építette fel, és Kaldeneker Györgyöt, aki szakácsként, "híres emberként"és vállalkozóként is egyaránt nagyot alkot. Lugosi Viktória, aki a beszélgetést nemcsak moderátorként, hanem maga is vállalkozóként élte át, az innováció szót ragadta meg a három gasztro-vállalkozás képviselőjének történeteiből. Arra volt kíváncsi, hogy hogyan ragadható meg a pillanat, amikor az elképzelésünkre már nyitott a piac, viszont még nem telített vele. A Házikóéppen azon a ponton van, amikor "kicsit megszeppenve" egyedüli képviselője egy apró niche-nek (háztájit a városba), ehhez két év alatt négyszer hangolták át a vitorlákat. A Dobosi Pincészeta bioborokkal szintén épp átbucskázott a túloldalra, ahol már van kereslet, de azt még csak ők tudják nagyban kiszolgálni: három évig kellett erre a saját szőlőjüket előkészíteni, amit csak vakhittel lehet megcsinálni, hiszen a jövőbe nem láthattak. Ezalatt persze a környék többi borászával is összefogva már nagyot nőttek, de saját bőrükön tapasztalták meg a váltást: a "bio" csak 2013 óta nem szitokszó.

Kaldeneker György a szakértelem mellett tette le a voksát - egyszer egy versenytársa megkérdezte tőle, miért van az, hogy a Kaldeneker-lekvárok finomak, az övéi viszont nem? Mi az eredeti szakmája, kérdezett vissza a Kaldeneker Lekvárosház vezetője. Főkönyvelő - hangzott a válasz. Na igen, bruttó 45 év a konyhában bizony beérleli a szakértelmet. Az, hogy aztán ez vállalkozói szakértelemmel is párosul, újabb kérdés...

Összefognál a versenytársaiddal? 


Dobosi Győző tanácsa szerint: igen, tégy így! A Balaton-környéki borászoknak legalábbis elemi érdekük összefogni, mert közösen sikeres borvidékké varázsolhatják saját otthonukat - és ha vendégeiknek nemcsak a saját fehérjükből, hanem a szomszéd vöröséből is tudnak jót ajánlani, akkor azok jövőre is visszajönnek, de talán már nemcsak a családdal, hanem hozzák magukkal az egész nyolcvanfős cégüket, ahonnan aztán megint jönnek újabb családok, újabb ismerősök... (Nem is kell messzire menni jó példáért, ha csak a képen a Győző mellett ülő úriember, Bertényi Gábor történetére gondolunk, látjuk, mennyire így működik: hol volt még romkocsma-kultúra a pesti belvárosból, amikor a Szimpla megnyitott, és milyen gyönyörűen virágzó bulinegyeddé változott a környék egy évtized alatt. A Szimpla pedig ma is virágzik, és továbbra is az egyik leginnovatívabb intézmény a környéken.)

Vállalkozóként ismerősek neked ezek a mondatok?


  • "Kezdek ügyesebben talpra állni."
  • "5 hónapon belül a teljes üzletmenetet kellett újraépíteni."
  • "Néha belegondolok, hogy mi lett volna, ha..."
  • "Büszke vagyok arra, hogy saját kezűleg, saját tudásból hoztam létre az egészet!"
  • "Tartalékokkal, türelemmel, és erős rugalmassággal kell rendelkezni."
  • "Az információs korszakban nem a legnagyobbnak kell lenni, hanem jó marketinges, remarketinges kell!"
  • “Nem látjuk, hogy milyen dinamikával bővül a piac, mennyi potenciál van még benne."
  • "Voltak melléfogások, néha berendeltem nagyobb készletet, ami aztán nem fogyott úgy."
  • Ha a másik tudja, amit én tudok, az nem rossz, hanem jó - ha a Mekivel szemben kinyit a BurgerKing, az nem konkurencia, hanem a városnak ott lesz a kajás negyede.” 
És így tovább, sok-sok-sok tudás és tapasztalat, nameg kísérletezés, egészen addig, amíg egyszercsak át nem fordul valami - egyre több napot zársz azzal, hogy ma összejött, amit terveztél, egyre több hónapot pozitívban, egyre több évet még komolyabb tervekkel, elégedettséggel, egyre több partnerrel valódi bizalmi, baráti viszonyban... Mert ez megtörténik!

Köszi, hogy ott voltatok, mert a nemcsak a beszélgetés hasznos, hanem kóstolók is nagyon finomak voltak, mi például szuperjól éreztük magunkat!

Amúgy tudtad, hogy ezek a nagyszerű és sikeres vállalkozók 
mind a Számlázz.hu-val számláznak? :)

Te még nem vagy része a közösségnek? 
Ezen gyorsan változtathatunk, regisztrálj a Számlázz.hu-n! :)


Kövesd a híreinket a Facebook-on,
mert hamarosan Műhely-film-premier!



Papír alapú elektronikus szörnyszülött... :)

$
0
0
Ez a kacifántos történet még anno 2016 októberében kezdődött, amikor részt vettünk a NAV aktuális évvégi e-számlázással kapcsolatos fejtágításán.

Az előadást az adóhatóság legendásan legképzettebb e-számla szakértője, Czöndör Szabolcs tartotta, akivel már számos ponton kapcsolódott a Számlázz.hu élete - és bár komoly fenntartásokkal érkeztünk a teljes délelőttöt betöltő eseményre (vajon mit lehet ebből a témából ennyi órán keresztül kihozni...?), végül nem kellett csalódnunk.

Szabolcs az aktuális jogszabályi változások sivatagát valós NAV-ellenőrzések során tapasztalt érdekességek oázisaival frissítette fel, lebilincselő előadásában valódi szafari-élménnyel gazdagodhattak a résztvevők...

Egy példaként (természetesen név nélkül) ismertetett adóellenőrzés során akadtak munkatársai egy nagyon furcsa dokumentumra: ez a bizonyos dokumentum "azt állította magáról", hogy ő egy elektronikus számla. Szakértőnk szerint ez az elképesztő teremtmény valahogy így nézhetett ki (képünk illusztráció!):






Azt hiszem, erre mondják: fából vaskarika. :)

Valós e-számlának minősül-e egy ilyen "szörnyszülött"? Ehhez két feltételt kell teljesíteni.

1. A jogszabály szerint e-számla az, amit elektronikus úton bocsátottak ki és elektronikus úton fogadtak be.

2. Digitális dokumentum tárolása/megőrzése csak elektronikus aláírással és időbélyeggel ellátva lehetséges.

Ennek értelmében tehát valós, a jogszabályoknak megfelelő e-számla bocsátható ki kéziszámlatömbből is, ha:
  • a kéziszámlára minden szükséges tartalmi adatot ráírunk,
  • a kéziszámlát digitalizáljuk (pl. szkennelés pdf dokumentumba), és
  • ellátjuk digitális aláírással és időbélyeggel, majd
  • elektronikus úton továbbítjuk a vevő felé.
Bizony, a magyarok kreativitása nem ismer határt! :)

A rejtély megfejtése tehát, hogy vajon mit látunk a fenti képen, szörnyszülöttet, avagy elektronikus számlát-e, utóbbi a helyes válasz, ez valóban egy e-számlának minősíthető tárgy...

Más kérdés, hogy fenti hajcihőre semmi szükség, hiszen a Számlázz.hu-val néhány kattintással bocsáthatsz ki a jogszabályoknak mindig megfelelő e-számlát.


Vállalkozol a nagy kalandra? 


Érdekel, hogy ki nyerte a blogposzt által ihletett Facebook-játékot?
Kattints az oldalunkra, és kövesd a híreinket minden nap!








6 életmentő tipp a "konkurencia" megszelídítésére

$
0
0
Megbolondultatok? Már miért kéne nekem a konkurenciával foglalkoznom? És miért gondoljátok hogy a versenytársaim vadak?
Egyáltalán, miért tettétek idézőjelbe a konkurencia szót...?

Az októberi Számlázz.hu Műhely egyik szereplőjének gondolata mély benyomást tett sokunkra. De nemcsak Dobosi Győző "mániája" az összefogás, a beszélgetés hallgatóinak visszajelzéseiben is meglepően hangsúlyosan szerepelt az együttműködés gondolata, mint a tanulság, melyet örömmel visznek magukkal a Műhelyről. Üzletileg, iparágilag, emberileg: ha a versenytársainkat létünket fenyegető, acsargó vadállatok helyett a saját fejlődésünket segítő partnernek próbáljuk látni, iparágunk fejlesztésében való harcostársainkat, innovatív piaci szegmensünk fő üzeneteinek szószólóját, akkor máris megszűntek ellenfélnek lenni. A konkurencia fogalma átértékelhető, és piacunk szereplői valódi verseny-társainkká válnak utunkon. Ha jól tesszük a dolgunkat, létünket nem az ő felemelkedésük fogja veszélyeztetni, hanem éppen ellenkezőleg: emelkedünk együtt. Legalábbis a Számlázz.hu Műhely szereplőinek és hallgatóságának meggyőződése szerint...

Mit tehetünk hát azért, hogy konkurenciából társakat "varázsoljunk"?


1. Összefogás


Dobosi Győző, a családi vállalkozás marketingért és értékesítésért felelős vezetője arról mesélt, hogy mennyire szívügyévé vált az összefogás más Balaton-környéki borászatokkal. Oké-oké, ezt mindenki meg tudja tenni, de mi mögötte az érv? Győző szerint az, hogy ha versenytársaink akár le is előznek bennünket, "akkor is megmarad az identitásunk, nem kell a legnagyobbnak lenni". Egy erős, virágzó piacon (például egy tömegek által szenvedélyesen szeretett borvidéken) másodiknak lenni még mindig sokkal kifizetődőbb (és mennyivel jobb érzés...!), mint egy halódó szőlő szélén sírdogálni, vagy szenvedni az értékesítéssel, és közben szidni a rendszert, meg a szomszédot, meg aki épp kézre esik...


2. Információcsere


Maus András a Lovasok.hu alapító-tulajdonosa a kerekasztal-beszélgetés után osztotta meg velünk a gondolatait, melyeket Dobosi Győző inspirált:

"Engem nagyon foglalkoztat az együttműködés kérdése: a saját piacomon is nagy dilemma, hogyan tudunk együttműködni. Én magam a lovaséletben szeretném ezt létrehozni - a vállalkozók közötti információcserét, egymás megismerését, látogatását.

A Dobosi Pincészet is élt, és rendszeresen él ezzel a lehetőséggel: kitalálták más borászatokkal közösen, hogy minden egyes évben körbelátogatják egymás pincéjét a régióban, amiből valódi megismerés, közös érdekek, és közös érdekképviselet - vagyis közös fejlődés - is születhetett.


3. Nézd másképp!


Dobosi Győző hozta be az ismert példát, hogy ha az egyik gyorsétteremlánc mellett közvetlenül a másik is éttermet nyit, akkor az nem konkurencia, hanem a városnak ott lesz a kajás negyede - nekik ugyanez él a fejükben a balatoni régió borászataival kapcsolatban. Mi kellett hozzá? Csak egy picit más szemlélet!
Végig tudod gondolni a saját piacodat ugyanebből a szempontból?


4. Bíztatás


Elsőre viccesen hangozhat, amit a kerekasztal-beszélgetés másik résztvevője, Bertényi Gábor osztott meg a Házikó piaci helyzetéről: “konkrét konkurenciánk nincs – nem büszkén mondom, hanem megszeppenve”.
A Házikó ugyanis rendszer szintű kitörési esélyt nem kínál jelenleg a vidéknek, egyetlen olyan vállalkozásként, amely kisebb gazdaságok terményeit hozza el a városlakóknak, nincsenek elegen ahhoz, hogy piacot hozzanak létre, "ezért is bíztatunk mindenkit, hogy menjenek oda a gazdákhoz, gazdaságokhoz, és csináljanak ilyet. Ennyiben kicsit rossz, hogy nincsen konkurenciánk, még kicsit egyedül érezzük magunkat ebben a szűk niche piacban” - mesélt jelenlegi erőfeszítéseikről a Házikó (és korábban a Szimpla) alapítója.


5. Előrelátás


Persze nem vagyunk jósok, és nem is tudjuk előre kiszámítani a világ, a gazdaság, a piac változásait. Viszont - és ez megint a Házikó saját tapasztalata - ha van egy megérzésed, egy sejtésed, egy vágyad, azzal igenis haladj tovább, mert ezekből az őrült sugallatokból lesz Apple-birodalom, Patagonia-idea, Facebook-világkorszak... Bertényi Gábor még mindig az alapozás fázisában látja a Házikót, de már látja, hogy kirajzolódtak az alapok körvonalai, és mennek tovább, méghozzá a hamarosan felnövekvő piac-társaikkal karöltve: “Nem látjuk, hogy milyen dinamikával bővül a piac, mennyi potenciál van még benne. Azt hittem 2012-ben, hogy 2016-ban erről már nem kell beszélni, remélem 2020-ban már tényleg nem kell.



6. Empátia


Lugosi Viktória nemcsak hihetetlen inspirálóan irányította a kerekasztal-beszélgetést, hanem maga is kapott néhány fontos megerősítést vállalkozóként, a kaviart.eu vezetőjeként, a vállalkozói lét nehézségeiről. Az a meglátása, amely szerint valójában itt mindenki valamilyen innovációval lépett piacra, megmagyarázza a közös tapasztalatot: a siker nem következik semmi másból, előzményekből, historikus adatokból, előttünk járt úttörők erőfeszítéseiből, mint saját kísérletezésből, és rengeteg munkából. A beszélgetés végén így foglalta össze saját érzéseit: "Nagyon jó volt hallani, hogy mennyi kudarc vezet el végül a sikerhez - hatalmas megerősítést jelent, hogy más se annyival ügyesebb, másnak sem jön kapásból a siker." Az, hogy beleképzeljük magunkat a versenytársaink - és más vállalkozók - helyzetébe, empátiával és megértéssel fordulunk a mások küzdelmei felé, és megérezzük: ő is ugyanúgy bajlódik és lépeget lépcsőről lépcsőre, mint én magam, megláttatja velünk saját erőfeszítéseink természetességét. Így amellett, hogy átütő erejű felismerésekhez juthatunk, sokkal nyugodtabban, ellazultabban, és sokkal több örömmel dolgozhatunk tovább...


Csináltunk valamit a konkurenciával? Végső soron semmit - saját magunkban alakítottuk át a versenytárs képét egy barátságos, támogató partnerré.


Szeretnél csatlakozni az innovatív, profi vállalkozók közösségéhez? 








11 év

$
0
0
Tegnap este egy igazán jó hangulatú beszélgetésen vettem részt az Online Katapult stúdiójában. A beszélgetést élőben közvetítették az Online Katapult Facebook oldalán, volt tehát az egészben egy pici tévé-hangulat. A lényeg azonban az, hogy elég jól "működött a kémia", sőt, nem csak a stúdión belül voltunk egy hullámhosszon, de valahogyan a nézőkkel is. Emiatt az egyórás műsor végig színvonalas és érdekfeszítő lett, ami a számlázás száraz témakörét tekintve - szerintem - szép teljesítmény.



A műsor elején végigszaladtunk a Számlázz.hu rövid történetén. Az indulás 2005-ben, közel ezer vállalkozás 5 év alatt, majd a "katapult": hogyan kapcsoltunk hiperűrsebességre az elmúlt 6 év alatt, hogyan értük el a jelenlegi 34 974 vállalkozástés a közel 15 millió kibocsátott számlát.

Aztán persze végigmentünk az összes előnyön, amit a Számlázz.hu nyújthat egy vállalkozónak, aki a viharos magyar tengeren próbálja egyenesben tartani a hajóját.

Az adás után Zsolt (a műsorvezető) megkérdezte tőlem, mennyit készültem a beszélgetésre. Hetykén vetettem oda: pár órát. Aztán elbúcsúztunk, és a lépcsőházban lefelé ballagva arra gondoltam, hogy nem mondtam teljesen igazat. Erre a beszélgetésre 11 évet készültem.

Hiszen a műsorban benne volt mindaz a tapasztalat, munka, verejték, vidámság és katarzis, amit a Számlázz.hu-nál átéltünk az elmúlt 11 év alatt. Mert az út a fontos, nem pedig a megérkezés :)


Nézd meg a tegnapi adás felvételét, és csatlakozz hozzánk. 
Hiszen nálunk minden csak pár kattintás!



Regisztrálj magadnak saját ingyenes számlakibocsátó fiókot, 


Mi történik a nyugtafecnikkel?

$
0
0
Figyelem! Ez a cikk a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat tartalmaz. Gyengébb idegzetű olvasóink kérem kattintsanak ide!

Lehet, hogy eddig nem tudtad vagy nem gondoltál bele, hogy valójában mi történik a nyugtafecnikkel, de most tényekkel támasztjuk alá, miért fontos az e-számlázás. Igen, 2016-ban Magyarországon mindez megtörténhet! Íme!


Felnyársalt nyugtafecnik egy budapesti szórakozóhelyen.

A képet egy - biztonsági okokból meg nem nevezett - budapesti szórakozóhelyen rögzítettük. A felnyársalt nyugták látványát nem enyhíti sem a jobb felső sarokban kucurgó két kabalaállat, de még az éles szeműek által felfedezett Tikkadt Szöcske nevű üdítőital sem.

Tudtad, hogy online pénztárgép vásárlása helyett adhatsz számlát?

Tudtad, hogy a számláid boldogan archiválódnak számlakibocsátó fiókodban?

Tudtad, hogy 2 kattintással létrehozhatod számlakibocsátó fiókodat?


Ne kockáztass! Számlázz.hu!








Kötelező-e feltüntetni a számlán az egyéni vállalkozó igazolvány számát?

$
0
0
Sokszor elhangzik a kérdés: fel kell-e tüntetni a számlán az egyéni vállalkozói igazolvány számát?

Legelőször szögezzük le: az egyéni vállalkozó adószámátminden esetben fel kell tüntetnia számlán.

De mi a helyzet a vállalkozói igazolvány számával?

Valójában az, hogy az egyéni vállalkozói igazolvány kiváltása nem kötelező. Ebből következően nem lehet kötelező ennek feltüntetése a számlán, hiszen jogszerűen és legálisan számlázhat olyan egyéni vállalkozó, akinek nincs is vállalkozói igazolványa.

A vállalkozói igazolvány száma azonban nem más, mint a vállalkozó nyilvántartási száma. Azt vajon kötelező feltüntetni a számlán?


Erről a számla kötelező tartalmi elemeit leíró jogszabály (áfatörvény) nem tesz említést, ugyanakkor szerepel benne a következő kitétel:
"177. § Törvény a számla adattartalmára további rendelkezéseket is megállapíthat"
És bizony van is olyan egyéb törvény, amely kibővíti a számla kötelező adattartamát:
"16. § (4) Az egyéni vállalkozó gazdasági tevékenysége során az „egyéni vállalkozó” megjelölést (vagy annak e.v. rövidítését) és nyilvántartási számát neve (aláírása) mellett minden esetben köteles feltüntetni."
írja a 2009. évi CXV. törvény.

Ez az oka annak, hogy az egyéni vállalkozó a nyilvántartási számát (ami egyben a vállalkozói igazolványának száma) köteles feltüntetni a számlán.

A Számlázz.hu esetében a regisztráció során megadhatod a vállalkozói igazolványod számát:


Az így megadott adat a számlakibocsátó neve mögé kerül, és a beállítások között bármikor változtatható.



Kérdésed van? Tedd fel itt a blogcikk alatt, szívesen válaszolunk!


Nincs még saját számlakibocsátó fiókod?


Kiemelt pillanatok: 09:53 - 12:11

$
0
0
A Számlázz.hu történetében sokkal több az ünnep, mint a probléma, hétfő reggel viszont többen velünk együtt tapasztalhattátok meg első (és reméljük egyben utolsó:) ) nem-tervezett, kétórás leállásunkat.

Fontosnak tartjuk, hogy erről a kiemelt pillanatról, ahogy nagy büszkeségeinkről is, háttérinformációt adjunk nektek - mert mi rengeteget tanultunk belőle, és azt gondoljuk, hogy nektek is hasznos lehet benézni a kulisszák mögé.



A Számlázz.hu-nál a felhasználók biztonságát első számú prioritásként kezeljük. A számlaadatokhoz ezért kizárólag egy tűzfal nevű átjárón vezet az út. Ma reggel 09:53-kor a tűzfal egyik hardver-eleme meghibásodott, és leállt, így a belső szervereink elérhetetlenné váltak.

Mit kell erről a leállásról tudni:
  1. Adatszervereink tükrözött túlbiztosítással működtek és működnek.
  2. A tűzfal hardverét ért hiba nem volt hatással az adatok és a számlák, valamint a rendszer egészének biztonságára.
Mindez természetesen nem mentség, és pontosan tisztában vagyunk azzal, hogy átmeneti fennakadást okoztunk azoknál a cégeknél, ahol az üzletmenet gyakorlatilag a számlázásra épül.

Amire az eddigieknél is komolyabb fókuszt teszünk, az az, hogy minden hasonló  - és ehhez még csak nem is hasonló, teljesen elképzelhetetlennek tűnő - helyzet megoldására előkészülünk, és biztosítjuk, hogy bármi történik bent, a gépházban, abból ti semmit ne érzékeljetek.

Fontosnak tartjuk kimondani: elnézést kérünk minden felhasználónktól, akiknek a leállás lassította a munkáját!

Azt láttuk, hogy megkaptuk a tőletek kért türelmet, és a bizalmat az iránt, hogy az elmúlt 11 év után a következő 111 évben sem fogunk hasonló problémába ütközni közös munkánk során.





5 szolgáltatás a tökéletes webáruházhoz

$
0
0
Összeszedtük egy csokorba azokat a szolgáltatásokat, amelyek segítségével felépíthetsz egy tökéletes webáruházat.

Mi számít tökéletesnek? Véleményünk szerint az, ha nem te, vagy a munkatársaid dolgoznak, hanem amikor csak lehet: gépek. Ráadásul olyan módon, hogy a költségeidet a lehető legalacsonyabban tartsd.

Lássuk tehát azokat a tippeket és trükköket, amelyek mögött minden esetben egy Számlázz.hu-s szolgáltatás áll, és amelyek nemcsak megkönnyítik az életedet, és olcsóvá teszik az üzemeltetést, de egyben élvezetessé is válik az e-biznisz.




1. Számla Agent

Az első és legfontosabb: ne kézzel számlázz, hanem a Számla Agent nevű szolgáltatásunk segítségével számlázzon maga a webáruház (vagy akár a webáruház mögötti ún. "back office" rendszer). Ha jól végzed a dolgod (és persze hogy jól végzed!), akkor a kézi számlakibocsátást előbb-utóbb nem fogod bírni.


2. Díjbekérő

Ha megteheted, először díjbekérőt bocsáss ki a vevőd felé. A díjbekérő nem számviteli bizonylat, hanem egy egyszerű fizetési értesítő. Így ha a vevőd esetleg nem fizet, akkor sem adófizetési, sem sztornózási kötelezettséged nem jelentkezik.

3. Visszajelzés a számla kifizetettségéről (IPN)

Ha a díjbekérőt kifizették, akkor az alapján kibocsátod a számlát, amit rögtön kifizetettre jelölsz a számlakibocsátó fiókodban. Ha a vevődnek számlát küldtél, az összeg beérkezése után szintén beállítod kifizetettre a számlát. Ez az az esemény, amely "jelzés" a logisztikádnak: indulhat a csomagolás és a postázás.

Tudtad, hogy a Számlázz.hu erről tud értesítő üzenetet küldeni a webáruházadnak (vagy a mögöttes "back office" rendszerednek? Ezt a beállítások varázsló negyedik lépésénél teheted meg.


Itt tetszőleges URL-t megadhatsz, és ha a számla kifizetettségi állapota megváltozik, akkor a Számlázz.hu erről értesítő üzenetet fog küldeni erre a címre. A funkcióról részletesen írtunk ebben a blogcikkben.

4. Számla + fuvarlevél

A csomagba tett terméket többnyire az egyik futárszolgálat juttatja célba. Ehhez a doboz oldalára egy megfelelően formázott fuvarlevelet kell ragasztani (ún. "átlátszó bugyiban", ami valójában egy egyik oldalán tapadós nejlontasak). Általában ehhez két nyomtatás szükséges csomagonként:
  • fuvarlevél, ami megy az átlátszó nejlontasakba a csomag oldalára
  • papír alapú számla, ami megy a dobozba
Két nyomtatás és két művelet? Jó hírünk, hogy a Számlázz.hu erre a célra kifejlesztett számlaképe tartalmazhatja magát a fuvarlevelet is! Ha ezt választod, akkor:
  • csomagonként csak egyet kell nyomtatnod,
  • a kinyomtatott számlát összehajtva, a fuvarlevél oldalával kifelé ragasztod a csomag oldalára,
  • és a fuvarlevél egyben számla is!
Így néz ki a fuvarleveles számla:



Nem csak a papírral takarékoskodsz, de a ráfordított munkaidőt is felezed!

5. Papír alapú számlák digitális archiválása

Ha a csomagba papír alapú számlát teszel, akkor a nálad maradó számlapéldányt pluszban ki kell nyomtatnod, és tárolni 8 évig. Vagy mégsem?

A Számlázz.hu jogszabályoknak megfelelő módon képes tárolni az általad kibocsátott papír alapú számlákat nyomtatás nélkül! Ez egy digitális archívum, amelyet ellenőrzéskor a NAV is elfogad: papír számláidat is beviheted ellenőrzésre pendrive-on. Mindezt pedig mindössze 6 Ft/nap áron (ráadásul csak azokon a napokon kell kifizetned a 6 Ft-ot, amikor kibocsátottál legalább egy papír alapú számlát.)

Részletek legviccesebb című blogcikkünkben: Fél e-számla, avagy együnk-e hódot?



Tökéletes webáruházat szeretnél? 
Indíts egy számlakibocsátó fiók azonnal elkészítésével, 




Miért nem fogad be a vevőm e-számlát? - 5 tévhit

$
0
0
2010-ben, tehát hat évvel ezelőtt vált Magyarországon először bárki részére könnyen elérhetővé az e-számlás. Ekkortól ugyanis egy pár-kattintásos Számlázz.hu-s regisztrációt követően azonnal kibocsáthattad első elektronikus számládat.

Azóta a Számlázz.hu rendszerével hétmilliónál is több e-számlát bocsátottak ki (2016 decemberi adat). Ugyanakkor időnként még mindig kapunk visszajelzést tőletek, hogy néhány vevőtök nem hajlandó befogadni az elektronikus számlát, hanem mindenképpen papír alapú számlára van szüksége. Mivel kérésedre kinyomtatjuk és postára adjuk papír alapú számlád, ez neked nem fáj annyira, főleg mert a nálad maradó számlapéldányt te tudod digitálisan tárolni :), viszont érdemes végigmenni azokon az okokon, amely miatt vevőd elutasítja az e-számlát. Valójában ezek nagyrészt tévhitek! 




1. Tudatlanság


Sok baj első számú gyökere ez, pedig a papírszámla és az e-számla közötti egyetlen különbséget sokszor leírtuk már (például itt), de való igaz: ez új tudásanyag, amit el kell sajátítani, és sokan gondolják, hogy ez befogadhatatlan mennyiségű információ.

VALÓJÁBAN:
Nem olyan sok az az információ, ami az e-számla befogadásához szükséges, nagyjából annyit kell átlátni, hogy az e-számla egyszerű, gyors, olcsó, környezetbarát, tárolása megoldott, trendi, és még a könyvelők is szeretik.


2. Félelem


Megint egy ősi ösztön, ami a mai, NAV által ellenőrzött időkben még érthető is. A papírszámla befogadása eddig működött, biztonságos volt, az eddigi NAV-ellenőrzéseken nem volt gond. Mit szólna a NAV, ha ellenőrzéskor egy CD-vel jelennék meg?

VALÓJÁBAN:
Nos, miután a NAV ellenőrei a Számlázz.hu rendszerén keresztül sajátítják el az e-számlázás minden csínját-bínját, még örülnek is, hogy nem kell a papírt cipelniük, hanem egy ismerős, barátságos és 100 %-ban NAV-álló rendszerből kibocsátott e-számlával dolgozhatnak.


3. Kilépés a komfortzónából


Ez elsőre kellemetlen lehet, de biztos ismered a találó rajzot. Szerintem nem kell túlmagyarázni :)


VALÓJÁBAN:
Mivel az elektronikus számlázás mind kibocsátóként, mind befogadóként tökéletesten szabályos, ám még számtalan további előnnyel is jár (GOTO 2.), ezért egyáltalán nem "csodával határos", ha ezt a megoldást választod. Sőt, inkább természetes.


4. Belső folyamat hiánya


Nagyobb vállalkozásokra jellemző, hogy a munkatársak jól definiált és leírt munkafolyamatok szerint dolgoznak. Pontosan le van írva (vagy csak szokásjog), hogy egy papírszámla befogadása hogyan történik: postabontó, esetleg iktatószám, hova rögzítem az adatait, hogyan fizetjük ki, hogyan engedélyeztetem a kifizetést és hogyan tárolom (lefűzés).

VALÓJÁBAN:
Mivel az e-számla egy PDF dokumentum (fájl), erre új folyamatot kell kidolgozni - ami persze lehet csak annyi, hogy a főnökkel megbeszélem, mit is kell csinálni ezzel az adatfájllal. Nem egy nagy dolog, de az első e-számla befogadását lelassítja (persze csak a papír számla megszokott befogadási folyamatához képest). Onnantól viszont sokkal gyorsabb!


 

5. Tárolási (archiválási) feladat


Hiába rágják meg (esetleg) a papírszámlát az egerek, hiába ázik el az egész paksaméta egy csőtörés alkalmával - ezekre a vis major esetekre a papírszámlák tárolásakor fel vagyunk készülve. Úgy értem: lelkileg.

VALÓJÁBAN:
8 évig tárolni egy digitális dokumentumot ma valóban nem triviális, annak ellenére, hogy nincs jogszabály, amely ezzel kapcsolatban bármit is előírna. Egy dolog a fontos: NAV-ellenőrzéskor kérésre ésszerű időn belül (3 munkanap) át kell adnunk az e-számlákat a NAV részére.
Hogyan lehet tehát biztonságosan tárolni az e-számlákat? Itt most elsősorban a vevőkre gondolok, hiszen számlakibocsátóként az e-számláidat 8 évig megtalálod a számlakibocsátó fiókodban, így tehát a vevőd is elkérheti egy későbbi időpontban.
Egy dolog biztos: számlabefogadóként sem a főnök laptopja, sem az irodai Windows szerver nem alkalmas arra, hogy ilyen hosszú távon őrizzen meg PDF dokumentumokat.

Mi lehet tehát a megoldás?

  1. A bátrak kiírhatják minőségi CD-re vagy DVD-re, ha bíznak abban, hogy 8 év múlva is lesznek a számítógépekben DVD olvasók (a NAV-nál biztosan ;-)  ).
  2. Tárolásra megfelelő lehet egy minőségi külső merevlemez (pár tízezer Ft-tól már nagyon jó minőségűek kaphatók).
  3. Ugyanilyen jó lehet egy pendrájv is.
  4. Talán nem triviális, de megőrzésre teljesen megfelel a stabilan működő email-szerver is, tehát például a GMail-es postaládád. Ez ugye már felhő alapú tárolást jelent, ami mindig biztonságosabb, mint a helyi hardverek.
  5. Legjobb megoldás persze a dedikált felhő alapú tárhely: akár a Google Drive, akár egy Dropbox fiók.

Te hogy oldod meg a tárolást? Az elutasításnak van más oka is a vevőd részéről?

Írd meg kommentben, vagy küldd tovább ezt a cikket vevőd részére!


Ha szeretnél saját számlakibocsátó fiókot, 







Lesz-e állami számlázó?

$
0
0
A Nézőpont Intézet cikke szerint valóban ilyen irányú javaslat került a kormányzat elé.

"Javasolják továbbá, hogy a vállalkozások kapjanak ingyenes állami számlázó programot, amelyek a NAV szerverein futhatnának, megkönnyítve a cégek bejelentési és az adóhatóság ellenőrzési tevékenységét."


Bár a gazdaság fehérítéséről szóló cikk "állami számlázóra" vonatkozó híre ilyen nyúlfarknyi, azért megér egy eszmefuttatást.




Miért fejleszt az állam számlázószoftvert?

2017 nyarától az online pénztárgépekhez hasonlóan a számlázószoftvereket is "be kell kötni a NAV-hoz". Bekötés alatt azt értjük, hogy a 100 000 Ft-nál nagyobb áfatartalmú számlák adatai online (tehát azonnal) be kell majd küldeni a NAV felé. Még egyszer: a jogszabály hatálybelépésének ideje 2017. július 1.


Ez azt jelenti, hogy 2017 júliusától minden számlázóprogramnak be kell küldenie a számlák adatait a NAV felé?

Csak azokat a számlákat, ahol az áfatartalom meghaladja (vagy eléri) a 100 000 Ft-ot.


Ez vonatkozik a böngészőből használható számlázószoftverekre és a saját számítógépre telepítettekre is?

Igen, nincs különbség.


Ha az összes számlázószoftver képes lesz arra, hogy a jogszabályoknak megfelelően be tudja küldeni a szükséges számlák adatait a NAV felé, miért kell erre plusz egy állami számlázót fejleszteni?

Vélhetően a piacon megvásárolható számlázók egy részénél a fejlesztési kényszer miatt áremelkedés lesz. Ezt próbálja az állam ellensúlyozni egy ingyenes számlázóval.


A Számlázz.hu-nál lesz áremelkedés 2017-ben?

Biztosan NEM. Továbbra is megmarad az ingyenes csomag, és a rendkívül kedvező árú fizetős díjcsomagjaink ára sem emelkedik. Ne felejtsd el: a legmagasab tudású E-számla díjcsomagunk havidíja is csak 1 075 Ft+áfa/hó (éves előfizetés esetén).

A Számlázz.hu-nál biztosan nem lesz áremelkedés.


Mi az, amit az állami számlázó biztosan NEM fog tudni?





A Számlázz.hu fő erőssége - szerintünk - nem egyszerűen a számlakibocsátás, hanem az a rengeteg járulékos szolgáltatás, amivel megkönnyítjük a vállalkozások életét. Ezeket a kényelmi funkciókat egy állami számlázóban biztosan nem találod majd meg. A Számlázz.hu-val viszont olyan remek dolgokhoz juthatsz hozzá, mint például:


...és még sorolhatnánk. 

Ezek a szolgáltatások egy állami számlázó felületén biztosan nem lesznek elérhetők.


Egy dologban azonban mindig biztos lehetsz: a Számlázz.hu eddig is és a jövőben is MINDIG megfelel a hatályos jogszabályoknak.


És neked van már számlakibocsátó fiókod? Még nincs? Legyen!









9 marketing-tipp - inspiráció 2017-re

$
0
0
Hogyan tűnhetnék ki a tömegből? De hogyan lovagolhatnám meg a trendek hullámait?

Hogyan értessem meg, rég engem keresnek? De hogyan magyarázzam el, mennyire új és különleges vagyok?

Hogyan építsek hálás közönséget? De hogyan értékesíthetnék közösség-építés nélkül?

Honnan csípjem fel az elegendő marketing-tudást? És honnan szerezzem az időt a megvalósításra?

Hol terem az értékes csapattárs? Vagy mégiscsak saját magamnak kéne kézben tartani a teljes marketing-folyamatot...?

Megannyi kérdés, melyekre valójában nem létezik helyes válasz - sőt, néha már kérdés-korukban ellentmondanak egymásnak... Vállalkozóként mindenhez kell értenünk a számviteli szabályozásoktól kezdve a HR-ig, üzleti tervezéstől a marketingig - legalább egy kicsit. És persze találunk nagyszerű szakmai kontentet is, rengeteget, bármiről - de ember legyen a talpán, aki okosan tud szűrni-válogatni közöttük. Ezért szeretnénk most átnyújtani nektek egy kis ünnepi csomagot a fenti kérdésekre válasz helyett inspirációként, hogy akárhol is jártok a biznisszel, marketing-tapasztalattal, szuperjól építkezhessetek rá tovább. Itt az idő 2017-et még profibbra tervezni!






1. Stratégia

Ezt a "kötelező érvényű jótanácsot" halljuk legtöbbet: alkoss marketing-stratégiát. Lehet, hogy már ezerszer meg is tetted. De valóban minden elemét gondosan megtervezted? Valóban megismerted a vevőidet? Tudod, hogy kik ők? Pontosan? Tisztában vagy azzal, hogy milyen változást szeretnél elérni náluk? Változást abban, hogy hogyan gondoljanak a termékedre vagy szolgáltatásodra, hogy hogyan érezzenek felőle, és hogy hogyan cselekedjenek (pl. vásároljanak) a kommunikációd hatására? Megtervezted az elérés módjait, csatornáit, üzeneteket, időzítéseket? Lehetne esetleg még pontosabb? Még részletesebb? Még ötletesebb? Még hatékonyabb? Szerintünk igen: nálunk legalábbis mindig van mit állítani a műszereken!



2. Relevancia

Az előző felsorolásból nem véletlenül hagytuk ki a célzásokat - meg persze egy sor más szempontot, de erre az "apró részletre" itt visszatérünk: ha mindig biztos vagy abban, hogy a vevőidet, üzleti partnereidet azon a ponton tudod megszólítani valós válasszal, ahol a kérdése felmerül, már félig nyert ügyed van. Hogy miért? Mert átgondoltad, hogy milyen válaszod van, kinek a kérdésére válasz ez valójában, és hogy hol találkozik egymással a párbeszéd két szereplője. Ezzel máris hatalmas "szívességet" tettél a bizniszednek!



3. Mindig adj többet 

Kicsit ellentmondásos az elmélet, mely szerint ha igyekszel többet adni a partnereidnek, mint amire számítanak az ellenérték alapján, az végül bőségesen megtérül - mert akkor végső soron nem is adtál többet, hiszen megtérült...:) Oké, nem kell olyan szigorúan mérni, de ha szinte kínosan ügyelsz arra, hogy a szolgáltatásod összességében azt az érzést nyújtsa a vevőidben, hogy "igen, ez nekem nagyon is megéri!", akkor nemcsak ő maga lesz elégedett vásárlód, hanem másnak is ajánlani fogja a megoldásaidat. Érd el nála, hogy busás jutalomként élje meg, hogy veled dolgozhat, nálad vásárolhat! Te magad pedig a legvégén szintén sokkal gazdagabban zárod a dílt. És ugyanez vonatkozik a marketing-üzenetekre, az eredeti ígéretre is!




4. "Miért"

Simon Sinek híres TED-előadását nem lehet elégszer idézni - arra hívja fel a figyelmet mérhetetlen meggyőzően, hogy amíg nem tudod, miért is épp azt kínálod a világnak, amit, addig nem fogsz tudni átjutni vele. Legyen a "miért" az origód, a mozgatórugód, legyen a meggyőződésed az életed motorja, és a vállalkozásodat is erre a gondolatra fűzd fel. Ez a "miért" fogja szenvedéllyé, örömteli mindennapokká változtatni a taposómalmot, ha véletlenül egy ponton már azzá vált volna... A sikeres cégeket örömteli szenvedélyből irányítják. Legyen az egyik ilyen cég épp a tiéd! Ebből az üzleti szemléletből pedig szinte magától áramlik elő a kommunikáció.



5. Mérés és tanulás

Persze ez is kőkemény stratégiai kérdés, de muszáj külön kiemelni: ha nem figyeled meg a mintázatokat, hol csúsznak el a marketingbe fektetett összegek, nem fogod tudni meghatározni a javulás útját. Amióta a PPC uralja a marketing-eszköztárat, nagyjából megdőlt az elmélet, hogy a marketingre költött összeg fele ablakon kidobott pénz. Értsd meg, mert lehetőséged van rá, hogy mi működik a kommunikációdban, és mi nem, sokkal hatékonyabb leszel. Ebben is.



6. A tartalom mindig maradjon "király"

Okos eszközrendszer zseniális PPC-alapokon, persze, ezt tudjuk, hogy szükséges. De nézd meg újra a "miért"-et, nézd meg újra a relevanciát, nézd meg újra akár a teljes stratégiát - ki fog hullani belőle a válasz, hogy hogyan kell megfogalmaznod, és újra és újra és újra elmagyaráznod a közönségednek: hogyan szolgálja az érdekeit, amit nyújtasz neki.
Újra és újra rá kell majd döbbenned, hogy amit ilyen módon megfogalmaztál, az valójában maga a "killer content". Igen, tudjuk, mert mi is ezt az utat járjuk, a tartalommarketing időigényes folyamat. (Folyamat! Nem kampányok sorozata!) De megéri, mi nagyon kedveljük.



7. Csapat

Ha nincs olyan szerencséd, hogy a marketing-tevékenységedet csapatban végezheted (szakértői gárdával a hátad mögött, alvállalkozókkal, szakterületek értő felelőseivel), még mindig bevonhatod a munkába a vállalkozó-társaidat, sőt, végső soron még a megrendelőidet is. Amikor például elkezdtünk videókat készíteni, vagy Számlázz.hu Műhelyt szervezni, ez is a motivációk között szerepelt: együtt gondolkodni, egy-egy villámprojekt erejéig összekapcsolódni a Számlázz.hu-sokkal. Szuper csapatmunka volt minden egyes darabja, nagyon-nagyon megérte! És nem is kizárólag a YouTube-on látható eredmény miatt, hanem a rengeteg értékes visszajelzés miatt is.



8. Kitartás!

Legutóbbi videónk egyik kulcsmondata Lugosi Vikitől hangzott el: "ha épp vacak nap van, vacak hét, vagy vacak hónap, akkor is csinálni kell tovább, mert maga a vízió jó." A legtöbb motivációs videóban is az a szcenárió, hogy emberünk már évek óta csak tolta-tolta, már majdnem feladta, amikor egyszercsak elkezdett felívelni a cég, és mára sikersztoriként osztja meg az életútját. Voltaképp a Számlázz.hu-val is ilyesmi történt... :) A három alapító 5 év után szinte már bezárta volna, ehelyett kitartottak mellette, bevontak plusz üzleti szakértelmet, ami még hiányzott, és az akkori 800 felhasználóból mára 35 ezer lett. Megint csak: nagyon is megérte!



9. Feltöltődés 

Hogy honnan meríthetünk? Hát például egymásból. Más vállalkozók történeteiből, hasonló cipőben járók tapasztalataiból, üzlettársaink, partnereink kitartásából, nézőpontjaiból, vagy akár a művészetből, szórakozásból, kikapcsolódásból. Ha van valami, amire érdemes saját receptet kidolgozni, akkor az a "visszatöltődés stratégiája" - legyen egy titkos kincseskamrád (zene, sport, család, kertészkedés, futás, meditáció, önkénteskedés, csokikészítés, kutyamenhely, ejtöernyőzés, bármi), amit megnyithatsz a magad számára, ha süllyed az inspiráció-higanyszál.

Gyere el időnként egy-egy Számlázz.hu Műhelyre, olvasd rendszeresen a blogot, és ígérjük, mi 2017-ben is mindent megteszünk, hogy a Számlázz.hu-sok legyenek az iparáguk leginspiráltabb sikercégei! :)


Találtál bármit az ötletek között, amivel egyetértesz? És te mivel egészítenéd ki a listát? Várjuk a kommentjeidet, itt, vagy a Facebook-on!


Neked még nincs saját számlakibocsátó fiókod? Hogy lehet ez? 


Vállalkozás 3.0 - A gyors hal megeszi a lassút

$
0
0
Az elmúlt években volt szerencsém együttműködni hazai és nemzetközi startupokkal, mikro-, kis-, és középvállalkozásokkal egyaránt. Azt tapasztaltam, hogy napjainkban olyan digitális paradigmaváltás zajlik, amely nem egyszerűen eszközökről, hanem az azokat megteremtő vállalkozói szemléletről szól. Mit tanulhatunk ebből az új szemléletből, és hogyan segít ebben a Számlázz.hu?

Korábban a kkv-k gyakran hangoztatták, hogy azért vannak nehéz helyzetben, mivel a nagy halak megeszik a kis halakat, tehát a nagy cégeknek több pénzük és erejük van, hogy lenyomják a kicsiket a piacon. Viszont az idők változnak, így már nem teljesen igaz, hogy a nagy játékoson rátelepedhetnek a kisebbekre. Különösen jó példával szolgálnak erre az elmúlt években szemünk előtt lezajló startup ökoszisztéma robbanásának szereplői, amelyekre jellemző, hogy egyedi innovatív technológiáikkal, gyors reakcióidejükkel, és a felhasználókkal kialakított interaktív párbeszédek segítségével sok esetben megelőzik a nagyvállalatokat, amelyek nem képesek erre a típusú üzletfejlesztésre.

A gyors hal megeszi a lassút

Az az igazság, hogy innovációs vákuumbanélünk, amire a startupok és kkv-k éppen felépítésükből adódóan gyorsabban adhatnak választ, mint az adminisztrációs útvesztőktől és túlbonyolított döntési mechanizmusoktól szenvedő nagyvállalatok, amelyeknél az innováció gyakran elvész a döntési folyamatok útvesztőjében. Ezzel kapcsolatos “a gyors hal megeszi a lassút” kifejezés, amely Klaus Schwab-tól, a World Economic Forum alapítójától származik (és elhangzott a legutóbbi Számlázz.hu Műhelyen is). Arra utalt vele, hogy azok a cégek, amelyek gyorsan adaptálják a digitális paradgimaváltás eszközrendszerét, felhasználják ezeket a fogyasztói kommunikációra és termékfejlesztésre, az új üzletfejlesztési megközelítések és technológiai eszközök alkalmazása révénméretüktől függetlenül piaci előnyre tehetnek szert lassabb versenytársaikkal szemben.

Jó példa ennek a szemléletnek az alkalmazására a túlnyomóan mikrovállalkozásokból álló startup szektor (egykor a Számlázz.hu is az volt), ahol az ötlet vagy termék csak 1%-ot ér a siker felé vezető úton, míg a kivitelezés módja 99%-ot. Ennek során a startupok folyamatos technológiai megújulással és a felhasználói igények folyamatos monitorozásával tudnak életben maradni versenytársaikhoz képest. Olyan cégek nőttek fel ezzel a típusú megközelítéssel, mint a Facebook, a Ustream vagy a TransferWise, hogy csak néhányat említsünk.

A sikerek csak részben köszönhetőek az új technológiáknak, amelyek egyre csökkentették a vállalkozások indításának “beülési költségeit”. Emellett kollaborációk indultak, hasonló szemléletű vállalkozók nemzetközi együttműködéseket alakítottak ki, és felhasználták, előnyükre fordították az új lehetőségeket. Az új alkotói közösségekbe pedig a márkákakat kívülről formáló felhasználók is beléphettek.

Hogyan álljunk neki?

Ahogy napjainkban már nem szükséges ragozni, miért telepítsünk email alkalmazást telefonunkra, vagy hogyan egyszerűsíti életünket egy webshop rendelés, úgy olyan automatizmusoknak is meg kell jelennie a kisvállalkozások körében, mint például:
  • perszonalizált tömeges e-mail kiküldés,
  • személyre szabott tartalmak és hirdetések megjelenítése a potenciális és meglévő ügyfeleinknek, 
  • A/B tesztelés 
  • vagy adatbázis szegmentálás.
Ezek megvalósításához pedig olyan költséghatékony megoldások állnak rendelkezésünkre, mint a MailChimp, Buffer, Unbounce, Target Hero, Mad Mimi, vagy a MailJet. Ezek a digitális eszközök arra a szemléletre épülnek, hogy segítségükkel jobban megérthetjük és kiszolgálhatjuk ügyfeleinket, ami a nap végén a siker egyik legfontosabb tényezője. Ezek használatával a célunk nem más, mint hogy egyre hatékonyabban érjünk el új ügyfeleket, akikkel egyszerűen és gyorsan építhetünk kapcsolatot, olyan módon, hogy mindeközben időt és energiát szabadítunk fel a felhasználói igények alapján történő üzletfejlesztésre. Akik felismerik ennek jelentőségét, azok előbb-utóbb elérkeznek azüzletviteli automatizmusok kialakításának igényéig is, és itt lépünk be mi a képbe.

Online számlázás

A számlázás önmagában bizony vérszegény témának tűnik. Hiszen mi történik? Bejön az igény, megállapodunk, leszállítjuk az ügyfélnek a terméket vagy szolgáltatást, és a végén kiállítjuk a számlát. Ennyi. Izgalmasabbnak tűnik valószínűség-számítási tankönyveket olvasgatni (vagy csak én nem szerettem ezt az egyetemen?). De csak ennyi lenne? Szerintem nem!   

Úgy gondolom, az online számlázással a Számlázz.hu a vállalkozás szívcsakrájánál lép be az üzleti folyamatba, hiszen kevés annál boldogítóbb érzés van, mint amikor kiállíthatjuk a munkánk eredményeként a számlánkat. Talán csak az, amikor beérkezik a kívánt összeg a fiókunkba! :) A szív szanszkrit neve egyszerre jelent elfogadást és adást is. A szívcsakránkkal való foglalatosság azt jelenti, hogy egyensúlyba hozzuk az adás és elfogadás arányát. Mi lehetne szebb és megfelelőbb analógia a számlázásra? :)

Tény ugyanakkor, hogy a számla kiadás és befogadás folyamatával manuálisan senki nem szeret foglalkozni. Van egy jó hírem: többé nem is kell! Jobb érzés, ha az ember a szakmájára, vállalkozására koncentrálhat, és az adminisztratív folyamatokat automatizálja. És ha ez megtörtént, akkor esetleg a munka mellett még a szabadidőre és a családra is több idő juthat, ami túlmutat az üzleti érdekeken is. Ez így egyszerűnek tűnik, azonban egy nagyon fontos szemléletbeli paradigmaváltás szükséges a megértéshez és alkalmazásához. 

A Számlázz.hu által nyújtott e-számlázás azt tudja biztosítani egy kisvállalkozás számára, ami a fentebb taglalt sikertényezőkkel közös: egyszerű, gyors, olcsó, és trendi (és még a könyvelők is szeretik). Ezektől pedig kifejezetten profibban és hatékonyabban tud működni egy startup vagy egy kkv, hiszen időt, pénzt és energiát spórol vele. 

Ha pedig azúj szemlélet már adott, akkor egyre könnyebb lesz elfogadni, hogy ezekkel a digitális megoldásokkal olyan új lehetőségeket is beengedünk cégünk életébe, mint:

...és így tovább.

Vállalkozás 3.0 

 

Amikor csatlakoztam a Számlázz.hu csapatához, azzal tisztában voltam, hogy egy kiemelten innovatív cégbeérkezem. Amit viszont kifejezetten szeretek benne, hogy első sorból követhetem azt a hihetetlen változatos és értékteremtő fejlődést, amely során egyre többet tudunk segíteni a hozzánk csatlakozó hazai vállalkozóknak, ami túlmutat az online számlázás által nyújtott szolgáltatásokon is. Ahogy már olvashattátok nálunk: “A Számlázz.hu-hoz akár felhasználóként, akár együttműködő partnerként csatlakozó vállalkozások nagyrészt hasonlóan élnek és alkotnak; a tervezettség, a pozitív gondolkodás, a lendületes, innovatív hozzáállás pedig közös sikertényező”.

Azok a vállalatok, amelyek megértik ennek az új világnak a filozófiáját, és az új digitális eszközök alkalmazási lehetőségeit, kreatív stratégiák segítségével az üzletfejlesztés új dimenziói tárulnak fel előttünk. A tanulság az, hogy beléptünk a “Vállalkozás 3.0” világába, ahol vízió és innováció találkozik, és a folyamat végén valódi értékteremtés jön létre, amelynek legfőbb nyertese az ügyfél!    

A Vállalkozás 3.0 sorozat folytatódik!


Lépj be a "Vállalkozás 3.0" világába!

Jogszabály-változások 2017

$
0
0
"Tudod mi az egyik legjobb dolog a Számlázz.hu-ban? 

Hogy folyamatosan követik a jogszabályi változásokat, így nekem ezzel külön nem kell törődnöm!"


2017-ben is (mint mindig) megváltoznak a számlázásra vonatkozó jogszabályok. Ami azonban nem változik: neked ezzel semmilyen teendőd nincs, mert a Számlázz.hu folyamatosan és mindig naprakész.

Vegyük sorra a változásokat!



1. A vevő adószámát kötelező lesz feltüntetni a számlán


Áfa trv. 169§
Abban az estben, ha a számla áfatartalma eléri (vagy meghaladja) a 100 000 Ft-ot, kötelezően fel kell tüntetni a számlán a vevő adószámát. Ez értelemszerűen nem vonatkozik azokra az esetekre, amikor magánszemély felé értékesítesz, hiszen nekik nincs adószámuk.

Ha azonban:

  • a számla vevője társas vállalkozás, egyéni vállalkozó, adószámos magánszemély vagy egyéb, adószámmal rendelkező szervezet,
  • és a számla áfatartalma eléri (vagy meghaladja) a 100 000 Ft-ot,
akkor a számlán kötelezően fel kell tüntetni a vevő adószámát.

A jogszabály életbe lépése2017. január 1. Ki tudja miért, ezzel kapcsolatban félrevezető információkat is találsz a neten. Figyelj azonban oda: a jogszabály 2017. január elsejétől hatályos!

Tipp: ha a Számlázz.hu-val számlázol, akkor a vevőd nevének gépelésére automatikusan beemeljük az adószámát is. Így könnyű, nem igaz? ;-)


2. Költségszámlák tételes szerepeltetése az Áfa-bevallásban


2003. évi XCII törvény az adózás rendjéről
Ezt a feladatot a könyvelőd végzi majd el. Ha 100 000 Ft-nál magasabb áfatartalmú számlát számolsz el költségként, akkor ezekről tételesen kell adatot szolgáltatni a NAV felé az aktuálisan kötelező Áfa-bevallásban.

A jogszabály életbe lépése 2017. július 1.



3. Kézi számlatömb számlák tételes szerepeltetése az Áfa-bevallásban


2003. évi XCII törvény az adózás rendjéről
Ha a kézi számlatömbből kibocsátott számla áfatartalma eléri a 100 000 Ft-ot, akkor arról szintén tételesen kell adatot szolgáltatni a NAV felé. Külön nehézség, hogy a 100 000 Ft-os értékhatár nemcsak számlánként él, hanem a vevődre vetítve összesítve. Ez azt jelenti, hogy ha kézi számlatömbbel számlázol:

  • ugyanabban a hónapban,
  • ugyanannak a vevőnek,
  • több számlát,
  • és az összesített áfaérték eléri a 100 000 Ft-ot,
akkor az összes ilyen kéziszámlát tételesen jelentened kell a NAV felé az Áfa-bevallás mellékletében. Őszintén: nem irigylem azokat a könyvelőket, akiknek az ügyfelei kézi számlatömbbel számláznak!


Fentiek értelemszerűen nem érintik a Számlázz.hu-val számlázókat :), viszont ha van még kézzel körmölő ismerősöd, feltétlenül küldd tovább neki ezt a cikket.

Ne feledd: a Számlázz.hu-n nemcsak a regisztráció ingyenes, de a számlázó használata is: kibocsátott számlák darabszámától és értékétől függetlenül!

A jogszabály életbe lépése: 2017. július 1.


4. Számlázóprogramok "onlájnosítása", azaz bekötése a NAV-hoz


2003. évi XCII törvény az adózás rendjéről

Az online pénztárgépek adataihoz hasonlóan a NAV szeretne azonnal információkat kapni azokról a kibocsátott számlákról, amelyek áfatartalma eléri (vagy meghaladja) a 100 000 Ft-ot. Ennek értelmében 2017. július elsejétől minden számlázóprogramot "össze kell kötni" a NAV rendszerével. Ez azt jelenti, hogy júliustól:

  • bármely számlázószoftverrel állítasz ki számlát,
  • amelynek az áfatartalma eléri (vagy meghaladja) a 100 000 Ft-ot,
  • a számla adatai azonnal bekerülnek majd a NAV rendszerébe.
A jogszabály hatálya kiterjed mind a Számlázz.hu-hoz hasonlóan online, tehát böngészőből használható számlázószoftverekre, mind pedig a saját számítógépre/laptopra telepített számlázókra. Nyár közepétől tehát elmondhatjuk, hogy minden számlázószoftver használatához élő internetkapcsolatra lesz szükség.

Van még ismerősöd, aki telepített számlázót használ? Küldd tovább neki ezt a cikket: legfőbb ideje, hogy valódi, online számlázóra váltson!

Ami viszont téged illet: az "onlájnosítással" kapcsolatban neked semmilyen teendőd nincs, hiszen a Számlázz.hu-t a megadott határidőre felkészítjük majd a funkcióbővülésre.

A jogszabály életbe lépése: 2017. július 1.


Mit hoz tehát a 2017-es év? Sok vevőt, sok számlát, magas árbevételt, és négy olyan jogszabály-változást, amelynek a Számlázz.hu automatikusan megfelel majd.


Érdekel, milyen változások jönnek a webshopoknál? Olvasd el friss posztunkat erről is: A 2017-es jogszabály-változások és a webáruházak
 

Nincs még saját NAV-álló számlakibocsátó fiókod? LEGYEN!



Athos, Porthos, Aramis és d'Artagnan.





A 2017-es jogszabály-változások és a webáruházak

$
0
0
2016-ban kétezernél is több webáruház bocsátott ki számlát a Számlázz.hu rendszerével.


Ezen webáruházak egy része bérelhető webshop-rendszerek tagja, nagyrészük azonban egyedi fejlesztésű webáruház, vagy egyéb CRM/ERP rendszer. Valójában nincs pontos információnk arról, ki ez a kétezer webáruház, hiszen a Számla Agent interfészen keresztül bárki könnyedén és azonnal kapcsolódhat a Számlázz.hu-hoz, és bocsáthat ki számlát. Akár egy kenyérpirító is :)


A 2017-es jogszabály-változásokat megtaláltod ebben a blogcikkben. Ezek egy része közvetlenül érinti az automatikusan számlázó webáruházakat is. A legnagyobbakat egyedi email üzenetben tájékoztattuk a szükséges teendőkről, azonban most a Te segítségedet kérjük abban, hogy az információ mindenkihez eljusson, aki ilyen webáruházat üzemeltet. Ha van ilyen ismerősöd, kérjük küldd tovább neki ezt a cikket.

A tájékoztató emailt teljes terjedelmében alább közöljük.


__________________________________________________________________


Kedves webáruház üzemeltető!



Miért kaptad ezt a levelet?

Úgy látjuk, hogy olyan webáruház rendszert szolgáltatsz ügyfeleid felé, ahonnan a Számlázz.hu rendszerével történik/történhet a számlázás. A jogszabály változás miatt a számlázási folyamatot nagy valószínűséggel bővítened kell. A jogszabály életbe lépésének határideje: 2017. január 1.


Jogszabály-változás

2017. január elsejétől tovább szigorodnak a kibocsátott számlákra vonatkozó szabályok. Ennek leglényegesebb pontját a ÁFA törvény 169. § dc) pontja tartalmazza:

169.§ A számla kötelező adattartalma a következő:[...]dc) adószámának vagy csoportos általános forgalmiadó-alanyiság esetén csoportazonosító számának első nyolc számjegye, amely alatt, mint belföldön nyilvántartásba vett adóalany részére a termékértékesítést, szolgáltatásnyújtást teljesítették, feltéve, hogy a terméket beszerző, szolgáltatást igénybevevő adóalanyra a k) pont szerinti áthárított adó a 100 000 forintot eléri vagy meghaladja és a termék értékesítője, szolgáltatás nyújtója gazdasági céllal belföldön telepedett le, gazdasági célú letelepedés hiányában pedig lakóhelye vagy szokásos tartózkodási helye van belföldön;

Magyarul: a kibocsátott számlákon fel kell tüntetni a vevő adószámát abban az esetben, ha:
- a számla áfatartalma több, mint 100 000 Ft, ÉS
- a vevőnek van adószáma.

Nyilván ha magánszemély vásárol, akkor az ő (nem létező) adószámát nem kell feltüntetni a számlán.


Szerintünk minden webáruházban végre kell hajtani a következő módosításokat:


Feladat1: Vevő adószám bekérése / nyilatkozat arról, hogy a vevő nem adóalany


A vásárlási folyamat során (és a regisztrációs folyamat során is?) be kell kérni ezt az adatot.

A vevőtől az adóalanyiság bekérését kétféleképpen lehet megvalósítani.

a) Egyszerű kérdés: Van-e adószámom? (Y/N)
Ha igen, akkor be kell kérni a vevő adószámát.

b) Összetett kérdés: Adóalanyiság meghatározása.
Választási lehetőségek (legördülő lista):

  • társas vállalkozás
  • egyéni vállalkozó
  • adószámos magánszemély
  • egyéb szervezet adószámmal
------------------------------------------------
  • magánszemély
  • egyéb szervezet (adószám nélkül)

 
Az első négy elem kiválasztása esetén be kell kérni a vevő adószámát.


Feladat2: Vevő adószámának küldése a Számla Agent felé (xml)


Nyilván nem okoz gondot, ha MINDEN számlán ott szerepel a vevő adószáma, azonban 100 000 Ft áfatartalom fölött ez KÖTELEZŐ.

A Számlázz.hu el fogja utasítani a számlakibocsátást abban az esetben, ha a webáruháztól olyan számla xml érkezik, ahol:
- a számla áfatartalma 100 000 Ft-nál több
- a Számla Agent felé küldött xml-ben nincs benne a vevő adószáma
- a számla vevője egyértelműen adószámmal rendelkezőként azonosítható.

A Számla Agent jelenleg is lehetővé teszi számotokra, hogy a vevő adóalanyiságáról információt szolgáltassatok. Ez nem kötelező számotokra, viszont ajánlott annak érdekében, hogy a Számlázz.hu ne utasítsa el a számlakibocsátást.

Jelenleg a <vevo> tag alatt tudjátok átadni a Számlázz.hu részére a vevő adatait. A vevő adószámát pl. az opcionális <adoszam> csomópontban.

Az <adoszam> csomópont előtt megjelenik egy új, szintén opcionális adattag: <adoalany>. Itt adhatjátok át a vevő adóalanyiságáról szóló információt. Egy valid xml részlet pl:

<vevo>
 <nev>Kovacs Bt.</nev>
 <irsz>2030</irsz>
 <telepules>Érd</telepules>
 <cim>Tárnoki út 23.</cim>
 <email>vevoneve@example.org</email>
 <sendEmail>true</sendEmail>
 <adoalany>2<adoalany>
 <adoszam>12345678-1-42</adoszam>
</vevo>

Az <adóalany> értékkészlete:

 5 társas vállalkozás
 4 egyéni vállalkozó
 3 adószámos magánszemély
 2 egyéb szervezet adószámmal
 1 van adószáma
 0 nem tudjuk
-1 nincs adószáma
-2 magánszemély
-3 egyéb szervezet (adószám nélkül)


Feladat3: Hibakezelés


A webáruháznak fel kell készülnie arra, hogy fenti okok miatt a Számlázz.hu elutasítja a számlakibocsátást. Ebben az esetben a webáruház a megfelelő hibakódot fogja visszakapni, illetve mi emailben a számlakibocsátót is külön értesíteni fogjuk.

Ha bármilyen kérdésetek van a változással kapcsolatban, erre a levélre válaszolva tudunk segíteni.


Üdvözlettel:

Számlázz.hu


A 2017. január 1-jén illetve július 1-jén életbe lépő jogszabály-változásokról olvasd el ezt a blogcikket is: Jogszabály-változások 2017


Nincs még saját, NAV-álló számlakibocsátó fiókod? 



FONTOS: Kötelező a vevő adószáma a számlán 2017-től

$
0
0
Korábban részleteztük, melyek azok a 2017-es jogszabályi változások, amelyek a számlázással kapcsolatosak. Ezek közül is az egyik "legizgalmasabb" a vevői adószám kötelező feltüntetése a számlán:

amennyiben a számla áfatartalma több mint 100 000 Ft, akkor a számlán kötelezően fel kell tüntetni a vevő adószámát.

A jogszabály hatályba lépésének ideje:

2017. január 1.


A változással kapcsolatban nemcsak mi fejlesztettünk a Számlázz.hu-ban hasznos új funkciót. Ezen kívül is számos kérdés merülhet fel benned azonnal. Összeszedtünk ezek közül a 12 legfontosabbat, és persze hozzá a 12 választ - csak azért, hogy te legyél a először képben az összes vállalkozás közül. Olvasd, és küldd tovább vállalkozó ismerőseidnek!




1. A jogszabály a vevő adószámára vonatkozik vagy a számlakibocsátó adószámára?

A számlakibocsátó adószámát eddig is kötelező volt feltüntetni a számlán. Az új jogszabály szerint azonban 100 000 Ft áfatartalom fölött a vevő adószámának feltüntetése is kötelező.


2. Ha a számla áfatartalma nem éri el a 100 000 Ft-ot, akkor nem kell feltüntetni a vevő adószámát? 

Igen, 100 000 Ft áfatartalom alatt nem szükséges feltüntetni a vevő adószámát.


3. Ez bruttóban mekkora érték?

Ez természetesen attól függ, hogy milyen áfakulccsal számlázol. Ha 27 százalékos áfakulcs alá eső termékeket számlázol, akkor ez bruttó 470 370 Ft: ennek az áfatartalma éppen 100 000 Ft.


4. Ezt számlánként kell érteni, vagy adott vevőre vetítve mondjuk az adóévben összesítve?

Jó a kérdés, de a válasz ebben az esetben: a 100 000 Ft-ot számlánként kell érteni, tehát nem kell vevőnként összesíteni.


5. Tehát ha "szétszedem" egy értékesítésemet két számlára, ahol a számlánkénti áfatartalom nem éri el a 100 000 Ft-ot, akkor nem kell feltüntetnem a vevő adószámát?

Igen, ebben az esetben nem szükséges. Viszont értelme sincs az efféle trükközéseknek.


6. De honnan tudom meg a vevő adószámát?

A Számlázz.hu esetén elég a vállalkozás nevének kezdetét begépelned, és azonnal megkapod a vállalkozás teljes nevét, a címét, és az adószámát is. Többek között ezért is érdemes a Számlázz.hu-val számláznod.
Gépelsz...
...és azonnal megvan az adószám is!

Ha nem a Számlázz.hu-t használod, akkor esetleg keress manuálisan az IM e-cégjegyzék oldalán.


7. Hééé! És ha a vevőnek nincs adószáma?

Ez akkor fordulhat elő, ha a vevőd magánszemély, esetleg olyan szervezet, akinek nincs adószáma (figyelem! a legtöbb szervezetnek, alapítványnak és egyesületnek VAN adószáma!). Ha a vevőd magánszemély, akkor nincs adószáma és nem is kell ezt az adatot feltüntetned a számlán - még akkor sem, ha a számla áfatartalma több, mint 100 000 Ft.


8. Viszont magánszemélyeknek van adóazonosító jelük. Az itt nem jó?

Nem bizony. Az adószám és az adóazonosító jel két teljesen különböző dolog. Még egyszer: ha a vevőd magánszemély, akkor 100 000 Ft áfatartalom fölött sem kell semmilyen plusz adatot feltüntetned  számlán.


9. Webáruházat üzemeltetek, a vevőim "önjáróan" regisztrálnak és vásárolnak. Akkor be kell kérnem az ő adószámukat is?

Igen. Webáruházak esetén meg kell kérdezned a vevődet, hogy adóalanyként regisztrál-e, és ha igen, akkor érdemes bekérned az adószámát is. Ennek módjáról részletesen írtunk korábbi blogcikkünkben.


10. De én csak olyan kisértékű cuccokat árulok a webshopomban, amiből biztosan nem vásárol senki egyszerre bruttó 470 370 Ft fölött. Akkor is be kell kérnem az adószámot?

Ha biztos vagy abban, hogy az általad kibocsátott számlák áfatartalma nem éri el a 100 000 Ft-ot, akkor nem kell bekérned a vevőd adószámát, és nem is kell ezt az adatot feltüntetned a számlán.


11. És ha hibázok? Ha 100 000 Ft-nyi áfánál több van a számlán, és mégsem szerepel rajta a vevőm adószáma? 

Az baj. Az áfatörvény pontosan leírja, melyek a számla kötelező tartalmi elemei: ezek közé tartozik 100 000 Ft áfatartalom fölött a vevőd adószáma is. Ha ezt nem tünteted fel a számlán, akkor valójában nem bocsátasz ki számlát, hiszen a bizonylat nem teljesíti azokat a feltételeket (kötelező adattartalom), amelyek alapján számlának minősülne. Nem mellesleg a vevőd sem könyvelheti el költségként a bizonylatot és áfa levonási jogot sem gyakorolhat. Szóval jobb erre odafigyelni.


12. OK, meggyőztél: inkább minden számlámra odaírom a vevő adószámát. Azt lehet?

Persze hogy lehet. A kötelező adatokon kívül bármilyen egyéb - nem kötelező - adat is szerepeltethető a számlán. Ha ezentúl minden vevőd adószámát feltünteted a számlán, annak az adóhatóság csak örülni fog - te pedig minimalizálod a számlakibocsátással járó kockázatot.


Ami egyébként is szinte nulla, ha a Számlázz.hu-val számlázol :)


Szeretnéd te is egy a változó áfatörvényekhez mindig alkalmazkodó számlázóval készíteni a számláidat? Regisztrálj magadnak saját számlakibocsátó fiókot most azonnal!


Vagy pedig küldd tovább ezt a cikket (egyéni) vállalkozó ismerősödnek. Hálás lesz érte!


16 izgi tény a 2016-os Számlázz.hu-ról :)

$
0
0
A Számlázz.hu-nál a december sok szempontból kedves időszak. Persze ilyenkor mindig adódnak extra feladatok, a következő év jogszabályi változásai bőséges fejlesztési “ötlettel” szolgálnak, és természetesen mi is ünneplünk, pihenünk.
De ilyenkor szoktunk visszatekinteni az elmúlt évre, és a számvetés érdekesebb eredményeiről nektek is beszámolni. Tavaly például pont decemberbenérkezett meg hozzánk az 24 ezredik regisztrált felhasználó (most 36,5 fölött teker a számláló), a 2015-ös év nyerőszámait pedig itt idézhetitek fel velünk. A 2014-ben összehozott közös számainkat itt mutatjuk: az akkori felhasználószámot szinte dupláztuk azóta.

Íme tehát a részletek, 2016 tizenhat legérdekesebb információja a Számlázz.hu-ról! :)



1. Abszolút rekord

2016 december végére abszolút (saját) rekordot döntünk veletek: számításunk szerint e hó végére meglesz az egyetlen hónap alatt kibocsátott 1 millió (!!!) számla! Oké-oké, hogy a december kiemelt időszak - de ennyire…? :) A ‘16-os év során egyébként összesen 8 millió számlát állítottatok ki a segítségünkkel.



2. Számla-ritmus

Tavaly év végén büszkén közöltük, hogy átlag 5,4 másodpercenként készül el nálunk egy számla. Mára ez a szám 2,5 másodpercre zsugorodott, vagyis mialatt kimondod azt a szót, hogy “empiriokriticizmus”, azalatt valószínűleg épp elkészített egy újabb számlát valamelyik Számlázz.hu-felhasználó.



3. Szépen összegyűltünk

Tizenegyezer (azaz 11 000!!!) új regisztrált felhasználó csatlakozott hozzánk az év során. Most tényleg nem azért, mert rólunk van szó, de azért ez a növekedés elég szép eredménynek tekinthető, nem…? :)



Számlázz.hu @Chefparade
4. És a csapat is nagyot nőtt!

Körülbelül háromszorosára növekedett az év során összességében a fejlesztői, ügyfélszolgálati, és marketing-csapat a Számlázz.hu-nál. Aki dolgozott már dinamikusan növekvő szervezetben, pontosan tudja, hogy ez mivel jár, a költözésen  / irodabővítésen, betanításokon, szervezeti újrarendeződéseken túl. Jelentjük, nagyon kafa kis csapatunk lett, és ha eddig nem is mondtuk egyenként, de hatalmas üdv mindenkinek a fedélzeten! :) A sikeres évet idén saját készítésű vacsival ünnepeltük.



5. 13,5 ezer válasz

Posztunk publikálásának pillanatáig összesen 13 574 kérdésetekre válaszolt az ügyfélszolgálatunk! Döbbenetes számok ezek, annak tükrében viszont kifejezetten kevésnek tűnik, hogy már majdnem 37 ezren számláztok velünk. Lehet, hogy a rendszer tényleg ennyire magát magyarázza..? :) Azért ha valamire még a GYIK-ban, vagy itt a blogon sem találjátok a választ, azonnal segítünk, írjatok nekünk továbbra is!



6. Top témák

Ha már a kérdéseiteknél tartunk: "legnépszerűbb témátok", vagyis a legtöbb kérdés a Számla Agenttel kapcsolatban érkezett, az összes beérkezett kérdés 12%-a szólt erről. Dobogós témák voltak még idén a NAV-adatszolgáltatás és NAV-bejelentés, valamint a lista lekérdezések. Érdeklődtetek még sokat az új számlaképről, a postai szolgáltatásról, és rengeteg fejlesztési kérést is küldtetek, amit nagyon köszönünk ezúton is! Ne hagyjátok abba! :)



7. Új design

Külső oldalainkat a Virgo kreatív csapatának segítségével bújtattuk új, méghozzá végre reszponzív design-ba. Bár nem kifogásoltátok soha az utoljára az évtized elején frissült külsőt, elébe mentünk az igényeknek, és újraöltöztettük a felületet.
Mi nagyon kedveljük az új külsőt, és az a határozott érzésünk, hogy ti is…! :)



8. Online fizetés

Év elején adtunk hírt arról a különleges szolgáltatásról, ami azóta is vállalkozók százainak - nomeg az ő ügyfeleiknek - könnyíti meg az életét. A Számlázz.hu jóvoltából 2016-ban már a te vevőid is online fizethetnek a szolgáltatásodért, de az OTP Simple-lel való együttműködésünknek hála sokkal egyszerűbben és könnyebben elérhető módon, mint ha nélkülünk intéznéd.



9. Integrom támogatás

Év elején publikálta az Integrom az első reklámfilmet, melyet közösen készítettünk el - hiszen az, hogy a munkaerő-piacra a hátrányos helyzetűek is egyenlő eséllyel juthassanak be, mindannyiunk ügye. A Boston Consulting Group és az Autonómia Alapítvány közös projektjét kommunikációs partnerként segítettük.



Számlázz.hu Műhely 2016 április, október
10. Műhely-munka

Idén tavasszal indítottuk útjára a Számlázz.hu Műhelyt, ahova elsőként az e-kereskedőket, a második, őszi alkalomra pedig a gasztronómiai kereskedőket hívtuk meg. Visszajelzéseitek szerint épp annyira örültetek ennek, mint amennyire mi élveztük az összejöveteleket, úgyhogy itt az idő megnézni újra a róluk készült videókat is! :) Itt találjátok a Profik titkait e-kereskedőknekés gasztro-vállalkozóknak.





11. Számlázz.hu-liget

Az első 100 saját szürkenyárfa is idén “született meg”, a Számlázz.hu-t használó vállalkozók jóvoltából! Az Erdőmentők minden számla-postázásunk díjából a hazai erdők újraépítésén dolgozik, áprilisban ennek az együttműködésnek az eredményeként jött létre az első kis Számlázz.hu-liget.



12. Excel-menedzsment

Júniusban egy sokak által nagyon várt fícsört bocsátottunk a rendelkezésetekre: a vevői és termék-adatok feltöltése és letöltése vált “egymozdulatos” funkcióvá, erről itt írtunk.



13. Hiteles fordítás

Júliusban eleget tettünk az elhíresünk NAV-os kérésnek, mely szerint “tolmácsot kérnek”. Ekkor készült el ugyanis a számlák hiteles fordítása, 7 nyelven .



14. Első millióm

Idén nyáron indult együttműködésünk a Bridge Budapesttel is - a “vállalható vállalkozás” üzenetéhez mint a piacvezető NAV-álló számlázó nagyon könnyedén tudtunk kapcsolódni, és a hét Számlázz.hu-t használó vállalkozó, nomeg mi magunk is örömmel osztottuk meg Első milliónk történetét.



15. "Hatvanezer ajándék munkaóra a nemzetgazdaságnak”

Az OnlineKatapult által Stygár Lászlóval készített Live interjúban Zsolt felvetette: “Ha évente 5000 számlát kiállítasz, akkor gyakorlatilag 166 munkaórát töltesz számlázással, ami havonta 1,7 nap.” Valóban! Laci válasza szerint “ha ezt a havi 1,7 napot felszorozzuk 35 000-rel (ennyien számláznak ma velünk), akkor havonta kb. 60 000 munkanapot a Számlázz.hu “odaajándékoz” a nemzetgazdaságnak: ezeknek a vállalkozásoknak ennyi munkaidejük szabadul fel valódi, értékteremtő tevékenységre.” Azért ez nagyon komoly adat, nem?



16. A következő év tartalmából....

Végül, de nem utolsó sorban: az év második fele intenzív fejlesztéssel telt. Még nem árulhatunk el nagyon sokat a készülő új funkcionalitás(ok)ról, de ígérjük, hogy sokatoknak komoly időmegtakarítást jelent majd a használatuk.
A pénzügyi-technológiai szolgáltatások"forradalma" már jövő év elején új szakaszba lép: abba, ahol a Számlázz.hu-típusú szolgáltatások egyre nagyobb szerepet vállalhatnak, és ahol a felhasználók nemcsak levelezésre, tájékozódásra, közösségi kapcsolattartásra, szórakozásra, hírfogyasztásra, hanem vállalkozásuk, és pénzügyeik intézésére is ugyanolyan izgalmas szolgáltatás-palettáról válogathatnak, mint minden más téma kapcsán megszokták. Arról, hogy milyen filozófia áll a fejlesztés hátterében, ezt a cikkünket olvasd el: Vállalkozás 3.0 - A gyors hal megeszi a lassút.



Ha te is csatlakoznál a sikerszériához, még idén







Létezik "e-számlázó program"?

$
0
0
(A megfejtés cikkünk végén)
Az Önadózó decemberi cikke szerint egyelőre csak részletekben digitalizáltak a kis-, és középvállalatok, hiszen
"Az e-számlázó programok használata jelentősen elterjedt a kkv-k körében, azonban ezeket ritkán alkalmazzák együtt a készletnyilvántartó rendszerekkel."
Az "e-számlázó programok" kifejezést látva itt az ideje, hogy tisztába tegyünk néhány számlakibocsátással kapcsolatos alapfogalmat.


E-számla: más néven elektronikus számla. Olyan számla, amit számlázóprogrammal bocsátottak ki, és a vevő is elektronikus úton fogadta be. Nem kell kinyomtatni, hanem pont ellenkezőleg: csak digitálisan, fájl formájában minősül számviteli bizonylatnak. Magyarországon időpecséttel és digitális aláírással kell ellátni. Olvass el Mindent az e-számláról

Kéziszámla: nyomdai úton előállított számla, amelyet kézzel (golyóstollal) töltenek ki adatokkal. Ma már nagyon ritkán használunk ilyesmit. (Olvass el mindent a kéziszámláról. De inkább ne is...)

Számlázóprogram: papír alapú számla vagy elektronikus számla kibocsátására alkalmas program. Lehet saját számítógépre telepített, vagy "felhő alapú", azaz böngészőből használható (mint pl. a GMail levelezője).

Online pénztárgép: papír alapú nyugta kibocsátására alkalmas céleszköz. NAV engedélyköteles. Közvetlen összeköttetésben áll a NAV rendszerével, tehát azonnal "beküldi" a nyugta adatait a NAV-nak. A vállalkozások jelentős része nyugtát csak online pénztárgéppel adhat.

Online számlázó: papír alapú vagy elektronikus számla (e-számla) kibocsátására alkalmas olyan program, amelyet nem kell a saját számítógépre telepíteni. Az interneten keresztül, böngészőből használható. Próbáld ki most az online számlázást!

Számlázóprogramok "onlájnosítása": 2017. július 1-től - a pénztárgépekhez hasonlóan - a számlázóprogramokat is be kell kötni a NAV-hoz. Ez azt jelenti, hogy július elsejével számlát kibocsátani csak olyan számlázóprogrammal lehet, amely a számlák adatait közvetlenül továbbítja a NAV szerverei felé (interneten keresztül).

Mindezekből mi a tanulság?


1. Minden számlázóprogram elektronikus. Mechanikus gépeken programok nem futtathatók. :)

2. Számlázóprogrammal ki lehet bocsátani papír alapú számlát is és elektronikus számlát is. Viszont a számlázóprogramok nagyrésze nem képes e-számla kibocsátására.

3. Egy számla nem attól lesz e-számla, hogy számítógépes programmal bocsátották ki. Hiszen számlázóprogrammal papír alapú számla is kibocsátható, sőt: jelenleg még kibocsátott számlák túlnyomó többsége papír alapú számla.

4. Online számlázó = felhő alapú számlázó. Zavart okoz ugyan a számlázóprogramok "onlájnosítása", de ne feledjük el: 2017. július 1-től minden számlázóprogram "onlájnosítva" lesz, hiszen csak a NAV-hoz bekötött számlázószoftverekkel lehet számlát kibocsátani. Az online számlázó kifejezés továbbra is a telepítés nélküli, böngészőből használható számlázóprogramokat jelöli.

5. Érdemes lehet rendet tenni a többiek fejében is. Küldd tovább ezt a cikket azoknak az ismerőseidnek, akik számlázóváltáson gondolkodnak, vagy egyszerűen csak érintettek a számlakibocsátás miatt. KATTINTS IDE a továbbküldéshez.



Szeretnéd te is online számlázóval kibocsátani vállalkozásod számláit? 

"Valójában én egy cuki vöröspanda vagyok!" (Wikipedia)






Heti 4-6 óra ajándékba - bemutatjuk az autokasszát

$
0
0
Elkészítettünk neked egy olyan innovációt, amire talán gondolni sem mertél, olyan valószínűtlen volt, hogy valaha elérhető lesz: ez pedig a kiállított számláid és a bankszámla-forgalmad automatikus szinkronizálása, az autokassza

Az innováció elindításában első partnerünk a MagNet Bank, amelynek vállalati ügyfelei mától elérhetik a szolgáltatást.


Amikor először hallottad hírét az elektromos autónak (emlékszel a pillanatra?), talán meglepődtél, mert korábban legfeljebb vicces utópiaként jutott eszedbe a lehetőség, semmiképp nem megvásárolható valóságként. Amikor először láttál batman-kosztümben sziklák közt repkedő vitorlázó ejtőernyőst, azt hihetted, Hollywood termékét látod, nem pedig hús-vér extrém sportolókat.

Mostantól nem kell éjszakába nyúlóan bogarásznod a beérkezett utalásaidat, hogy lásd, melyik számláidra érkezett meg a megfelelő összeg. Mostantól nem kell akár hetente fél munkanapokat “összepontozásra” fordítanod, sőt, ha sok számlát állítasz ki sok különböző vásárlódnak, akkor akár napi 4 órát (mi magunk épp ennyi időt kaptunk vissza “ajándékba” ezzel a fejlesztéssel!) spórolsz meg. Mostantól az autokassza elvégzi helyetted, ami valójában a robotok, és nem élő emberek munkája kellene hogy legyen. 

Természetesen a különleges innováció nem egyedül a mi érdemünk: első banki partnerünk Magyarország egyik leginnovatívabb bankja, a MagNet Bank teszi lehetővé közös ügyfeleinknek, hogy az autokassza szolgáltatás alapjául szolgáló szinkronizációt bekapcsolhassák.


Első banki partnerünk: a MagNet Bank


Egy szép őszi napon megkeresett minket Magyarország egyik leginnovatívabb bankjának képviselője, hogy van egy ötlete. Amit röviden felvázolt, és ami alapján elkezdtük a tárgyalásokat, majd a fejlesztéseket mindkét oldalon, valójában már a mi fejünkben is megfogalmazódott. De ez volt az a fontos pillanat, amikor kiderült: az idő a hazai banki piacon is megérett arra, hogy a kiállított számlák adatai és a banki forgalom “kommunikálni kezdjenek” egymással. Természetesen a MagNet Bank nem egy átlagos bank.

Az év legjobb banki mobil applikációjának járó díjat például 2016-ban a MagNet Bank vehette át, amivel a Bankmonitor.hu objektív ismérvek alapján díjazta a bankpiac legjobb termékeit, digitális innovációit. 2016-ban zsinórban hatodik alkalommal vehette át az Év Társadalmilag Felelős Bankja elismerést a MasterCard - Az év bankja megmérettetésen. De az első hazai közösségi bank nemcsak innovációban és társadalmi felelősségvállalásban jár élen. Közel 20 éve működik nyereségesen a legnagyobb hazai, 100%-ig magyar magántulajdonban lévő pénzintézetként. Megoldásai és eszközei arra a célra épülnek, hogy átláthatóan vállaljunk társadalmi szerepet, és pénzügyileg tudatosabban működhessünk. Így egyértelmű volt, hogy elsőként lépnek be a fintech piac számlázást támogató szegmensébe. 


Az utolsó lépés
(a bekapcsolást lépései: www.autokassza.hu)

Hogyan működik az autokassza? 



Mivel a bankszámlavezetés és a számlázás is nagyrészt “gépi” folyamat, ezért már csak azt kell elérni, hogy ez a két “gép” beszélgessen egymással. Stygár László, a Számlázz.hu szolgáltatásfejlesztési vezetője szerint ugyanis

minden olyan munkát, aminek az elvégzésében ember nem talál örömet, robotnak kellene elvégeznie. És ezt el is tudja végezni!

A fejlesztési folyamat természetesen egyáltalán nem volt egyszerű. Mind a MagNet Bank, mind pedig a Számlázz.hu fejlesztői csapata számtalan olyan problémát oldott meg menet közben, amivel más szolgáltatásai esetén még nem találkozott. A fejlesztés és a béta-üzem során felmerült minden kérdést megválaszoltunk, a szolgáltatás mától él, számodra is elérhető. Ha velünk számlázol, és a MagNetnél bankolsz, az autokassza első használóihoz máris csatlakozhatsz. 

Az autokassza szolgáltatás díjmentes, automatikusan jóváírja a bevételeket, szükségtelenné teszi a fölösleges fizetési felszólítások küldözgetését, díjbekérőre érkező utalás után automatikusan kiállítja a számlát, egyszerűen beüzemelhető, és naponta akár több órányi adminisztrációt megtakarít neked.
A Számlázz.hu további bankokkal is tervezi az autokassza létrehozását, mert célunk minél több hazai vállalkozó életének megkönnyítése. Ha szeretnéd, hogy a te bankodban is megjelenjen a szolgáltatás, írd meg nekünk, hol bankolsz!

Tudj meg többet az autokassza bekapcsolásáról!



7 kérdés & 7 válasz az autokasszáról

$
0
0
Köszi szépen! Alig egy hete publikáltuk, és máris felbecsülhetetlen értékű visszajelzéseket és kérdéseket kaptunk tőletek az autokasszáról!

Így rögtön össze is gyűjtöttük a legfontosabbakat ezek közül, és persze a hozzájuk tartozó válaszokat is

Tudj meg még többet legfrissebb innovációnkról, ami a fintech-szcéna első 2017-es nagy bejelentése volt!


1. "Tényleg több óra adminisztrációt megspórolhatok vele naponta?"

Ez durva, viszont saját tapasztalat: a Számlázz.hu-t üzemeltető kft. a tesztüzem eleje, vagyis hónapok óta használja a szinkronizációt. Mivel sok ügyfelünk van, ezért hatalmas adminisztrációs teher gördült le a vállunkról: pénzügyi munkatársunk munkaidejéből konkrétan NAPI NÉGY MUNKAÓRÁT takarítunk meg az autokassza használatával! Tudjátok, mennyivel értékesebb dolgokkal foglalkozhat helyette? Nagyon sokkal!
Persze nem minden magyar vállalkozás rendelkezik 38 000 regisztrált felhasználóval (jó, most nem büszkélkedni akarunk, csak úgy mondtuk…:), ezért ilyen tetemes adminisztrációs terhet sem mindenki tud letenni, de a többség (a megkérdezettek 66,7%-a, ők már használják az autokasszát) heti 1-4 óra megtakarításról referált.
Írd meg kommentben, neked hány óra megtakarítást jelent majd az autokassza használata?


Mit gondolsz, hetente átlagosan hány órát takaríthatsz meg az adminisztratív feladataid automatizálásával? (Forrás: autokassza használati kérdőív, Számlázz.hu)


2. "Van olyan eset, amikor a rendszer mégsem tud automatikusan párosítani?" 

Igen, ha például az utalás közleményében nem stimmel pontosan a számla/díjbekérő száma, vagy a számlán/díjbekérőn szereplő rendelésszám, akkor kézzel kell párosítanod mindazokat a tételeket, amelyek az automatikus párosítások után megmaradtak “páratlanul”. Jó hírünk van azonban, több is! Egyrészt a rendszer öntanuló, vagyis beépített intelligenciával is rendelkezik, másrészt mi magunk is “tanítjuk”.

“HA a Számlázz.hu-ba érkező átutalás nem tud automatikusan 'párosodni' a fiókban levő számlával/díjbekérővel MERT üres az átutalás közlemény mezője, és EMIATT a banki átutalást kézzel kell párosítani a számlával, AKKOR a Számlázz.hu automatikusan küldhetne erről egy informáló/edukáló emailt a vevőnek, hogy legközelebb legyen kedves a számlaszámot beírni az átutalás közleményébe.”

A felvetés, amelynek ti adtátok az ötletét, megvalósítható! :) A továbbfejlesztés folyamatosan zajlik, és mivel itt egy a hazai piacon teljesen egyedülálló, sőt még európai viszonylatban is igen ritka megoldásról van szó, ezért a kitaposott út helyett a ti javaslataitok alapján lépünk tovább vele.


3. "Már a PSD2 szabványt használja az alkalmazás?"

Nem! A szabvány ugyanis még nem lépett életbe. A Magnet Bank“szuperinnovatív”, hiszen jóval a szabvány megjelenése előtt ők már elkészítették (és felénk megnyitották) az API-jukat, de a hivatalos megnyitás várható dátuma 2018. január. Erről pl. itt olvashatsz többet: 7 dolog, amit nem biztos, hogy tudtál az API-ról



4. "Hogyan garantálható a banki adatok biztonsága? Például mostantól bárki utalgathat a számlámról?"

Természetesen nem lehet utalni, ez egyirányú adatáramlás - egyelőre. De a leendő PSD2 interfészről még nincsen publikus infó, az még bármilyen lehet!
Fel szokott még merülni kérdésként, hogy a tranzakció-történet mennyire érzékeny adat. Ezzel kapcsolatban pedig azt szoktuk mondani, hogy "amíg a posta milliószám kézbesít banki kivonatokat sima borítékban, normál küldeményként, addig nincs miről beszélgetni."


5. "Milyen bankokkal várható következő fejlesztés?" 

Külön köszönjük a visszajelzéseiteket azzal kapcsolatban, hogy mely bankokban látnátok szívesen következőként az autokasszát. Rengeteg tippet kaptunk!
VISZONT: ezzel kapcsolatban még nem tudunk információt adni.
Természetesen szeretnénk, ha előbb-utóbb minden felhasználónk hozzáférhetne az autokassza funkcióhoz, függetlenül attól, hogy hol bankol, de ezek a jövő megállapodásai és fejlesztései, haladjunk lépésről lépésre.


6. "Hogyan tovább autokassza?"


Készülünk arra, hogy a “tanuló szoftver” elgépelt azonosítókkal, hibás tranzakció-számokkal, és akár az összes hazai bankkal is működőképes legyen. Másfél éven belül a bankoknak kötelező lesz megnyitni a tranzakciós rendszereiket a sztenderd API-kkal, így ez egy teljesen reális célkitűzés.


7. Mi a legjobb az autokasszában, magán az adatszinkronon kívül? 

Az, hogy automatikusan megcsinálja helyetted díjbekérő alapján a számlakiállítást! :) Igen, ez van, ez létezik, erre képes az autokassza. Mi a menetrend?

1. Kiállítod a díjbekérőt és elküldöd a vevődnek.
2. Erre a vevőd átutalja az összeget,
3. ami megérkezik a folyószámládra.
4. Ekkor az adat megérkezik a számlakibocsátó fiókodba, és “párosodik” a díjbekérővel. 
FIGYELJ: ekkor tökéletesen automatikusan a következő dolgok történnek:
5. A díjbekérő alapján kibocsátjuk a számlát.
6. A frissen kibocsátott számlát kifizetettre jelöljük.
7. A számlát elküldjük a vevődnek emailben,
8. végül a díjbekérőt töröljük.







Viewing all 237 articles
Browse latest View live